Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy motocykl, i 150 pytań.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 mati698

mati698

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 27 październik 2012 - 20:18

rzecz gustu jsz, honda dla mnie jest ostatecznym wyborem, chce tylko sie dowiedziec czy slusznie moje rozumowanie sie sklada czy nie..

Powiem Tak, 7tys odstawiam na sam motor.. nie wliczajac do tego oplacz za ciuchy LECZ opłaty za przeglad itd zwiazane z mechanika..

co do ciuchów.. nie kupie kasku za 1,500tys tylko dlatego zeby fajnie wygladal i mial znaczek nike(joke), posiadam 3 kaski słabszej jakosci i 1 wart kolo 700.. zrobie z moich 3 kaskow 1 (przełoze pianki plastki, co z tego bedzie zobaczymy), rekawice Poczta Polska juz mi wiezie.. planuje kupic zółwia, a orientowalem sie ze kostium 1 czesciowy wart jest okolo 1,5tys chyba taki hmm "gorszy"..wiec moze za pare lat.. trzeba chronić zdrowie ale i portfel..

WGL - w ogole :)

p.s we wtorek egzamin, - zeby tylko nie odwołali :)
  • 0

#22 mati698

mati698

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 18 listopad 2012 - 11:15

prawko zdane za 1 razem :) .. nie bylo wielkich problemow.. :)

właściwie mozna tez powiedzieć ze motor na sezon wybrałem.. wszedzie opinie hmm motocykla Suzuki GSX-r 600 sa pozytywne lecz dotycza nowszych rocznikow..

Chcialbym sie spytać czy ktos posiada badz ktos wie cos na temat GSX'a z rocznikow okolo 2000 .. Zastanawia mnie tylko czy silnik ponad 100konny nie bedzie zbyt mocny dla mnie..
  • 0

#23 left4dead

left4dead

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 0:21

Sprawdz mój komentarz dla Borg(podobny temat)i powiem tak-kup używane,ale dobre ciuchy na allegro,a jak już będziesz je miał to kup potężny,bezawaryjny motocykl,np.Bandit 1200,stary,za 8-9koła i podejdż do niego jak do czegoś co chce Cie zabic,z szacunkiem.Jedż powoli,obserwuj co się dzieje z motocyklem i z Twoja głową.Ja mogę powiedziec tylko tyle,że żałuję,że kupiłem 600-kę,mimo,że mój Bandit jest fantastyczny i bezawaryjny,i mało pali,ale zakup 1200 byłby akurat dla mnie świetnym moto na pierwszy.(mojej 600-ki moc ogarnąłem po 3 miesiącach)Motocykle typu cb500,er5,gs500-cóż przypuszczam,że po 2 miesiącach nie miałbym co tym robic.Nie chcę obrażac właścicieli tych sprzętów,bo doceniam ich właściwości ekonomiczne!,to b.dobre motocykle,ale nie dla mnie.pozdrawiam
  • 0

#24 mati698

mati698

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 15:49

nie no kolego nie przesadzaj :) 1200 to nie rower, motoru potrzebuje do szkoly i na przejazdzki, 1200 wazylby pewnie dobre 300kg przy moich niecale 90 nie wiem czy to byloby najlepsze, waham sie nadal czy 500 czy 600 wiec pozostaje w tych rejonach :)
  • 0

#25 left4dead

left4dead

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 20:41

Jasne masz racje,też nie chce wyjsc na wariata,który wszystkim poleca litry,po prostu wylałem tutaj swoje rozżalenie na fakt,że nie kupiłem sobie mocniejszego motocykla i pewnie wielu mnie rozumie.Powiem tak-lepiej kupic drożej,ale dokładnie sprawdzic,niż taniej a potem dokładac czas,kasę i nerwy i kopac w smarach zamiast jeżdzic,ja miałem szczęście z moim,bo nie kupiłem najtaniej.Honda CBF 600,każdy powtarza o legendarnej trwałości tej sześcsetki,też brałem pod uwagę,interesowałem się też Kawasaki-Zephyrem 770,oraz GPZ500(chyba najszybsza pięcsetka tamtych lat)ale oba jakoś nie wydały mi się za solidne,nowsze Kawy to jak najbardziej.A tak w ogóle to pojeżdzij trochę różnymi sprzętami,mówi sie ,że pierwsze moto jest nietrafione,mnie się wydawało,że chcę tur.enduro,a na kle,adventure 990,tdm-ie,czy super tenere 1200 jakoś tak dziwnie mi sie jeżdziło,więc wróciłem do tego co od początku mnie ciągneło czyli czarny naked z dużą ilościa a la chromu :) dodam,że z Harleya to mnie wyleczyła godzina jazdy na Sportserze 1200haha,reasumując każdy lubi co innego i siłą jest wiedziec czego się chce!!!pozdrawiam
  • 0

#26 mati698

mati698

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 17:46

no wiesz kolego, wiem ze chce kupic turystyke, chce jezdzic, nie wariowac 300km/h, na poczatku zawsze trzeba traktowac motor jak cos nieprzyjazne dla nas, lecz z czasem oswajamy (raczej on nas niz my jego), i tak powstaje hmm przyjaźń :D ,

ale wracając, ciagle czytam to i owo, i jak juz sie zdecyduje na 500tke - GS 500 badz CB500 to zaraz czytam mnóstwo negatywnych opini, ale gdy trafilem na Suzi GSX600 ,
1 nie znalazlem problemu - bynajmniej nikt o tym nie wspomina
2, spelnia moje wymagania (kasa, stabilnośc)
3, Jest polecany przez motocykl-online w jakimś tam tescie mial 2 miejsce jesli chodzi o motor na szose,(nie na tor),

sadze ze jak troszku wyjdzie słonce, bede juz praktycznie kupował,

Kuzyn trafił (jak uwaza) trafnie, kupił Horneta, jest zadowolony a nie bede dublował go :)
  • 0

#27 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 12:10

cóż, ja zazwyczaj zalecam sprawdzenie lub policzenie sobie stosunku mocy do masy w takim dresowozie typu golf i porównanie do "słabej" 500-tki. dla osoby z względnym chociaż pojęciem daje to pewien uspokajający zapędy obraz

co do krytycznych wypowiedzi nt. tzw. motocykli dla początkujących: sugeruję zwrócić uwagę na autorów. z reguły albo wsiedli z miejsca na hornety i udało im się przetrwać pierwsze 2 sezony, albo właśnie przesiedli się z pierwszej słabszej maszyny i nie mając pojęcia o nauce jaką z niej uzyskali - krytykują odczuwalną "stratę czasu". zapytani wprost (kilka razy sprawdzałem, dla statystyki) - zazwyczaj potwierdzają. moim zdaniem lepiej sugerować się opiniami dobrych szkoleniowców i/ lub przyczynami np. wprowadzania przepisów ograniczających moc motocykli do nauki jazdy, niż bazować na emocjonalnych opiniach osób ze znikomym doświadczeniem
jsz
  • 0

#28 mati698

mati698

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 13:02

tylko ze to jest internet, czasami nie wiemy kto siedzi po 2 stronie monitora, czy to jest 50 letni doswiadczony jeżdziec czy 15latek, sadze ze opinia redaktorow nie jest płaszczyznowa i ogólnikowa, skoro daja nam swoje testy, wnioski, propozycje to nie sa one wyssane z palca.

stosunek mocy w KM? do stosunku masy motoru czy ciała?

czesto stykam sie z takimi tematami że ludzie na poczatek proponują o wieksze motory nizeliby mozna bylo sobie myslec, jednakze rozni nas wiele - doświadczenie, kasa, itd, moze znacie kogoś kto posiada GSX 600 bo nie moge spotkac sie z opiniami właścicieli tych maszyn.
  • 0

#29 MARCIN1

MARCIN1

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 16:52

Witam troche poczytałem i chciałbym coś dodać od siebie.Mam 38 wiosen i 7 miesięcy temu zrobiłem prawko na motor,puzino ale zawsze chcane , nastepnie kupiłem SUZUKI GS 500 Rok 93 dalem 2 700 dukatów i nastepne 800 zainwestowałem w niego zrobiłem wszystko co trzeba było GS jeżdzi super zrobiłem nim już 3 000 km w krotkim czasie bo przyszla zima przebieg ma 68 000 .Uważam że to dobry motor jak na początek, a komplet ciuchów na motor radze kupć nowy bo to jednorazowy wydatek i sie opłaci a ci co wystawiaja na alegro to maja ceny jak za nowe abo większe wiem bo sam szukałem i zastanawiałem sie na tym.Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych