Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modyfikacja motocykla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 NoName814

NoName814

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 11:09

Witam. Na poczatku chcial bym powiedzec ze jestem swierzy na forum i niezapoznalem sie jeszcze z wszystkimi tematami na forum. Ale od poczatku. jak pisze w profilu mam 15 lat i pod koniec wakacji planuje rozpoczecie kursu na kat A1. Wypatrzylem sobie dwa mozliwe motocykle honda shadow 125 lub yamaha drag star 125. Lecz jesli juz kupie taki motocykl czy mozna w nim wprowadzic zmiany wizulalne tz: standardowa kierownice wymienic na cos w tym stylu http://sklep.mad-rid...d6c123730a3.jpg , zmienc tylne nadkole na takie krotkie, lekko go obnizyc. Lecz slyszalem ze po takiej modyfikacji moze byc problem z przegladem. czy to prawda? Jest to moj pierwszy post na forum i prosze o wyrozumiałosc :blush:
  • 0

#2 Ghost

Ghost

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 23:06

Jeśli owe dodatki pochodziłyby od producenta danego motocykla to sądzę, że z przeglądem nie powinieneś mieć problemu.
  • 0

#3 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 7:57

Wszytko co homologowane możesz zakładać.
Homologacja jest po to by określić co można co nie.
Z obniżaniem zawieszenia jest tak że wtedy najczęściej zmieniamy geometrię motocykla co może wpłynąć niekorzystnie.
Na przeglądach najczęściej problemy są (jeżeli są kurde co ja bym dał za rzetelnie prowadzone przeglądy) ze światłami gdzie ludzie montują ksenony.
Ogólnie rozwija się nurt "custom bik'ów" i radzą sob ie ludzie :)
Powodzenia w zakupie i przerabianiu motocykla pod siebie :D
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#4 NoName814

NoName814

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 17:24

A jesli chodzi o wstawienie szerszego tylnego kola do shadowa co wiazalo by sie z koniecznoscia rozszerzania wahacza? A z obnizeniem zawieszenia to zle sie wyrazilem "obnizenie tyłu".
  • 0

#5 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 22:31

Wszytko co homologowane możesz zakładać.

no, przynajmniej w zakresie elementów obowiązkowych, które podlegają homologacji, np. oświetlenie. pozostałe określają przepisy ogólne, czyli np. nie może być ostrych i wystających w kierunku jazdy elementów
z problemami na przeglądzie się nigdy nie spotkałem, a jak widać na ulicach - debile z niby-ksenonami walącymi po oczach też niestety nie...
jsz
  • 0

#6 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 9:18

nie da się edytować, więc jeszcze jedna uwaga co do szerokich opon z tyłu: bierz pod uwagę, że pogarszają prowadzenie, zwłaszcza w zakrętach. niewielka zmiana, zwłaszcza w chopku, może nie być zauważalna - ale generalnie producenci nie po to zatrudniają sztaby inżynierów, żeby napalony na szerokiego kapcia małolat wiedział lepiej od nich jaka opona jest odpowiednia do danej kontrukcji
przed ewentualną zmianą warto też sprawdzić odpowiednią dla opony szerokość felgi. no i jeśli poszerzanie wahacza, to tylko w dobrym, wiarygodnym warsztacie... pytanie czy jesteś w stanie za to wszystko zapłacić; bo przy dalszej odsprzedaży za rok (przesiadka z a1 w górę) raczej włożonych pieniędzy nie odzyskasz
jsz
  • 0

#7 NoName814

NoName814

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 16:47

Moze wyglada ze jestem napalony ale bez przesady jeszcze nie kupilem motocykla :P oczywiscie zgodze sie z toba ze konstruktorzy wiedza lepiej. Ale ja niechcem wsadzic tam niewiadomo jak wielkiego kola. Z warsztatem to rzecz oczywista, przeciesz nie dam tego komus kto spawa ogradzenia :P . Poza tym tata mechanik, powinien znac kogos kto sie czyms takim zajmuje. Nad cena narazie nie myslalem ale mysle ze nie przekroczy 800zl. Ogolnie na cala operacjie kupna (mam wypatrzonego sprzedawce) i "modyfikacjie" (tz: zmiana kierownicy,tylnego kola razem z blotnikiem) mam w tej chwili 6tys lecz jeszcze w wakacje cos wpadnie. I obym zdal prawko. Postaram sie jeszcze dzisiaj wrzucic fotki co mniejwiecej chcialbym zrobic.
  • 0

#8 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 21:04

jeszua tak masz rację ja użyłem skrótu myślowego :D

NoName814 No a doliczyłeś kask, kurtkę itp??

• 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#9 NoName814

NoName814

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 22:47

Na choppera na szczescie wystarczy kurtka skorzana i kask (na poczatek) ale w to juz jestem zaopatrzony :blush: Takie male ogloszonko mam do sprzedania kurtke skorzana gruby material malo uzywana tylko maly rozmiar zainteresowanych prosze o kontakt na pw. Pisalem wczesniej ze pokaze zdjecia/filmik co mniej wiecej chcialbym zrobic cos w tym stylu jesli chodzi o tylne kolo,blotnik i kierownice o to :blush: (wiem ze to yamaha drag star ale te dwa motocykle sa do siebie bardzo podobne)
  • 0

#10 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 21:09

Bardzo fajny pomysł :D powodzenia!!
  • 0

#11 NoName814

NoName814

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 31 marzec 2011 - 17:56

Dzieki :) a mam jeszcze pytanko bo zabardzo sie w tym nie orientuje np jak mam rozmiar felgi 130x90 lub 130x90x15 to ktory numer jest od szerokosci?
  • 0

#12 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 17:09

pierwszy
jsz
  • 0

#13 NoName814