Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki motocykl wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarek1972

Jarek1972

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 18:07

Witam brać motocyklową. W przyszłym roku po kilkunastoletniej przerwie zamierzam powrócić do pasji motocyklowej. Zamierzam kupić nową maszynę, głównie do jazdy po mieście i do krótkich wycieczek wraz z żoną lub synem za miasto. Rozważam zakup: Kawasaki ER-6F, Honda CBF 600, Yamaha XJ6 Diversion lub Suzuki GSX 650 F. Wszystkie maszyny oczywiście z ABS. Przyznam, że najlepiej czułem się siedząc, oczywiście tylko na postoju na Suzuki. Również jej parametry techniczne wydają się przyzwoite, jak na moje potrzeby. Doradźcie co wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowej maszyny na kilka lat. Z góry dzięki za rady i do zobaczenia może na jakimś zlocie w przyszłym roku. Pozdrawiam i życzę wszystkim bezpiecznej jazdy.
  • 0

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 18:29

ostatnio w gazecisku było porównanie tych motocykli (tylko gladius zamiast niby-jajka)
jsz
  • 0

#3 Jarek1972

Jarek1972

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 19:42

Gladius to dobry sprzęt. Ale raczej dla Pań, lub nastolatka. Do jazdy we dwoje dla dorosłych to raczej się nie nadaje. Myślę, że motocykle, które wypisałem to dobre maszyny, tylko problem, która ma najwięcej plusów.
  • 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 22:10

dlatego podałem link do testu: dość jednoznacznie wynika z niego, że zwłaszcza po uwzględnieniu plecaka, oraz codziennej eksploatacji wygrywa cbf
jsz

ps. test z banditem (gsx650f jest właściwie tylko obudowaną wersją) był w nr 11/09
  • 0

#5 torn9

torn9

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 10:03

Ja Polecam Suzi ten nowy model wyglada obiecujaco. Jezdzilem starym jajkiem i byl to dosc wygodny i przyjemny do jazdy motor nawet z plecaczkiem a nowy wyglada znacznie lepiej. Poza tym jezeli chodzi o relacje ceny do jakosci tu tez wygrywa Suzuki. Ja osobiscie wybral bym GSXFa. A tak na marginesie jeszua to GSF to nie to samo co GSXF i nie roznia sie tylko obudowa jak napisales, ale o tym mogl bys sie przekonac tylko jezdzac na obydwu modelach.
  • 0

#6 wojtas_wawa_93

wojtas_wawa_93

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:19

Witajcie na początkującego motocyklistę 14-18 lat polecam cbr 125
Na początkującego dawce gsx 1400 Proste

• 0
Pasjonuje się motocyklami od małego. Pierwszym moim dwukołowcem była motorynka Pony ;) od czegoś było trzeba zacząć. Następnie była Jawa 50 skuter który dostałem w spadku po wujku.Skuter nadawał się tylko do remontu który przeszedł i pracował bardzo ładnie niestety była głośna i chciałem cos szybszego ;]. Następnie kupiłem Hondę NSR 50 niestety zatarłem cylinder,ale wymieniłem cały silnik na 80 i naprawdę dobrze wszystko razem się komponowało. Jednak przyszedł czas gdy zrobiłem A1 i kupiłem Cbr 125 z której jestem bardzo zadowolony. Zajmuje się mechaniką samochodową i motocyklową w własnym zakresie.

#7 Jarek1972

Jarek1972

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 13:41

Z takim komentarzem jaki napisałeś powyżej, to daj sobie proszę na wstrzymanie. Czytaj proszę wiadomości i prośby użytkowników forum, a nie pisz o "dawcach". Pozdrawiam.
  • 0

#8 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 18:15

Witajcie na początkującego motocyklistę 14-18 lat polecam cbr 125
Na początkującego dawce gsx 1400 Proste

Daj sobie spokój z takimi wypowiedziami na tym forum :disgust: wnioskuje z innych tematów że masz CBR125 i myślisz że nie ma na świecie innych maszyn. Mówiąc na motocyklistów dawcy :puke: drażnisz ludzi na tym forum i widać jesteś przeciwnikiem wszelkiego rodzaju motocykli o mocach większych niż CBR 125. Wybacz ale takimi tekstami mogę cię nazwać posiadaczem czegoś co robi jeden ślad a nie motocyklistą :D Pozdrawiam
  • 0

#9 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 19:06

Ja bym nie kupił na pewno Suzuki GSX 650 F uwazam ze jest zbyt ciezki jak na ta moc...to krowa!!
Yamaha XJ6 Diversion nie jest zła, ale zastanawiał bym sie pomiędzy sprawdzoną Honda CBF 600 a Kawasaki ER 6f - jest lekkie, zwinne (dobry stosunek mocy do masy w porównaniu z branymi przez Ciebie motocyklami do zakupu), łatwo się prowadzi, mało pali (średnio 4,5l na 100km). Wybór należy do Ciebie...
Pozdrawiam.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych