Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobór opon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 aror6

aror6

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 17:07

Witam jeżdżę motocyklem parę dobrych lat, ale dopiero ostatnio zacząłem pokonywac zakręty w bardziej sportowy sposób. Moje opony maja kilka lat,raczej charakter bardziej uniwersalny i bierznik też się kończy,więc nie przesadzam na razie a na następny sezon planuje zakup nowych.Moje pytanie brzmi:jakie opony mi polecacie,a kryteria mam takie-napewno nowe,cena nie gra roli,napewno kupie rozmiar jaki producent motocykla radzi,maszyna to Sv 650,trwałośc gum też nie jest najważniejsza gdyż tak często nie jeżdżę.Proszę Was o rady!
  • 0

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 21:26

hurtem ze 3 komplety potorówek ;>
jsz
  • 0

#3 aror6

aror6

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 8:11

Chyba sobie do serca wziołeś tą trwałośc, nie o taką trwałośc mi chodzi.Rozumiem że ty śmigasz na takich potorówkach?
  • 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 19:18

nie, nie ma moich rozmiarów. poza tym za ciężki motocykl
znam natomiast wiele osób, które są z takiego rozwiązania zadowolone: potorówki mają zjechane głównie boki, ale bez przesady. natomiast kleją się do asfaltu jak głupie. za cenę nowego kompletu zwykłych opon masz 3 komplety potorówek, przejedziesz na nich porównywalny dystans, za to ich trzymanie jest znacznie lepsze siłą rzeczy - inna konstrukcja, mieszanka gumy

w innym przypadku po prostu przejrzyj któryś świeży test opon sportowych na portalu i wybierz jakie Ci będą odpowiadać
jsz
  • 0

#5 aror6

aror6

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 11:38

może zobacze na allegro na takie używki,ale raczej bede szukał nowych.Uwagę moją zwrócily Mezeler Sportec M5,mają nawet ciekawy wskaźnik pochylenia.Pytanie mam jeszcze jedno zwiazane z tematem: jak to jest że obaj z kolegą "zamknęliśmy" prawie opony tylnie,jednak on jeździ w tych samych zakrętach znacznie szybciej. Moze znaczenie ma profil, albo szerokość?Wydaje mi się że to pierwsze ale może ktoś jest dobrze obeznany do zapraszam do tematu.
  • 0

#6 Tuono1000rr

Tuono1000rr

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 22:09

M5 dobry wybór używki z allegro odradzam przyślą Ci spalone i kłóć się poźniej. Byłem 200km po racetec w stanie idealnym tak zapewniał sprzedawca środek opony ok jak na zdjęciu a boki popalone. Takie to ściągam z motocykla bo też amatorsko po torze jeździłem i można glębnąć. Metzelery m5 najlepszy wybór no i michelin pilot road2ct też zacne. No i może Dunlop roadsmart ale te drogie troche. Nie mieszam już M5 i ogień szerokiej drogi :D
  • 0

#7 aror6

aror6

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 13:47

No dzięki, dobrze że ktoś pisze kto na tym jeżdził, a nie zamierzam oszczędzać na oponach skoro stać mnie było na moto to kilka stówek na gumy też się musi znaleźć :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych