Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomoc przy wybraniu pierwszego Cruisera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 tydraniu88

tydraniu88

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 20:03

Witam: szukam w miare fajnego i oczywiscie przyjemnego dla oka cruisera. bedzie to dla mnie pierwszy motocykl tego typu, wiec szukam czegos dobrego dla poczatkujacego. dotad jezdzilem na MZ ETZ 150. wiem, wiem, szalu nie ma. ale przyjemnosc z jazdy jest: jak na razie myslalem o Hondzie Shadow 750 Aero. sa w miare fajnym przedziale cenowym i z tego co sie dowiedzialem to Hondy sa dosyc "nieawaryjne". na poczatku myslalem o HD Sportster XL 883 ale po pierwsze cena juz jest sporo ponad 20tys no i ten wyglad taki troche bardziej sportowy?
sporo mnie sklania wlasnie na Honde Shadow, niestety nie wiem jak jest z prowadzeniem sie jej itd. a moze wy macie jakies fajne propozycje...
Wazny jest dla mnie wyglad, mala awaryjnosc, cena do 20tys, najlepiej 15tys, w miare latwe prowadzenie. szalec nie bede, takie motocykle sa dobre do wozenia sie:
  • 0

#2 tydraniu88

tydraniu88

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 23:45

nikt nie pomoze?... chyba na zle forum trafilem
  • 0

#3 Sent

Sent

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 22:16

Poszukaj Suzuki Intrudera VL 800. W cenie 15 000 zł już coś zaczniesz, na początek powinno być ok. Ma kardan, dobry silnik i jest największa z tych mniejszych.
  • 0

#4 DonnieBrasco

DonnieBrasco

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 14:24

Witam.Ja od pol roku jezdze Hona VF750C Magna z 94 r. Moto moze i leciwe ale silnik V4 z VFRki ok 88 KM,z zebem sprzet,latwy w prowadzeniu,dobra trakcja.Na marginesie dodam ze to moj pierwszy moto.Ja lube styl goly bez sakw,szyby itp.Nie kazdemu pasuje silnik V4 i wola tradycyjnego twina.Ja sie rozgladalem za Volusia,Maruderem,Dragstarem ale koneic koncow padlo na Magne i nie zaluje.Mimo, ze nie ma kardana ale nie mozna miec wszystkiego.Magna to taki wilk w owczej skorze.Z wygladu lekki cruiser ale niejednego moze zaskoczyc.Osiagi nie sa najwazniejsze ale bez szyby 180 km/h nie jest niczym trudnym.Pozdrawiam
  • 0

#5 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 19:52

(...) z zebem sprzet,latwy w prowadzeniu,dobra trakcja.Na marginesie dodam ze to moj pierwszy moto.

skoro pierwszy, to już wiemy skąd opinia o dobrej trakcji...
jsz
  • 0

#6 DonnieBrasco

DonnieBrasco

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 lipiec 2012 - 0:03

Masz racje.Nie mam jeszcze punktu odneisienia jak zawodnicy ktorzy przesiedli sie kilka razy na rozne maszyny.Nie biore pod uwage ktorkich przejazdzek bo to nie daje pelnego obrazu.
  • 0

#7 eRKa

eRKa

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 15:29

Wielkiego wyboru CHYBA nie masz. Jak na pierwszego tego typu (albo po dłuższej przerwie) i mało awaryjny to albo mały DragStar albo Shadowka. Oba z kardanami, oba z silnikami nie do zarżnięcia, sporo akcesoriów na rynku, nienajgorsze prowadzenie (trochę słabe hamulce ale to akurat wspólne u wszystkich małych chopperków) i nie starzeją się szybko. Możesz się pokusić o dużego Draga (w tej cenie "się da"), nie wiem czy coś jeszcze godnego polecenia. Plusem jest to że nie palą za dużo i rzadko zdarzają się zajeżdżone, minusem- że jeśli lubisz depnąć to bardzo szybko braknie Ci mocy.

Oczywiście- powyższe to wyłącznie osobista opinia a nie żadne mądrości absolutne.
  • 0

#8 mkk01

mkk01

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 sierpień 2012 - 23:40

Pierwszy Cruiser?
Moim zdaniem tylko jeden taki jest
Triumph
Speedmaster