Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle dla początkujacych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
231 odpowiedzi w tym temacie

#181 ZORG

ZORG

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 10:45

Witaj Jeszuo,
Dzięki za rady. Zawsze przemawiały do mnie argumenty, tak jest i tym razem, więc na pewno skorzystam. Zastanawiam się tylko jakie 2 kółka wybrac do nauki jazdy. Nie musi to być turystyk, a maszyna do postawienia pierwszych kroków w motocyklowym świecie. Czy średniej wielkości skuter jak Burgman 400 nadaje się na pierwsze kroki, czy raczej ze względu na skrzynię bezstopniową, sposób jazdy i przeznaczenie raczej odpada? Będę wdzięczny za pomoc. Jeżeli nie Burgman, to co byś mi zaproponował?
zorg
  • 0

#182 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 13:03

proponuję przeczytać ten wątek od początku :blush: tak, wiem, złośliwy jestem. ale nic nowego nie wymyślę, poza tym co już napisałem wcześniej
jsz
  • 0

#183 madness

madness

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 wrzesień 2010 - 15:40

Witam serdecznie! Moje pytanie nie dotyczy konkretnego modelu motocykla, a ogranicznika mocy - rozwiązania wpisanego w tematykę wątku. Czy kupno motocykla o większej pojemności z takim rozwiązaniem ma sens? Czy macie Państwo doświadczenia z tego typu rozwiązaniem?
  • 0

#184 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 13 wrzesień 2010 - 19:10

generalnie owszem, ma - jest stosowane z powodzeniem w zasadzie we wszystkich krajach cywilizowanej europy dla początkujących kierowców. z tym, że przed zakupem warto dowiedzieć się, jak jest wykonane ograniczenie w danym modelu: czy przypadkiem uzyskanie pełnej mocy (po jakimś czasie) nie będzie bardzo kosztowne (np. wymiana wałków rozrządu, bo i takie rozwiązania bywają stosowane)
jsz
  • 0

#185 kaczan1997

kaczan1997

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 wrzesień 2010 - 22:22

Witam.
Koledzy, koleżanki motomaniacy. Potrzebuję rady. Mam 31 lat, dobrą pracę, rodzinę,małe dziecko i marzenie. Własny motocykl. Przyszedł czas, że decyzja o jego posiadaniu zaczyna się powoli realizować i zbliżać wielkimi krokami. Problem w tym, że dopiero jestem na kursie (wyjeżdżone 8H) i nigdy wcześniej nie siedziałem na motocyklu. Kolejny problem to taki, że mam 196 cm (waga nie wiem czy istotna 110 kg). Czytam forum motocykla, widzę tagi dotyczące początkujących, Pan Google mówi również o początkujących i nawet wysokich, ale wszystkie info dotyczą ścigaczy, nakedów czy coś w rodzaju enduro. Niestety, na chwilę obecną żadne z tych mnie nie interesują. Od dzieciństwa marzyłem o Harleyu, ale niestety czynnik finansowy nie do przejścia a po drugie za duże wyzwanie jak na pierwszy raz. Może po 40 tce.
Proszę o pomoc w rozsądnym doborze motocykla (bezpieczeństwo i rozwój umiejętności). Zastanawiałem się nad Hondą Shadow 750 albo VT 750S. Ale boję się, że jeszcze są za mocne jak na początek. A może zaproponujecie coś innego? A może otrzymam jakieś ciekawe rady, wskazówki, które pomogą mi w podjęciu decyzji o zakupie odpowiedniego motocykla w sezonie 2011. Będę wdzięczny za rady od fachowców.
kaczan1997
  • 0

#186 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 25 wrzesień 2010 - 7:23

Zastanawiałem się nad Hondą Shadow 750 albo VT 750S. Ale boję się, że jeszcze są za mocne jak na początek.

kupuj Pan, będziesz Pan zadowolony ;)
gdybyś się przymierzał do armatury z silnikiem 1500, to odradzałbym ze względu na wagę. moc ma w tym typie motocykli drugorzędne znaczenie. dwóch świeżo upieczonych właśnie garażuje swoje nowe nabytki u sąsiada: vn750 i vs800, kupione za poradami dwóch motocyklistów o restrykcyjnych poglądach na umiejętności jeździeckie żółtodziobów
jsz
  • 0

#187 agelectronic

agelectronic

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 19:50

Witam wszystkich motocyklistów.
Po kilku kilkunastu latach bez moto, postanowiłem go nabyć i kupiłem piekną Yamahę WildStar XV1600, proszę o opinię na jej temat i ewentualne porady eksploatacyjne.
Czy w "Motocyklu" jest jakis test tego moto??
Prosze o "+" i "-" tego moto.
Potrzebuje jeszcze naklejkę "MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE, PATZRZ W LUSTERKA" gdzie ją można nabyć???
Pozdrawiam wszystkich użytkowników jednośladów.
MICHAŁ!.
  • 0

#188 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 9:42

jak już kupiłeś, to po Ci teraz opisy? :o

naklejkę możesz dostać ode mnie na przykład, jak podasz adres na maila jeszua @ gmail kropka com, i obiecasz przykleić na samochodzie i wozić po mieście ;)
jsz
  • 0

#189 damian66332

damian66332

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 18:22

witam mam problem jestem poczontkującym kierowcą dopiero zdałem prawo jazdy kategori A i mam problem nie wiem jaki mam kupić pierwszy motor dla siebie na początek a jestem dość szczupłą osobą mam 165 wzrostu i wagi 60 kg obawiam sie żę kupie coś za śilnego dla siebie a bardzo mi sie motocykce starego typu mam ochote na Kawasaki GPZ 600 tylko nie wiem czy nie będzie dla mnie za mocna chłopaki poradzie co dla mnie było by w sam raz poczebuje pomocy ??
  • 0

#190 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 17:20

Może GPZ500?? Podobny bo w stylu lat 90 no i słabszy, lekko w miarę się prowadzi.
Wąska kanapa na pewno lepiej będzie Ci się siedziało.
Tylko pamiętaj to też nie zabawka.
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#191 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 23:01

Dla dużych osób proponuje cbf 600 S bandita S sam tak zrobiłem i w porównaniu do przecinaków moje 78KM naprawdę mi wystarcza a czasem nawet myśli za mnie... CBF naprawdę wybacza... po małych przeróbkach zawieszenia przedniego usztywnieniu amortyzatora z tyłu można nim poszaleć troszeczkę na winklach bardzo wygodny chodź w 2 zależy od pasażerki jak się jedzie i może wprawy i przyzwyczajeń :) motocykl wydaje się wielki i ciężki lecz jak dla mnie po ruszeniu naprawdę staje się bardzo miły ;)

Sam chciałem horneta na początek.. moje pierwsze spostrzeżeni po 3 tygodniach jazdy na cbf jak zobaczyłem horneta... na giełdzie.. zastanawiałem się czy to jest cbr 125;D powaga aż mi głupio było jak podszedłem i patrzyłem co to jest ;D
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#192 madness

madness

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:47

Z uwagi na warunki fizyczne, przede wszystkim duży wzrost, nie mogę dopasować pod siebie motocykla z zakresu pojemnościowego 250 - 500 (siedzę zazwyczaj na miejscu dla pasażera lub mam zbyt duży kąt ugięcia nóg :) . Stwierdziłem, że rozsądnym rozwiązaniem będzie poszukanie motocykla o pojemnościach 600 i więcej (rozmiary niektórych wydają się odpowiednie, np DL650) z zamontowanym ogranicznikiem mocy. Efekty długich poszukiwań są mizerne, rozwiązanie to jest w Polsce właściwie niespotykane, a każde pytanie o taką maszynę, bądź ewentualność montażu ogranicznika spotyka się u większości rozmówców z uśmiechem politowania. Nie jestem motocyklistą, chciałbym się nim stać. Nie rozumiem jednak jednego - powszechnie spotykam się z radami, by zadbać o swoje bezpieczeństwo, zacząć od maszyny słabej, wybaczającej błędy nowicjusza. Gdy o nią pytam Ci sami doradcy się z tego śmieją :) Pozdrawiam Życzliwych, liczę że ich spotkam :) Najlepszego w Nadchodzącym Nowym Roku.
  • 0

#193 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 29 grudzień 2010 - 10:21

skoro przyglądasz się dl650, to spokojnie możesz pooglądać również kle500 kawy albo xlv650 hondy: gabarytowo motocykle całkiem spore, przy tym właśnie o nieagresywnych silnikach. ograniczenie mocy nie będzie w takich przypadkach potrzebne. wszystko zależy od ilości gotówki do zmarnowania ;)

reakcjom "doradców" nie ma się co dziwić, żyjemy w kraju w którym co drugi małolat ledwie nauczy się jednej trasy egzaminacyjnej, a już do litra i 150KM się przymierza... nie oglądaj się na nich, motocyklowanie jest sprawą indywidualną - sam wybierz, bo widać że podchodzisz do tego mądrze
jsz
  • 0

#194 APACZ

APACZ

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 18:47

madnes dosiadam DL650 i moje 190 cm pozwala na dość wygodne przeloty z przerwami co 3 do 4 godzin.Sprzęt nie jest trudny jak na początek i nie trzeba go ograniczać.To czy chcesz dać mu w palnik zależy tylko od ciebie ale rąk ci nie wyrwie.
Motocykl jest skrojony do wycieczek więc nie stanowi wielkiego wyzwania nawet dla początkującego.Może jego waga nieco daje się we znaki ale to przeszkadza tylko na początku i przy przeprowadzaniu go na nogach bo mnie już sprowadził do parteru ala bez szkód.Polecam go bo gdy mam okazję gdzieś uciec od dnia codziennego zazwyczaj jestem zmęczony po długim dniu lub tygodniu pracy i nie muszę się martwić czy dam radę trzasnąć parę setek.Dokładny opis dl 650 znajdziesz
w archiwalnych numerach Motocykla i szukaj go w związku z alpen masters gdzie dl wygrał ten test dwa razy z rzędu jak dobrze pamiętam.
  • 0

#195 madness

madness

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 17:51

Dziękuję za cenne wskazówki, namierzam DL'a :) Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

#196 iktor

iktor

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 18:25

Witam . Potrzebuję motoru by wykorzystać go na dojazd do pracy (10 km.) niedrogiego,wypaczającego błędy początkującego motocyklisty a zarazem ładnego dla oka. Podchodzę pod 40 i raczej nie interesuje mnie szybkość a nie widzę się na skuterku (20 lat nie miałem kontaktu z motorem). 1 sezon jeździłem ETZ 150 ale doszła rodzina ,itp.Czasem chciałbym wybrać się gdzieś w trasę (150-200 km.) 3-4 razy w roku...
  • 0

#197 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 7:02

ja to bym jednak polecił skuter, taką 250-tkę (zakładam przy tym, że prawo jazdy posiadasz), np yamaszkę majesty. za owiewką się schowasz, kości i stawów nie przedmucha wiaterek ponad miarę, siedzisz jak na kanapce przez tv, nawet deszcze mniej dokuczają niż na moto

a co do innych poleceń, to określ chociaż wizualnie co znaczy ładne dla oka, bo pojęcia nie mam
jsz
  • 0

#198 Ghost

Ghost

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 8:53

Moim zdaniem tym wymaganiom mogłaby sprostać Yamaha Virago 250. Jest dosyć niska, pojemność na początek wystarczająca, cena przystępna i do tego fajnie wygląda. Warto brać również pod uwagę owiewkę o której wspomniał mój poprzednik. Umila jazdę w nieco gorszych warunkach.
  • 0

#199 iktor

iktor

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 17:44

Tylko tyle by nie miał archaicznego wyglądu i jak wsiądę bym nie przypominał aktorów z filmu Głupi i głupszy w scenie na motorku. (Mam 180 cm)
  • 0

#200 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 22:09

a ile masz do wydania? ile z tego na ciuchy, a ile na sam sprzęt?
jsz
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych