Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prosze o pomoc przy doborze modelu pierwszego motocyklu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polishdude18

Polishdude18

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:48

Witam . To mój pierwszy post na forum .

Chcę zacząć moją przygodę z motocyklami . Motocykl Będzie mi służył do dojazdu do szkoły oraz przejażdżek dla przyjemności .
Rozmyślałem o motocyklach szosowo turystycznych . Nie posiadam aspiracji sportowych lecz rozważam motocykle sportowe
ze względu na ich wygląd . Podobają mi się motocykle takie jak Yamaha fazer 600 kawasaki zx6r . Proszę o pomoc czy te modele które podałem można wyrwać za około 6000 zł lub czy jesteście w stanie zaproponować jakiś inny model . Od motocykla pragnę by był tani wytrzymały i podobał mi się wizualnie

• 0

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 23:30

1. przestań traktować allegro jak podręcznik motocyklizmu. nie ma takiego pojęcia jak motocykl "szosowo-turystyczny"; może być natomiast "sportowo-turystyczny"
2. do wyrwanej taniej okazji trzeba często dołożyć o wiele więcej, żeby bezpiecznie jeździć. szukaj dobrego motocykla, nie wyrywaj okazji
3. do nauki jazdy coś, co ma 100 i więcej KM nie nadaje się, bez względu na to, co gadają kumple pod trzepakiem
4. poszukaj informacji o pierwszym motocyklu - to informacja na wypadek, gdybyś sądził że jesteś pierwszym ziemianinem z takim dylematem
jsz
  • 0

#3 Polishdude18

Polishdude18

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 14:59

Jeszuo chodzi mi o motocykl na którym będzie mi się przyjemnie jeździło oraz który będzie Fajnie sportowo wyglądał cena może być ponad 6000 Nie posiadam dużej bazy modeli w głowię ale gdzieś przeczytałem o Suzuki sv 650
  • 0

#4 Zodiac86

Zodiac86

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 12:52

SV to porządna maszynka. Poszukaj motocykli pokroju Hondy CBF 600, Suzuki Bandit 600, Kawasaki ER 5 (trochę nizsza klasa ale starczy środków na nowszy motocykl) czy Suzuki GS 500. Fazer to trochę mocniejsza maszyna o zx'sie ni e wspominając.
Nie znaczy to, że ich nie ogarniesz bo wszystko zależny od tego co masz pod deklem i czy podejdziesz do tego z respektem. Ale fakt jest taki, że nie wykorzystasz nawet 50 % potencjału tych maszyn.
Jeśli "sportowy" wygląd jest bardzo ważny to zobacz Suzuki GSXF 600. Ma pełne owiewki ale to raczej owca w wilczej skórze. Na pierwsze moto chyba całkiem dobrze się nadaje.
  • 0

#5 Polishdude18

Polishdude18

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 21:45

Dziękuję za poświecenie czasu i uwagi . Bardzo mi to pomogło :D
  • 0

#6 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 21:29

osobiście odradzam sv650, potencjał tego silnika znacząco przekracza umiejętności przeciętnego świeżego adepta sztuki jazdy jednośladem
jsz
  • 0

#7 Polishdude18

Polishdude18

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 18:59

Niedawno w mojej okolicy pojawił się kawasaki ZX6R z 98-roku za 7000 zł . Czy warto go kupować ? czy jeżeli podejdę do tego powoli i z prędkością skutera to go opanuję ? jeżeli go kupię to jak zabezpieczyć go przed uszkodzeniami ?
  • 0

#8 Polishdude18

Polishdude18

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 19:02

i czemu wszystko co napisze w nawiasach znika ?
  • 0

#9 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 19:43

czy jeżeli podejdę do tego powoli i z prędkością skutera to go opanuję (...)

idiotyczne pytanie. skuter nie wyrwie Ci rąk z d..y jak przez omyłkę/ w chwili paniki szarpniesz manetką. "będę jeździł powoli" jest chyba najczęściej łamaną obietnicą początkującego motocyklisty. możesz i Ty się tak okłamywać, ale bezpieczniej byłoby, gdybyś kupił jednak coś bardziej adekwatnego do - braku - umiejętności
jsz
  • 0

#10 Tumko

Tumko

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 9:05

Witam moim zdaniem wybór pierwszego moto to też wpływ wielu czynników. Charakter,psychika, warunki fizyczne, wiek - jest ich naprawdę wiele. Wybór zależy również od przeznaczenia motocykla. Ja swoje pierwsze moto wybierałem dosyć długo, a wybór padł na Suzuki Bandit GSF 650. Jestem zadowolony choć początki nie były łatwe. Znam szaleńców którzy robiąc prawko mając 18 lat uważają się za mistrzów i kupują pojemność powyżej litra, dla mnie to najszybsza droga... nie stesty na tamten świat.
  • 0

#11 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 22:03

z praktyki kilku lat doradzania powiem tak: kryteria są w zasadzie dwa, preferencje typu i umiejętności. te drugie w przypadku początkującego są bliskie zera, więc pozostaje to pierwsze - armatura czy plastik, ewentualnie czy da się namówić na coś uniwersalnego (naked, turystyczne enduro i pokrewne). w ramach podanych typów istnieją na rynku sprzęty optymalne, i nie ma w tym żadnej większej filozofii. gadanie o wadze i wzroście jest po prostu bzdurne (w ramach normy, można podyskutować przy np. wzroście grubo ponad 2m lub poniżej 150cm, albo wadze od 150kg)
jsz
  • 0

#12 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 15:35

Jeszuła latałes na sV ?

sV moto bardzo fajne szczegulnie polecam wersje na wtrysku. na początek fajną sprawą było by kupić wersje z możliwoscią jej zblokowania na 25KW. W moto trzeba uważać na winklach zx6r odradzam moto fajne da się ogarnąć na pierwsze moto lecz pali jak smok plus problemy z ramą.

jezeli chcesz coś do latania po mieście polecam zastanowić się nad nakedem są bardziej zwrotne ew sam miałem sv 650s z wymienioną półką i kierownicą na prostą i było to połączenie ladnej maszyny z zwrotnoscia miejska.

oczywiście fajny sprzęty też są gs500 w plastiku czy cbf 500

sporty sa niewygodne - poza wyjątkiem thundercata czy f4i / f3

do doboru moto musisz zastanowic się nad tym po co ci moto :) i jakie ma spełnic warunki

każda marka charakteryzuje się inaczej, jak i każdy model. Osobiście polecam jak zwykle CBF ki lub er6 fazer też jest ok ma płynne oddawanie mocy.

Pamiętaj że to ty jedziesz motocyklem i musisz być swiadomy co moto potrafi i ustalić sobie granice. jezeli zdajesz sobie sprawe z tego ze jest cięka granica zawładnięcia motocykla nad toba to polowa sukcesu 2 połowa to szczęscie :)
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#13 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 15:38

..i umiejętność która nabierasz wolniej niż pewność siebie
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#14 Polishdude18

Polishdude18

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 16:40

Motocyklem będę się poruszał w sektorze wiejskim :D ,do szkoły ,na zakupy jak będzie się dało je jakoś wieźć na tym motocyklu , do znajomych .SV-ka także niedawno pojawiła się w moim otoczeniu ,lato idzie i się maszyny na sprzedaż pojawiają ,lecz za tą SV 9300 poza tym ona nie naciąga linki sprzęgła i cieknie jej z przedniej lagi .
Chciałem się tez spytac czy BMW f 800 GS nada się na pierwsze moto , oczywiście na to będę musiał długo zbierać lecz wygląda fajnie .
  • 0

#15 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 21:22

primo: nie kupuj złomu, bo potem nie doliczysz się znacznie większych pieniędzy na niekończących się naprawach
secundo: dostosuj motocykl do umiejętności i warunków użytkowania. na Twoim miejscu szukałbym czegoś mniej agresywnego, może jakiegoś enduro z owiewką typu f650gs - gdzie i kufer na zakupy czy szkolny plecak łatwiej założyć, i zjechać z asfaltu na boczną drogę
jsz
  • 0

#16 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 17:59

hmm starej V-ki jak bym sam nie umiał robic bym nie brał lagi to koszt 300zł kup sobie Cebule 500 moto jest naprawde bez awaryjne, stelaz pod kufer jest tani i będziesz miał tani sprzęt bez awaryjny :) ew GS 500
  • 0

#17 Klombik

Klombik

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 maj 2012 - 15:36

Zgadzam się z Goralem. Honda CB500 za te 6-7 tyś znajdziesz sztukę z owiewką, a nakeda w b. dobrym stanie to już na pewno, a przy tym pojeździsz tym motocyklem długi czas. Jeżeli lubisz sportowy wygląd, no to znów kolega Goral ma rację, Suzuki GS500 z owiewką będzie OK, a pozycja za sterem też jest OK, nie będziesz miał ochoty po 200km wymienić tyłka. Jak MOTOCYKL testował nową Hondę CBR 250 i Kawasaki Ninja 250, to autor napisał myśl, która bardzo mi się spodobała, że "możesz wyciskać ostatnie poty z tych maszyn i mieć masę frajdy, ale przy tym nie przekraczając granic". No i w jakimś stopniu może się to odnieść to tych pięćsetek, choć może w naciągany sposób :) ale to 50-60 KM nie wprawi Cię w zakłopotanie i nie powinno przysporzyć problemów, ale i ta moc się nie zmarnuje, co miałoby miejsce przy np 100konnym fazerze.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych