Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki naked

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Corsten

Corsten

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 11:19

Witam
Pytanie takie jak w temacie ;)
Czyli którego nakeda wybrać. Jakiego byście polecili a którego odradzili? Zamierzam kupić na nowy sezon jakiego nakeda, ale z rozmów ze znajomymi mam już siano w głowie bo każdy ma swoje zdanie i uprzedzenia.
Prosze o mądre wskazówki :)
  • 0
student mechaniki, miłośnik motocykli :P klasa naked

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 14:44

żółtego, koniecznie żółtego! z pewnością będą Cię namawiali na czerwony, ale nie słuchaj ich. czarne też nie, tylko żółty!
cieszesiezemoglempomoc :wacko:
jsz
  • 0

#3 Corsten

Corsten

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 17:13

dzięki za łdany kolor :blush: wezme pod uwage z pewnością ;)
ale to pytanie tyczyło sie marki i modelu :blush:
najbardziej pod uwagę brałem gsr 600, fz6, xj6, i hornet. Cenie trwałość a nie osiągi, zbytnie szaleństwa to nie dla mnie :blush:
  • 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:26

w takim razie przeglądnij sobie temat o pierwszym motocyklu. jest tam, jeśli mnie pamięć nie myli, kilka uwag dot. podstaw wyboru. bo póki co nie wiemy kompletnie nic, ani czy poradzisz sobie ze 100 konną 600-tką, ani do czego ten motocykl ma służyć. jakiekolwiek podpowiedzi są z góry skazane na wróżenie z fusów: może hornet, a może tylko gs500 będzie odpowiedni
jsz
  • 0

#5 Corsten

Corsten

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 20:26

co prawda jeszcze nie miałem okazji jezdzic na 100 konnej 600 :blush:
ale moja kariera motocyklowa zaczeła sie od gimnazjum, 2 skuterki, suzuki katana, peugeot speed fight, nastepnie aprilla 80/50, cbr 125, i czesto mialem doczynienia z r6 2001r, i teraz na nowy sezon bym chciał cos mocniejszego. Motocykl miałby mi służyc do jazdy tak na codzien do uczelni (czasami) i wypady za miasto w weekendy i moze gdzies dalej we wakacje :)

• 0

#6 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 7:02

a dlaczego nakeda? owiewka uprzyjemnia jazdę poza miastem, a w mieście przecież nie przeszkadza

BTW testy wszystkich w zasadzie wymienionych, w tym porównawcze, masz w artykułach na tym portalu - wątpię, by szeregowy dyskutant miał podobną jak testerzy okazję objeździć wszystkie i porównać
jsz
  • 0

#7 Corsten

Corsten

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 19:33

owiewka? zalezy jaka :)
nie lubie gdy moto jest "poupiększane" zbyt duzo ilością plastiku, dbajmy o środowisko :blush: hehe
a naked wydaje mi sie to najlepsze rozwiązanie, rozsądna moc przy dość dlugiej żywotności silnika. Wspomniałem że to ma być motocykl do jazdy a nie do pompowania hektolitrów adrenaliny
  • 0

#8 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 20:39

rozsądna moc przy dość dlugiej żywotności silnika

a co to ma wspólnego z brakiem plastiku? moc jest taka sama w wersjach n i s takiego na przykład fz6, innymi parametrami też się nie różnią. żywotność silnika też bardziej zależna jest od prawidłowego serwisowania i sposobu użytkowania, niż typu motocykla; zwłaszcza że silniki są często te same lub różnią się tylko elementami
jsz
  • 0

#9 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 17:18

Naked dobry na miasto, jeżeli turystyka to chociaż seminaked ja właśnie fz6s, er6f i podobne.
Silniki takie same ja u braci bez owiewki.
Manewrowanie przy bocznych wiatrach o wile łatwiejsze w modelach z owiewkami.
Zastanów się jak wjedziesz na autostradę i przy prędkościach rzędu 140-160 na nakedzie nie jest miło a z owiewką fruniesz :D
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#10 k.maciejka

k.maciejka

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 23:05

mi też podobają się nakedy. Osobiście jako pierwszy motocykl kupiłem HD model XR1200 i jestem bardzo zadowolony. Z tym, że jest to taki naked ze sportową żyłką, więc nie wiem czy by Ci odpowiadał, poza tym niestety nie należy do najtańszych (jeśli cena ma dla Ciebie duże znaczenie).
Nie mam wielkiego doświadczenia, ale wydaje mi się, że dobrymi propozycjami dla Ciebie mogą być Suzuki Bandit, Honda Hornet, Triumph Street Triple albo Yamaha MT-01. Parametry mają podobne więc najlepiej obejrzeć, przejechać się, a wybrać musiałbyś sercem ;) Osobiście Hornety też mi się podobają i wydaje mi się, że byłby to bardzo dobry wybór.
Pozdrawiam
  • 0

#11 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 8:42

Suzuki Bandit, Honda Hornet, Triumph Street Triple albo Yamaha MT-01. Parametry mają podobne (...)

hmm... staram się bardzo nie krytykować tego typu wypowiedzi, ale autora powyższej poproszę, aby może nie odzywał się póki nie objeździ więcej niż jednego motocykla, przez więcej niż jeden jesienny miesiąc (i z miejsca zaliczając glebę, z powodu braku umiejętności). wybieranie motocykli poprzez podobieństwo fizyczne i porównanie jednego parametru z danych technicznych (zapewne ww. poza mocą nie spojrzał na inne) nie prowadzi do niczego dobrego
jsz
  • 0

#12 k.maciejka

k.maciejka

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 20:08

prawda, nie mam zbyt wielkiego doświadczenia. Moje propozycje opieram głównie na wiedzy z testów, które przeczytałem i doświadczeniu innych.
Z drugiej strony ktoś prosi o sugestie, a Ty zamiast dać mu konkretne typy, trochę jakby bijesz pianę.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych