Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w znalezieniu motocykla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Corsten

Corsten

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 16:47

Witam
Ostatnio zacząłem rozglądać sie za swoim pierwszym motocyklem.
W oko rzuciła mi sie aprilia rs 125(model od 2006) i yamaha yzf r125
porozglądałem sie w kraju za tym moto i ceny przystepne, ale słyszałem że w niemczech te same moto można kupić taniej
Przejżałem niemieckiego e-bay'a i troche mnie to zaciekawiło.
Czy naprawde sie to opłaca? Czy pomógłby mi ktoś znający język ocenić stan moto i/lib napisać do sprzedawcy o cene faktyczna, stan, przeszłość moto??
Bardzo prosze o cenne informacje
Wiem wiem, w necie jest pełno tego, cała procedure sprowadzenia znam, ale mam problem ze znalezieniem sprzetu.
  • 0
student mechaniki, miłośnik motocykli :P klasa naked

#2 Ghost

Ghost

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 09 kwiecień 2011 - 0:54

Moim zdaniem kupowanie przez neta to nieco ryzykowna sprawa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu spotkać się ze sprzedawcą. Jeśli nie znasz się na moto to warto pojechać z doświadczonym mechanikiem. Lepiej zapłacić za mechanika niż potem żałować nieudanego zakupu. Jeśli chodzi o zakup za granicą to weź sobie pod uwagę, że mimo niskiej ceny, w Polsce dojdą ci opłaty za rejestrowanie, tłumaczenie papierów itp. (jeszcze podróż). Wybór należy do Ciebie.
Jeśli chcesz sobie trochę poszerzyć wiedzę to polecam kupno 4 numeru Motocykla. Fajnie opisali na co uważać przy zakupie motocykla.
  • 0

#3 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 09 kwiecień 2011 - 9:39

kupowanie motocykla w naszym kraju to jak taniec na polu minowym. owszem, germańcy są pod tym względem bardziej cywilizowani. ALE koszty wycieczki idą w grube setki złotych, bo trudno oczekiwać że kupisz akurat jeden upatrzony. lepiej IMHO (i taniej) znaleźć DOBRĄ, POLECANĄ firmę która motocykle sprowadza i skorzystać jej usług
jsz
  • 0

#4 Corsten

Corsten

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 11:07

tak sie składa że transport to może nie byłby problem z tego wzgęldu że znajomy często wyjeżdża do niemiec.
Bardziej chodziło mi o to czy naprawde sie to tak opłaca jak niektórzy mówią, a po ogłoszeiach na szwabskim e-bay to można coś znaleźć. Interesuja mnie 3 moto rs 125 po 2006, yzf r-125, lub gpr 125
a na polskim rynku znalezienie dobrego moto to cud, oglądałem 3 yamahy (Kalisz wlkp i okolice) to może z 1 bym zaryzykował kupno. Troche sie znam na moto i wiem na co zwrócić uwage, ale mam do dyspozycji mechanika któremu nic nie umknie
  • 0
student mechaniki, miłośnik motocykli :P klasa naked

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych