Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mój pierwszy motocykl!:D

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sensei

Sensei

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 17:50

Witam wszystkich uzytkownikow tego forum! :D Zakładam ten watek, poniewaz chcialbym sie was poradzic co do pierwszego motocykla. Ale zaczne od poczatku!=D W motocyklowe szalenstwo wpadlem po tym jak moj tata postanowil po xxlatach przerwy wrocic do swojej dawnej pasji(zakupil yamahe xvs1300) i oczywiscie jak kazdy mlody i glupi podebralem mu ja pewnego dnia z garazu na kilku kilometerowa przejazdzke(wczesniej nigdy nie jezdzilem na motorach!) jakims cudem ruszylem i przejechalem te kilka kilometrow(Bez zadnej przygody:ooo) i wtedy zakochalem sie w motorach(choc maksymalna predkosc w czasie przejazdzki wyniosla 25km/h :D ). W tej chwili mam 19lat(wiem wiem mlody i gniewny) nie jestem zbyt wysoki 178(ale mam bardzo krutkie nogi, jak ktos ze wzrostem 160~165cm) i waga 95kg. Prawo jazdy kat.b mam od prawie 10miesiecy, kat.a zdalem 2tygodnie temu i wczoraj odebralem nowe prawko! :D Odkad zapisalem sie na kurs, zastanawialem sie nad kupnem motocykla(Do wydania mam 15tys+3~4tys na ciuchy - na ciuchach nie chce oszczedzac). Z poczatku rozgladalem sie wylacznie za sportami(Ten dzwiek wydobywajacy sie z wydechu:p) pozniej zaczalem myslec o czyms na czym naprawde naucze sie jezdzic a przy okazji bedzie dosc uniwersalne, tutaj zaczalem sie skupiac na BMW f650GS oraz na v-stromie 650.Siedzialem na obu - na postoju - i na bmw czulem sie pewniej, ale z kolei DL jest bardziej atrakcyjny wizualnie(przynajmniej dla mnie).Ale ostatnio w glowie namieszal mi znajomy ktory ma Yamaszke fz6 fazer, na niej rowniez siedzialem i przyznam ze mimo iz wyglada troche jak przecinak to pozycja jest wygodna(Jechalem nia po zamknietym parkingu, max 40km/h) I w tym momencie chcialbym byscie mi pomogli czy cos typu turystyk enduro(w gre wchodzi tylko dl650 i f650gs, reszta z tej klasy jest dla mnie za wysoka) czy moze jakis sport turystyk?(FZ6 , bandit , hornet - wersje z owiewkami, nakedy mi sie nie podobaja), Czy moze cos z zupelnie innej polki?(Tutaj prosze o propozycje). Musze zaznaczyc ze swoje sie wyszalalem(samochodem ale, na tyle "skutecznie" ze doslownie wybilo to wszelkie wariackie pomysly z mojej glowy).

Licze ze jakos mi pomozecie, doradzicie(Slyszalem o przeciwskrecie i umiem go stosowac^_^).

Pozdrawiam Kamil.
  • 0

#2 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 18:58

Po pierwsze to się zastanów do jakiej jazdy chcesz motor ;) - wypady w weekendy, krótkie dojazdy do szkoły i sporadyczne wycieczki poza wioskę czy kompletna turystyka czyli częste wycieczki w dalekie trasy. ( Jest jeszcze jedna opcja ta dla mnie optymalna zapier.... ile fabryka dała :evil: w każdej wolnej chwili oraz wycieczki poza miasto w stylu prawie turystycznym ;) )Teraz druga strona medalu tzn to że wiesz na czym polega przeciwskręt to każdy przeczyta w dziale "szkoła jazdy" tylko ciekawe czy w pełnym złożeniu będziesz wiedział co zrobić jak za zakrętem pojawi się TICO z dziadkiem za kółkiem. Znam życie i supersport to chyba jeszcze nie dla ciebie bo znam gościa co miał podobne wyobrażenie o jeździe na moto co ty i teraz nie jest z nim najlepiej w szpitalu. Prawko już masz więc pierwszy krok już zrobiłeś w dobrą stronę. Osobiście polecałbym tobie V-stroma 650 skoro tylko wybierasz spośród dwóch motocykli a taką beemką miałem przyjemność jechać i nie byłem zachwycony ponieważ są mocne turbulencje za szyba, silnik słabo się zbiera a przy większych prędkościach motor dziwnie się prowadził (ale może to wina opon) ( szczerze to ja mam 177cm wzrostu i jest wiele motocykli na które potrafię wsiąść) Chyba że ktos się nie zgadza z moją opinią to proszę poprawić :bow:
  • 0

#3 Sensei

Sensei

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 19:13

Motorem chcem jezdzic w niedalekie trasy(Nad morze, w gory, mazury, moze kiedys chorwacja albo jakies inne fajne miejsce), no i ogolnie w sezonie wszedzie nim jezdzic(o ile nie bedzie padac bo wiem ze wtedy duuzo ciezej sie jezdzi). Wiec chciabym motor do uzywania na codzien i niezbyt "szalonej" turystyki, ale takiego ktory bedzie mi dawal radosc z jazdy(Do 'dublik'a nie wybieram tylko miedzy f650gs a dl650!, ze sportowych turystykow podoba mi sie wlasnie fazer i bandit) Moze tez cos w stylu cbf600? Napewno nie crb 600 rr bo to dla mnie szatan a nie motor(moze za kilka sezonow bym sie na niego skusil). Co do wsiadania na motor, to jak pisalem mam krutkie nozki xD ,a niechce niczego wysokieo na poczatek by przy ruszaniu/stawaniu/postoju czuc sie pewnie.
  • 0

#4 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 19:31

CBF 600 ma dwie zalety: spokojnie oddaje moc i daje się opanować początkującemu ;) CBR 600rr to dla ciebie szatan bo nigdy niczym nie śmigałeś ale wszystko dla ludzi :D po kilku sezonach to nawet na "szatanie" będziesz potrafił dobrze śmigać. Fazer to maszyna turystyczna ze sportowym sercem i chyba nie jest to dobry sprzęt dla ciebie jak na pierwsze moto(ma prawie 100KM!!!!) Ja polecałbym wybierać pomiędzy V-stromem a banditem (chyba że ktoś ma odmienne zdanie to piszcie)
  • 0

#5 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 11:13

pisałeś, że masz trochę krótkie nogi, a V Storm ma kanapę dość wysoko nad ziemią....82cm, ale jesli dobrze sie na nim czujesz i pewnie stoisz na nogach to w porządku. Bo bandit jak i wiekszosc nakedów ma konape na wyskokośći średnio 780mm-790mm, a te 3-4cm robi różnice. Pozdrawiam
  • 0

#6 Sensei

Sensei

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 15:51

Do dublik, fazer chyba od 2007 jest tez w wersji 78km! :D

Do norvag, zapomnialem wspomniec ze dl mial nizsza kanape, chyba o 2cm ale dokladnej wartosci nieznam.

• 0

#7 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 19:08

Fazer prod pow. 2007r w wersji 78KM?? :retard: Pierwsze słyszę :o Nic nie znalazłem w ofertach, wszystkie mają 98KM. Gdzie to znalazłeś że są o mocach 78KM :arrow: zapodaj jakiś dowód :blush:
  • 0

#8 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 20:01

http://www.motocykl-...r_FZ6_FZ6_Fazer

to prawda wykastrowali FAZERA do 78KM, ale mocniejsza, starą wersja 98 konna chyba nadal jest w sprzedaży...
wykastrowany Fazer jest do bani, dużo lepiej wypada Yamaha XJ6

http://www.motocykl-...Yamaha_XJ6_2009
  • 0

#9 czarny

czarny

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:14

A może tak np. BMW650 CS - niska kanapa i w sam raz na 1-sze moto!
Honda CBF 500, 600; Yamaha FZ6, Kawasaki ER6, Suzuki GSXF, Aprilia Pegaso i cała masa innych - pogrzeb trochę i wybierz np. dwa wtedy będzie łatwiej doradzić który brać.
  • 0

#10 Sensei

Sensei

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:52

bmw cs moze i dosc fajny ale nie kupilbym go bo wg mnie jest brzydki=p ten przod...normalnie jakbym ogladal obcy vs predator xD...w tej chwili wybieralbym miedzy fz6 fazer(ewentualnie s2), v-stromem 650, cbf600 ,a banditem 650(wersja z owiewka) te motory podobaja mi sie wizualnie i podobno niesa trudnymi do opanowania. Najlepiej byloby miec mozliwosc posiadania kazdego przez kilka dni i zobaczenia co po kilkudziesieciu/kilkuset km by mi najbardziej odpowiadalo, ale niestety niema u nas wypozyczalni motorow=(
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych