Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle dla początkujacych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
231 odpowiedzi w tym temacie

#141 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 23:08

jeszua też dobrze powiedziane :) bo kupując nowy nie trafiony motocykl stracisz najwięcej :( przy odsprzedaży
Takie niestety realia...

• 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#142 czubek

czubek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 16:12

No to jeszua udało ci się-zamieszałeś jak licho.Oczywiście wiem,że używane jest tańsze.Ale od początku.Ciuchy planuję nabyć w sklepie-salonie,dzisiaj na bazarze złapałem kontakt do firmy=producenta i sprawdzę czy jest ok.Posiadłem też wiedzę nt różnicy między kaskami szczekowiec,integral,itp-problem świerzaka-"wchodzę" w typ integral(tylko jakiej marki ?).Wracając do zakupu motocykla,brałem pod uwagę,początkowo zakup używanego,z tych wszystkich powodów,o których pisaliście,że taniej,żeby oswoić się z "tematem",itp.Ale jako osoba,która nie ma żadnego dośw.z motgocyklami,nie zna się na sprawach mechanicznych,nie ma kontaktów ze srodowiskiem(porady,wsparcie przy zakupie) jestem zdany na samego siebie-nie rozczulam się,tylko realnie oceniam sytuację.Poza salonem,nie jastem w stanie ocenić realnej wartości sprzętu,i nie chodzi głównie o jego cenę,ale niezawodność.Pewnie,że perspektywna zakupu za np.15-20 tys., w porównaniu do prawie 30 tys.,jest kusząca,tym bardziej,że więcej zostałoby na akceroria(tu nie zamierzam szukać oszczędności-ma być bezpieczne,praktyczne i wygodne-i w takiej kolejności).W każdym bądź razie,bardzo Wam wszytkim dziękuję za zainteresowanie,opinie i wsparcie,niechę wiecej zanudzać,ale śledzę forum i jeżeli ktoś miałby jeszce jakieś uwagi,rady,sugestie-będę wdzięczny.
  • 0

#143 Piotr

Piotr

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 16:27

Kolego poszukaj sobie w salonach z używanymi motocyklami. W Gdańku jest np.Bikemaster www.bikemaster.pl slużą porada i naprawde maja przystepne ceny i dobre motocykle. Mój kolega kupił i jest bardzo zadowolony. Maja sporo motocykli i jest w czym wybierac i jak wczesniej pisałeś interesuje cie jakis kredycik czy cos w tym rodzaju wiec spokojnie możesz zobaczyc. Ale może znajdziesz cos w pobliżu swojego iasta. Serdecznie pozdrawaim i powodzenia.
  • 0

#144 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 18:43

Ale jako osoba,która nie ma żadnego dośw.z motgocyklami,nie zna się na sprawach mechanicznych,nie ma kontaktów ze srodowiskiem(porady,wsparcie przy zakupie) jestem zdany na samego siebie

skąd jesteś?
jsz
  • 0

#145 czubek

czubek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 23:17

Z w-wy.Odpowiedź dla Piotra-wcześniwej, myszkując po necie natknąłem się na www.bikemaster.pl , rzeczywiście,ich oferta wydała mi się interesująca, a szczególnie,o ile dobrze pamiętam,z dostawą do domu,ale to znaczyłoby,że kupuję "w ciemno",może to jest jakiś sens:"jest ryzyko-jest zabawa".Kolejny ból głowy-"dzięki" jeszua-piwo leczy.
  • 0

#146 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 18:41

Z w-wy.

jakbyś był z pcimia, to prędzej byłby to problem :D
przejdź się po komisach, salonach. pooglądaj co tam stoi, po ile. jak znajdziesz sensowny egzemplarz, po którym nie będzie widać uszkodzeń*, itp to od ręki mogę polecić Greedo z forum motocyklistów, czyli Andrzeja Kuczmierowskiego - mechanik, prowadzi warsztat w wawie, solidny i wiele osób Go poleca. albo można zadzwonić do Michała Demczuka, również świetnego mechanika - za niewielką opłatą oglądną sprzęt, powiedzą czy warto kupować. wcale nie jesteś zdany tylko na siebie, nawet jeśli jeszcze nikogo nie znasz!

* - wcześniej poczytaj trochę, choćby w internecie, poradników jak kupować używany motocykl: nie po to, żeby samemu to robić, ale żeby już wstępnie ocenić stan maszyny. głęboko wyżłobione tarcze hamulcowe, wytarte manetki i 15tys na liczniku? ściema. itp
jsz
  • 0

#147 czubek

czubek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 20:32

Dzięki za namiary na Greedo i Michała Demczuka.Wcześniej,trochę chodziłem po komisach i salonach-początkowo taki wariant wytypowałem-używany,poszperam jeszcze raz-mam czas.
  • 0

#148 Jarenty_

Jarenty_

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 luty 2010 - 23:30

Witam wszystkich!

Ja z takim na razie teoretycznym pytaniem. Co byście doradzili początkującemu turyście. Docelowo interesują mnie długie wyprawy przez nasz kontynent Francja, Włochy, Hiszpania, Skandynawia itd. Oczywiście nie od razu.

Na razie pierwsze moto i krótsze podróże po Polsce.

Przeglądam testy, gazety internet i wiem, że absolutnie i nieodwołalnie ( :) ) moim wymarzonym motocyklem jest Honda Paneuropean. Założę się że nie nadaje się na pierwsze moto :)

Idąc dalej tym tropem przyglądałem się Hondzie Deauville (praktyczne, spokojne niezawodne - tak piszą w testach), tylko na litość czy można do tego kupić dolną owiewkę? Wtedy nawet mógłby mi się podobać.

Trzeci typ: BMW 1150RT. Moc Poniżej 100KM. Podoba mi się. O BMW słyszałem sporo dobrego. Ale wydaje mi się duży i ciężki.

Jak tylko zrobię prawko A chciałbym poszukać jakiegoś fajnego używanego sprzętu. Coś z powyższych? Opcja awaryjna to Honda cbf600, która jakoś mi się "widzi" w najnowszej wersji ma owiewkę i można do niej dokupić kufry i śmigać w trasę.

Moje warunki: 170cm wzrostu, 60kg wagi (raczej już nie urosnę), pełnoletni od kilku lat, podświadomy fan Hondy z odchyleniem ku niemczyźnie :)

Pozdrawiam
Jarek

• 0

#149 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 10 luty 2010 - 7:12

Idąc dalej tym tropem przyglądałem się Hondzie Deauville (praktyczne, spokojne niezawodne - tak piszą w testach), tylko na litość czy można do tego kupić dolną owiewkę? Wtedy nawet mógłby mi się podobać.

kup hondę pacific coast pc800, królowa plastiku vel lodówka... :D
rt-ek podobnie jak paneuropa jest po prostu ciężki: tu już nie chodzi tyle o moc, co po prostu trzeba nabrać obycia z utrzymaniem i manewrowaniem masą. co za pożytek ze stwierdzenia, że "masa znika po ruszeniu", skoro na każdym parkingu do czasu opanowania ryzykujesz wywrotkę? a czasami trzeba jeszcze cofnąć, i wtedy jest jeszcze zabawniej...

powiem tak: radziłbym cbf600. nt650v też wcale lekka nie jest, chyba więcej przyjemności z jazdy będziesz miał z hondy. tym bardziej, że motocykl jest bardziej uniwersalny: pojeździsz, zobaczysz co dalej. człowiek ewoluuje, gusta się zmieniają
jsz
  • 0

#150 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 25 luty 2010 - 23:49

jeszua nie bierz tego co napisze do siebie bo to sie tyczy wszystkich ale nikt nie zwrocil owagi na to ze gosc napisal ze dopiero zaczyna przygode z motorami .

nie tak dawno czytalem twoja wypowiedz w innym temacie o tym ze mlodzi i niedoswiadczeni
jezdza zbyt szybkimi , zbyt mocnymi maszynami a tutaj proponujesz komus po kursie prawa jazdy na pierwszy
motocykl (byc moze pierwszy i ostatni w zyciu ) moto o pojemnosci 800cm
gosc moim zdaniem nie wie jeszcze czego chce ,a napewno chce byc jednym z nas
wiec jesli chce byc jednym z nas przez jak najdluzszy okres czasu powinien zaczac od czegos slabszego i w miare nabierania wprawy zmienic moto na wiekszy i silniejszy
Bo przeciez nie chodzi o to zeby bylo nas jsk najwiecej i zeby podnosic statystyki wypadkow na przydroznych znakach tzw czrnych punktach .
  • 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

#151 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 26 luty 2010 - 7:15

(...) a tutaj proponujesz komus po kursie prawa jazdy na pierwszy
motocykl (byc moze pierwszy i ostatni w zyciu ) moto o pojemnosci 800cm

zrobiłem to świadomie, pojemność bowiem to nie jest jeszcze wszystko, co wpływa na charakterystykę motocykla ;)
pc800 wygląda tak, więc już sam wygląd nie nastraja "bojowo" na drodze. zbudowana jest na przerobionym v2 750ccm z choppera, więc na koło nie pójdzie - ca. 55KM nie pozwoli. siedziałem na niej, i wiem że wysoka masa nie przeszkadza aż tak bardzo, motocykl jest niski i nie ma problemu z utrzymaniem, a poza tym posiada fabryczne gmole które na parkingu doskonale spełnią swoją rolę w razie obsunięcia; trudniej manewruje się np. r1100rs

natomiast w zasadzie polecałem koledze cbf600... i tej wersji będę się trzymał ;)
jsz
  • 0

#152 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 26 luty 2010 - 11:02

być może masz racje. ja jestem raczej konserwatywny a uczyłem się na własnych błędach
twoja propozycja raczej nie przypadnie gościowi do gustu bo znacznie się różni od tego co on proponował.
a co do mocy motoru to mój ma 54KM i wiem jak potrafi wystrzelić na światłach.
po za tym wydaje mi się że ten gość a raczej jego wiek to ściema
nie znam żadnego 55-cio latka co by se wybrał taką ksywkę a znam ich wielu.
A tak po za tym życzę mu powodzenia .
  • 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

#153 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 26 luty 2010 - 22:06

pacific różni się od paneuropy czy beemki w zasadzie nieco rozmiarami i wielkością/ mocą silnika. poza tym sprzęty analogiczne: turystyk pokryty kilogramami plastiku. ale może pytającemu zostawimy ocenę tego, co mu się podoba ;)

BTW taki plastik do debilki wystarczyłby? bo to fajna motura jest do takiej jazdy: potrafi dać sporo radości z wycieczkowania, a jeszcze nie jest mastodontem jak europlan
jsz
  • 0

#154 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 21 marzec 2010 - 0:10

czytam i czytam wszystko po kolei i sam nie wiem co wybrać...
w tym roku klamka zapada moto będzie w sierpniu

Wiem ze się powtarzam ale to już ostatni raz ;)
Chce kupić moto na początek. Bliskie roku 2000 najlepiej powyżej. Do ceny około 9000 +/-. Mam to prawie 190cm 100kg i chce coś odkrytego typu bandit hornet fazer.. lecz piszecie ze to zbyt moce gs jest za mały... Potrzebuje motocykla mało awaryjnego i który będzie służył dobrze przez jakieś 3-5 lat lub więcej. Na dłuższe i krótsze wyprawy a i czy około 2-3 tysiąca wystarczy na strój (Modeki)
Z góry dziękuję
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#155 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 8:57

na początek? przeca Ty już jeździsz jakimś jednośladem?
bandit będzie IMHO dobry, fazer też - ale hornet chyba ma zbyt sportową pozycję, żeby komfortowo nim jeździć turystycznie. niby się da, ale po co - skoro można wybrać lepiej. zwłaszcza, że przy jego charakterystyce bywa często kupowany przez domorosłych kaskaderów, więc kultura użytkowania pozostawia wiele do życzenia, a pewne elementy tego motocykla nie lubią np. gumowania. bandziora i fazera jak kupisz z owiewką to wystarczą i na dojazdy, i na dłuższe wojaże; tylko stelaż machnąć i można się pakować ;)
czy kupisz za podaną cenę - to sobie musisz ogłoszenia przeglądnąć. chyba będąc na Twoim miejscu celowałbym w fazera - w końcu masz już pojecie jak panować nad 2 kółkami, więc nie przesadzaj ;) i jak zwykle: nie napalać się na rocznik, stan ważniejszy
jsz
  • 0

#156 wacha

wacha

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 20:28

witam prosze o pomoc w sprawie tych dwoch motocykli.. chce kupic ale nie wiem jaki .. na temat hondy nigdzie nie moge znalesc jaka ma moc a dokladnie ile koni. jak ktos cos wie na temat tych dwoch egzemplazy to prosze pisac

• 0

#157 tomko

tomko

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 14:30

Jarek, czy to twoja ksywka? Chłop 170cm i 60 kg wagi? Ile tak naprawdę masz lat? Pytam, bo chodzi o twoje poczucie odpowiedzialności za zachowanie na drodze i doświadczenie w turystyce drogowej. W latach 80-tych byłem przewodnikiem turystyki kolarskiej teraz (od dwóch lat) dosiadam motocykl Kawasaki zrx 1100 (mam też rower). Jest to mój pierwszy motocykl w życiu. Jeżeli chcesz skorzystać z moich rad chętnie służę. Ja też słyszałem po cp ci 1100, wystarczy 500 itd, itp. Pozdrowienia.
  • 0

#158 FELKA

FELKA

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 22:04

Przed tygodniem nabyłem Suzuki M800 Intrtuder 2005.r.-jest super,cd po Świętach -pogodnych,radosnych i wesołego JAJA.Zmieniłem nick na:"FELKA",od skrótu:FL,czyli First Lady-wersja dla derekcji(żony):First Motor(już wiem,że motor,to w kosiarce)-i tak się nie zna.
  • 0

#159 FELKA

FELKA

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 22:06

FELKA to wcześniej CZUBEK-ciągle się uczę, a lata lecą !!
  • 0

#160 FELKA

FELKA

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 9:30

mam dwa pytania dot.serwisu i dodatkowego wyposażenia.Moja FELKA,czyli SU M800 Intruder ma 5 lat,przejechane nieco ponad 11 tys.,w tym tyg.idzie na przegląd do ASO SU i,pomimo,że opony -bieżnik wyglądają przyzwoicie,to podobno, po 5 latach należy założyć nowe gumy-czy tak jest w istocie ? Jeżeli tak,to jakiej marki,żeby były przyzwoite-bezpieczne ? Drugie pytanie dot.owiewki.Trochę pojeździłem i przy moim wzroście-186 cm. i przy prędkości ok.100 chciało mnie wysadzić z siodła,czytałem,min w instrukcji SU,że należy b.rozważnie montować dodatkowe elementy na kierownicy-ze względu na bezpieczeństwo jazdy.Proszę o jakieś sugestie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych