Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki motocykl byłby odpowiedni dla mnie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 zvierz

zvierz

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 maj 2011 - 14:31

Hej wszystkim, mam mały problem z wyborem pierwszego typu motocykla.
Chodzi mi mianowicie o 'gatunek' na jaki mógłbym sobie pozwolić :blush:
Podam swoje 'wymiary', może okażą się pomocne: wzrost nieco ponad 1.7m, waga ok 70kg, szczupły.

Początkowo zastanawiałem się nad niedużym chopperem, mianowicie Hondą Shadow 600, jednak motor okazał się trochę za duży i ciężki dla mnie. Myślałem więc nad 'mniejszą' alternatywą, czyli Hondą Shadow 125, akurat cenowo nie jest zbyt droga a i z jej utrzymaniem nie mam większych problemów.
Mógłbym prosić o małą radę, czy opłaca się kupić akurat ten model? Czy jednak istnieje coś 'lepszego' ale mieszczącego się w granicach 5.000zł? Jeśli nie ma nic ciekawego to zastanawiałem się nad drugą opcją, mianowicie motorami 'ścigaczopodobnymi' (wiem, dziwna nazwa, ale nie mam na razie mądrzejszego określenia tego gatunku motorów - podobne do ścigaczy ale na wysokich resorach). Czy w granicach 5k można kupić porządny motocykl tego typu, rok produkcji nie gra większej roli, ważne żeby był mało awaryjny i nie przypominał z wyglądu motorynki :blush:

Za wszelkie informacje z góry bardzo dziękuję. Osobiście jestem w sprawach motorów całkiem zielony, miałem kiedyś co prawda Simsona ale w porównaniu do innych marek to pikuś. Dlatego liczę na chociaż minimalną pomoc :)
  • 0

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 20 maj 2011 - 17:23

Jeśli nie ma nic ciekawego to zastanawiałem się nad drugą opcją, mianowicie motorami 'ścigaczopodobnymi' (wiem, dziwna nazwa, ale nie mam na razie mądrzejszego określenia tego gatunku motorów - podobne do ścigaczy ale na wysokich resorach).

pojęcia nie mam, o czym mowa. może dasz chociaż jakiś link do zdjęcia, albo cuś?

BTW vt600 nie jest ani duży, ani ciężki - nie bardziej niż 95% innych
przy okazji możesz jeszcze powiedzieć, do czego zamierzasz motocykla używać. "ścigaczopodobne" w teren się raczej nie nadadzą, a mała szadołka na wyprawę dookoła azji...
jsz
  • 0

#3 Ginger

Ginger

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 maj 2011 - 22:41

Cześć,
chciałabym dołączyć również swoje pytanie na temat, oczywiście :) jaki motocykl dla mnie.
Jestem osobą początkującą (właściwie to dopiero robię prawko), tzw. żółtodziób, czyli jak na razie mało umiejętności, ale zapał ogromny. "Problem" mój polega na tym, że mam niecałe 160 cm wzrostu i ważę ok 48kg, co za tym idzie, potrzebuję dopasować motocykl również pod kątem jego wagi. Miałam ostatnio problem z utrzymaniem motocykla - waga ok 130kg (zakręt, piasek, kamienie...) skutek - poobijana noga. Spędziłam trochę czasu na różnych portalach i forach, nie wpadło mi nic szczególnego w oko, dlatego będę wdzięczna za wszelkie propozycje. Typ motoru: raczej turystyk, ew. sportowo-turystyczny, budżet: ok 5-6tyś zł.

Dzięki!!
  • 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 28 maj 2011 - 13:55

Miałam ostatnio problem z utrzymaniem motocykla - waga ok 130kg (zakręt, piasek, kamienie...) skutek - poobijana noga.

motocykla lżejszego niż 130kg, a nie crossa czy skutera, raczej nie znajdziesz. po drugie motocykl utrzymuje się umiejętnościami (wyczucie równowagi, umiejętność prowadzenia), a nie samą siłą czy przeciwstawiając mu swoją masę. czyli na pierwszym miejscu nauka jazdy i operowania sprzętem

i teraz w temacie: budżet na motocykl, czy na wszystko? bo wszystko to też kask, buty, ciuchy - będzie mało. w tych pieniądzach raczej nie znajdziesz nic lepiej pasującego do możliwości (finansowych i jeździeckich), niż gs500, ew. er5 - typowych maszyn dla początkujących. to, że ważą więcej niż 130kg nie ma istotnego znaczenia, jak mówiłem

ewentualnie możesz patrzeć za - powiedzmy ybr, motocyklem kursowym w większości szkół, tylko nie wiem, czy w tym budżecie. bo taka ninja 250 obawiam się zdecydowanie jest ponad wyznaczonym limitem

drugorzędną w tym przypadku kwestią jest to, do czego zamierzasz tego motocykla używać: pewnie trochę po mieście, jakaś niedaleka wycieczka - do takiego użytkowania 500-tki wystarczą z naddatkiem
jsz
  • 0

#5 Ginger

Ginger

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2011 - 8:52

Hej,
doskonale rozumiem, że głównie zabrakło doświadczenia i umiejętności, nie mniej jednak wiem, że muszę to wziąć pod uwagę. Podany budżet to kwota, którą mogę przeznaczyć na motocykl. Zastanawiam się również nad gsf400.
Co o tym sądzisz?

• 0

#6 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 30 maj 2011 - 21:43

Zastanawiam się również nad gsf400.

model na japonię (znaczący wzrost stawek ubezp. pow. 400ccm) nie oferowany na innych rynkach, co może oznaczać problem z zakupem dobrego egzemplarza (mało), i jeszcze większy z serwisowaniem. ze swojej strony odradzałbym
jsz
  • 0

#7 aror6

aror6

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:38

Jeśli moge kolezanko dodac pare słów to zamiast gsf 400 warto byłoby kupic motocykl klasy 250,będzie to lepszy rocznik za ta sama kase,wiec pewnie leprzy stan,a z osiągów będziesz i tak zadowolona.Nie bedę wymieniał modeli jest ich dużo,nie kieruj się wagą,a raczej wysokością siedzenia.130 kilogramów to może czasami byc wiecej niż 180,bo np. motocykl typu enduro ma wysoko środek ciężkości , choc jest lekki.Każdą wysokośc motocykla możesz sprawdzic w internecie,ja bym szukał w tym przypadku niskiego,pozdraiwam
  • 0

#8 MGajdzior

MGajdzior

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 11:03

Może już kupiłeś dla siebie motocykl, ale moim zdaniem od samych wymiarów ważne jest tez to co mieści się w głowie.
Jakie masz oczekiwania od wrażeń z jazdy, jak ma brzeć silnik, czy bedziesz kręcił się wokół komina, czy chesz jeździć gdzieś dalej. Do wagi maszyny można się przyzwyczaić i sztuke jazdy opanować, a jak jeszcze coś o tym poczytasz, to jest szansa na szybkie opanowanie. Ja osobiście radzę kup coś co ma min 250 cm, bo w krótkim czasie bedziesz już zmieniał. Zóć uwage na Yamahę XJ 600. Łatwy w prowadzeniu, bezawaryjny i chyba ładny, bo to kwestia gustu.
Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych