Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle dla początkujacych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
231 odpowiedzi w tym temacie

#1 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 01 maj 2009 - 20:08

propozycje motocykli dla początkujących za rozsądna cenę i podpowiedz jakie są ich wady i zalety:

Ducati monster 600
Suzuki gs 500
Honda cb 500
Honda cbf 600
Yamaha fazer 600
Kawasaki gpz 500
Kawasaki er-5
Kawasaki er-7
kawasaki ex-500
Honda hornet 600
Ducati monster 696
Yamaha YZF 600 THUNDERCAT
Ducati 750
moje typy motocykli na poczatek

• 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 02 maj 2009 - 6:38

IMHO na początek wywalamy z listy "dla początkujących" wszystko, co ma ca. 100KM lub więcej. czyli fazer, thundercat, hornet - sio. "ducati 750": nie wiem, jaki model masz na myśli, ale w tym układzie silnika naprawdę 600 ma wystarczającego kopa; też wypada
generalnie wypadałoby podzielić na 2 grupy cenowe: starsze i tańsze (gs, er, gpz) i droższe (cbf, er6, monstery - chociaż jeśli dajesz tu 696, to i miejsce na nową xj6 powinno się znaleźć)
jsz
  • 0

#3 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 02 maj 2009 - 13:09

osobiście proponowałbym jakiegoś nakeda 600cc. NAjlepiej od suzuki bo oni królują w klasie 600

gsr600
bandity wszelakie
gladius
gsx650f
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 02 maj 2009 - 20:24

hmm... wybacz, ale poziom tej odpowiedzi prowokuje do zaglądnięcia w Twój profil, a to wyjaśnia, skąd takie pojęcie o motocyklach: uczeń gimnazjum, chwilowo na colibrze (jak mniemam to jakieś 50ccm, góra odblokowane...). może na następne wypowiedzi pokusisz się, jak już będziesz miał prawo i możliwość przejechać się kilkoma..?
jsz
  • 0

#5 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 02 maj 2009 - 20:58

Cześć. Może coś dla fanów choperów?? Planuję zakup Yamahy XV 535 Virago (wiem,że to pseudo choper ale zawsze bliżej...). Czytałem testy na stronie. Jest polecany dla poczatkujących. Co o nim sądzicie ??
  • 0
Dopiero zaczynam...

#6 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 03 maj 2009 - 11:59

IMHO na początek wywalamy z listy "dla początkujących" wszystko, co ma ca. 100KM lub więcej. czyli fazer, thundercat, hornet - sio. "ducati 750": nie wiem, jaki model masz na myśli, ale w tym układzie silnika naprawdę 600 ma wystarczającego kopa; też wypada
generalnie wypadałoby podzielić na 2 grupy cenowe: starsze i tańsze (gs, er, gpz) i droższe (cbf, er6, monstery - chociaż jeśli dajesz tu 696, to i miejsce na nową xj6 powinno się znaleźć)
jsz

ducati 750 np. to

a jak by porówna te- cb, gs, er, xj, er-5, ducati monster 600, to który jest najmniej zawodny i odpowiednio duży dla wysokiej osoby ??
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#7 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 03 maj 2009 - 23:05

Osobiście jako pierwszą maszynę większą niż 50ccm polecam coś takiego jak Honda NS bądź NSR 125. Sam zaczynałem od takich i wiem, że wbrew pozorom są w stanie dostarczyć frajdy z jazdy mimo ze małe.
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#8 peter

peter

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 maj 2009 - 10:10

a jak by porówna te- cb, gs, er, xj, er-5, ducati monster 600, to który jest najmniej zawodny i odpowiednio duży dla wysokiej osoby ??

jak wysokiej?
jeśli powyżej 190cm - sugerowałbym enduro. starszy Transalp, V-strom, Super Terefere, BMW 650 GS czy nawet Africa.
waży to co prawda trochę, ale przynajmniej nie wyglądasz (i nie czujesz się) jakbyś na psie siedział... a większość z nich prowadzi się jak złoto.
  • 0

#9 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2009 - 12:34

Hmm. Jak sie przyglądam wypowiedziom to dochodzę do wniosku, że czopery nie są dla początkujących. Nikt nie wymienił żadnego jako sprzęt na "pierwszy raz".
  • 0
Dopiero zaczynam...

#10 peter

peter

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 maj 2009 - 12:52

może dlatego, że są ciężkie, nie hamują i nie skręcają?
  • 0

#11 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 04 maj 2009 - 13:29

hehe ;D dokładnie. ale wcale nie lepiej jest w przypadku wymienionej przez Ciebie supertenerki, na którą ja bym się nadal specjalnie nie pchał: wysokie jak pieron, a waży tyle co moja kanapa (jak nie więcej) - podeprzeć się trudno, a utrzymać jeszcze gorzej... w ogóle przy doradzaniu warto pamiętać, że początkujący miewają często problemy z utrzymaniem takiej masy na postoju i przetaczaniem, póki obycia nie nabiorą - więc w zasadzie im niżej siodło i lżejsza maszyna tym lepiej

a przy chopkach i kruzerach... cóż, moce niewygórowane, siodła nisko - nawet jeśli masa duża to większego problemu nie ma, nawet dla początkującego kierownika. a ponieważ te sprzęty kupuje się głównie oczami ("się podoba"), to i odradzać nie ma generalnie sensu. co do prowadzenia w zasadzie się zgadzam, tylko... "turystyczne enduro" też mają daleko do ideału :D
jsz
  • 0

#12 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2009 - 13:45

Fakt. Kupuje się oczami - tym bardziej gdy nie ma sie doświadczenia z motocyklami. Po to są całe szczęście testy - z których mozna sie dowiedzieć sporo od "starszej braci motocyklowej".
  • 0
Dopiero zaczynam...

#13 peter

peter

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 maj 2009 - 14:12

hehe ;D dokładnie. ale wcale nie lepiej jest w przypadku wymienionej przez Ciebie supertenerki, na którą ja bym się nadal specjalnie nie pchał: wysokie jak pieron, a waży tyle co moja kanapa (jak nie więcej) - podeprzeć się trudno, a utrzymać jeszcze gorzej...

moment moment - pytanie było o maszynę dla wysokich.
w tej kwestii akurat wiem, co mówię - mam 2m wzrostu. Suzuki Intruder M1800R jest na mnie maławe. (mierzyłem, bo podoba mi się strasznie. ale przykrywam sobie uszy kolanami...)

w kwestii hamowania - Misiek objeżdża Super Terefere - i jak pamiętam na parę rzeczy narzekał, ale na hamulce chyba nie...

a utrzymanie masy na postoju... zalana Afryka waży 230kg. "mały" Bandit - 244kg a Gladius 202kg. którekolwiek by się nie przechyliło - i tak nie dołapiesz. chyba, że wszystkim będziemy radzić Yamachę TW...
  • 0

#14 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 04 maj 2009 - 18:33

w moim przypadku to 186-190cm przy dużej masie :. a co do tych enduro to ciekawa propozycja ale jednak wolał bym jakiegoś nakeda bo enduro za duże mi się wydaje...i w dodatku dużo droższe,
  • 0

#15 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 04 maj 2009 - 19:03

a i czy ten dukat 600 naprawdę jest za mocny na początek a jak nie to jak jest z dostępnością części i awaryjnością ???
  • 0

#16 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 04 maj 2009 - 19:53

akurat m600 naprawdę jest kurduplasty... z całym szacunkiem dla zajefajnego silnika tej włoszczyzny ;) poza tym strasznie ugniata nabiał
golas dla dużych to raczej w rozmiarach xj600, z nowszych i droższych może cbf600 i podobne. co do rozmiarów nie ma co przesadzać - na gn125 2m chłopu nikt nie każe siadać, a większość motocykli ma jednak mocno zestandaryzowane wymiary. problem to miał chłopina ponad 2m, który się na sporta uparł... obecne 600 tego typu wyglądają jak rowerek (przy mojej kanapie na przykład)
jsz

ps. na http://bikez.com/ masz większość maszyn z podanymi wymiarami: rozstaw osi, wysokość siodła. w jakimś salonie/ komisie przymierzysz się do kilku, potem resztę będzie łatwiej ocenić w porównaniu
  • 0

#17 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 10 maj 2009 - 16:15

w takim razie co byście mi zaproponowali? Jestem otwarty na wszystkie turystyki i sporty, ale także szukam takiego motocykla co nie znudzi mi się w ciągu 1 roku, bo moto to chcąc nie chcąc 3 i więcej lat będzie mi służyć, a che ciągle mieć ztego coraz więcej uciechy . :) :)

• 0

#18 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 10 maj 2009 - 20:38

był kiedyś w motocyklu taki fajny artykuł, w którym zawodnik klasy 125 pokazywał "znudzonym" co można taką pierdziawką :P
xj600 ewentualnie bandit, tylko ten jest ciut droższy z nakedów. albo faktycznie poszedłbym w kierunku transalpa-kle500-freewinda jeśli ten typ motocykli nie odstrasza Cię swoją wątpliwą urodą (przy niewątpliwie większej użyteczności) ;)
jsz
  • 0

#19 peter

peter

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 11 maj 2009 - 9:19

albo faktycznie poszedłbym w kierunku transalpa-kle500-freewinda jeśli ten typ motocykli nie odstrasza Cię swoją wątpliwą urodą (przy niewątpliwie większej użyteczności) ;)
jsz

JAKĄ URODĄ?????
czy Ty sobie zdajesz sprawę, jak mocno spadły właśnie Twoje szanse na przeżycie 24 godzin?
:evil: ;)
  • 0

#20 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 11 maj 2009 - 19:43

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny post jeszui (jeszuji???)... :D :D :D A co powiecie o takich nakedach-nie nakedach, co to maja małą owiewkę, np: GPZ?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych