Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadomość rodaków o motocyklistach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 APACZ

APACZ

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 19 maj 2009 - 11:14

Nie zawsze tylko cena za czyjeś błędy zawsze bardzo wysoka. Jednak niejednokrotnie niepotrzebnie fantazja nas ponosi i wiara we własne umiejętności.Zawodowcy śmigają po torach a nie ulicach.Brak miejsc żeby doskonalić technikę jazdy dla nas
amatorów to przyczyna części wypadków.
  • 0

#42 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 29 maj 2009 - 22:22

co do gejów na czoperach to walnąłeś jak łysy grzywką o kant koła

co w tym gejowskiego ???? to ja nie wiem raczej zawsze ludzie jeżdżący na tych gigantach kojarzą mi się z siwymi dziadkami z tatuażami ubrani w skórę, i w dodatku moim zdaniem to oni są najbardziej motocyklowi, bo jak takiego zobaczysz na chodniku to widzisz ze prawdopodobnie jeździ na takim moto. Jednym słowem maja ten STAIL :
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#43 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 30 maj 2009 - 7:43

co do gejów na czoperach to walnąłeś jak łysy grzywką o kant koła

co w tym gejowskiego ???? to ja nie wiem raczej zawsze ludzie jeżdżący na tych gigantach kojarzą mi się z siwymi dziadkami z tatuażami ubrani w skórę, i w dodatku moim zdaniem to oni są najbardziej motocyklowi, bo jak takiego zobaczysz na chodniku to widzisz ze prawdopodobnie jeździ na takim moto. Jednym słowem maja ten STAIL :

Jeśli chodzi o wiek ludzi jeżdżących na czoperach, to zauważcie ze coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup takiego sprzętu.
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#44 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 30 maj 2009 - 17:44

Jednakowoż niewielu ludzi poniżej trzydziestki siada na choppera, takie są fakty. Bo jak mówi przysłowie: jedna jaskółka (lub nawet trochę więcej tych ptasząt :) wiosny nie czyni. Średnia wieku choperków jest większa niż innych typów motocykli popularnych w Polsce, tego nie można negować.

Co do gejowatości chopperów - przecież to na ścigaczach chłopaki wypinają swoje siedzenia mocno do tyłu ^_^ Powiedziałbym raczej, że choppery są uważane za męskie.
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#45 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 31 maj 2009 - 19:27

Choppery nie są często kupowane przez początkujących, bo są ciężkie do opanowania i droge. Niewielu "ogórasów" zacznie jazdę od cięzkiego i drogiego sprzęta, gdy moze wybrać np. Bandita 600, który jest tańszy i prowadzi się jak rower :)
  • 0

#46 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 13:33

Panowie no i najważniejsze młodzi bikerzy ( np tacy jak ja )chcą do czasu do czasu się wyszaleć :gonosz: a na choperze to niema takich możliwości. :disgust: Po prostu chopery są dla ludzi którzy nie potrzebują adrenaliny do szczęścia.
  • 0

#47 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 9:57

Mi się wydaje że to po prostu kwestia tego Co Kto lubi. A swoją drogą, to niektórzy kierowcy aut zapewnią ci odpowiednią dawkę adrenaliny nawet jak będziesz jechał na rowerze. :) Pozdrawiam.
  • 0

#48 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 17:21

No dokładnie kto co lubi. Nie ma innego wyjścia nikt do końca nie może nam zasugerować jaki moto będzie dla nas najlepszy, każdy ma swój gust, wymagania pewne umiejętności i jak każdy swój własny styl którym zapewne będziemy się kierować nawet przy kupnie jednośladu.

Przy okazji serdecznie pozdrawiam nieznajomego kolege bikera ujeżdżającego nową Yamahe Diversion ( jak się nie mylę ) że dotrzymał mi towarzystwa w drodze na Bałtów dziś i nie narzucił dużego tępa ( moja MZ się strasznie napociła :blush: ). Pozdrawiam gorąco !

A tak też z innej beczki to już w 100% jestem przekonany do większego motocykla na przyszły sezon ta atmosfera wśród motocyklistów jest piękna. Lewa go góry ! i człowiek wie że coś znaczy :D
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

#49 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 12 czerwiec 2009 - 15:36

Hehehe!!!! Lewa do góry to jest to!!! Podczas wczorajszego wypadu z chłopakami podnosiłem z 10 razy :) Banan sam się na ustach pojawia!!!
  • 0

#50 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 12 czerwiec 2009 - 21:42

Mi się wydaje że to po prostu kwestia tego Co Kto lubi. A swoją drogą, to niektórzy kierowcy aut zapewnią ci odpowiednią dawkę adrenaliny nawet jak będziesz jechał na rowerze. :) Pozdrawiam.

W pełni się zgadzam. Wyskakująca z podporządkowanej puszka może dac takiemu chopperowcowi dawkę adrenaliny na cały tydzień.
  • 0

#51 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 8:54

Choppery nie są często kupowane przez początkujących, (...)

a widzisz, jakoś się nie zgodzę. co rusz widzę na drodze i wśród znajomych młodych ludzi wsiadających na sprzęty ociekające armaturą, albo przynajmniej śliniących się na widok takowych. legenda, panie, legenda! easy rider we krwi, to na żaden plastikowy odkurzacz nie wsiądzie - wiem, bo sam tak zaczynałem :D
dopiero z czasem bywa, że przychodzi pomysł na zmianę typu motocykla - z różnych względów z resztą. albo że pierwszym jest ten tańszy, a dopiero potem zbiera się na barokowe chromy i sakwy po 2kzeta
a że nie wszyscy szukają na motocyklu adrenaliny? cóż, na bungee też nie każdy skacze... tyle, że trzeba do każdego człowieka podchodzić z szacunkiem, nawet jeśli ma odmienne od naszego zdanie; krytykować można zdanie, nie autora

BTW mam sugestię do admina portalu, aby ten "gejowóz" usunąć ze słowniczka. jest to chamskie i niepotrzebnie generuje konflikty wśród nas
jsz
  • 0

#52 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 9:51

MilagoW powiedział:

BTW mam sugestię do admina portalu, aby ten "gejowóz" usunąć ze słowniczka. jest to chamskie i niepotrzebnie generuje konflikty wśród nas
jsz

Masz rację. Ten zwrot jest kompletnie nie na miejscu.
  • 0

#53 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 9:54

Jestem tego samego zdania co Jeszua. Wódki mu dać ! :D Mam paru kumpli którzy kończąc 18 lat i robiąc prawo jazdy kupowali właśnie choppery. Nie było mowy o niczym innym miał być ten styl i koniec.Otóż są to ludzie którzy nie szukają takich przygód jak 3s do 100km/h tylko chcą być motocyklistami ale w swój sposób, spokojna jazda zawsze w grupie a dokładnie jeździ ich 5. Jasne że ich czasem nabiera ochota na pokazanie kierowcą puszek kto tu rządzi i z tym nie mają wcale problemu :D wiadomo czasem i ksiądz może :wacko:
  • 0

#54 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 14:02

Hehehe. A co ksiądz też człowiek. W Kraśniku jest jeden który śmiga na moto i to jeszcze w dodatku tapla się w błotku na KTM-ie :)
  • 0

#55 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 20:45

MilagoW powiedział:

a widzisz, jakoś się nie zgodzę. co rusz widzę na drodze i wśród znajomych młodych ludzi wsiadających na sprzęty ociekające armaturą, albo przynajmniej śliniących się na widok takowych. legenda, panie, legenda! easy rider we krwi, to na żaden plastikowy odkurzacz nie wsiądzie - wiem, bo sam tak zaczynałem :D

Rozumiem, ale mi chodziło o stosunek ilości chopperów do np.nakedów kupowanych przez początkujących. ;) Sam też chciałbym zacząć od np. małego Intruza, ale finansowo to raczej mi nie wyjdzie :D
  • 0

#56 Malysz

Malysz

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:29

Normalnie nóż się w kieszeni sam otwiera. Nie jestem skłonny do generalizowania i nie lubię kiedy robią to inni. Dlatego krew mnie zalewa kiedy słyszę od dłuższego czasu, ze całemu złu na drogach to winni są chyba tylko motocykliści.
Pomijam już fakt, że na jednym z największych portali w wiadomościach motoryzacyjnych news o wypadku z udziałem motocykla potrafi być eksponowany na pierwszym miejscu przez parę dni.
Ale ostatnio, bodajże w poniedziałek, w tvp info był wywiad z policjantem z drogówki dotyczący bilansu wypadków po długim weekendzie. Gośc podawał statystyki wypadków, nota bene przerażające, a w tle na ekranie co? Motocykl pod ciężarówką, motocykl na drzewie, motocykl w kawałkach na szosie, zmasakrowany samochód i znowu ten sam motocykl pod ciężarówka, motocykl na drzewie "i tak w kółko Macieju". Z tego przekazu wynikało, że 3/4 wypadków powodują motocykliści.
No to jak społeczeństwo ma mieć dobre zdanie o motocyklach.
Pewien niestety sławny ktoś powiedział "kłamstwo powtarzane milion razy staje się prawdą" :(
  • 0

#57 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 13:36

A mi to koledzy nie chcę się już tego słuchać co mówią w telewizji na ulicy pod sklepem. Już tak będzie ze jesteśmy najgorsi a jak przychodzi do jakiegoś grupowego przejazdu na naszych maszynach to ludzie zesrać się chcą ( za przeproszeniem ) a dziewczyny jak to dziewczyny z majtek wyskakują i gdzie tu logika ?
Zresztą ostatnio zasuwam sobie 90 za zabudowanym już i podążam za starym BMW który prowadził jakiś młodzik.... ale oczywiście jak to młodzik chciał się popisać przed panną która siedziała obok.... a ten nagle daje po hamulcach i gaz w podłogę a ja jak widząc że to BMW nagle robi się przede mną coraz większe i bliższe to włosy mi dęba stanęły momentalnie na dwa heble reakcja i tylko dym z opon koleś nie wiedział co się dzieje.... myślami byłem że przykur**e ale momentalny skręt w prawo na pobocze to mnie uratowało. A tamten koleś jak nic panna się tylko przez okno obejrzała przez okno z oczętami przerażonymi. Więc nic wróciłem na droge i rura za nim.... redukcja wyprzedzam pozdrowiłem klienta palcem ydo okna a potem niestety musiał już jechać za mną z prędkością 50 km/h iż takie zakręty a mi się nie śpieszyło :D

• 0

#58 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 23:25

Panowie bez stresu. Róbmy wszyscy dalej to co jest naszym: Zamiłowaniem, Pasją, Życiem... i jeszcze długo można by tak wymieniać. Jeździjmy tak żeby było nas więcej, a nie mniej! I olewajmy resztę. Pozdro dla wszystkich. I do zobaczenia na trasie. A puszkowcy i tak nie poczują tego co my widząc rękę podniesioną do góry :D
  • 0

#59 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 19 czerwiec 2009 - 13:25

Macie panowie rację też tego zrozumieć nie potrafię ale ludzie tacy już chyba są że na widok odpicowanego bike-a którego często najpierw słychać a potem widać dostają szału, ale jak jakiś zlot to się czerwoni robią z zachwytu. Ale niema się czym przejmować na złość wszystkim przeciwnikom motocykli są produkowane coraz lepsze sprzęty którymi my motocykliści dalej będziemy grać na nerwach wszystkim którzy nie znoszą motocykla. :D I to jest w tym fajne że puszkarze nie mają wpływu na rozwój motocykli :evil:
  • 0

#60 APACZ

APACZ

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 19 czerwiec 2009 - 16:30

Motocykliści to nie jedyni pasjonaci motoryzacji.Puszki też mają zloty i swoje ulubione zabawki.Kultura na drodze,edukacja w szkole , unikanie agresji, to mam nadzieję kiedyś do u nas zagości.My będziemy podziwiać ich maszyny a oni nasze i w zgodzie.A asfalt będzie długi i szeroki.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych