Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym wymyć łańcuch??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 14:42

Zabrakło mi ostatnio smaru w sprayu i musiałem posmarować łańcuch olejem ( długa trasa) teraz kupiłem spray tylko łańcuch jest ubabrany z oleju i czym go wymyć ( domowy sposóB) żeby można było nałożyć ten spray na czysty łańcuch :pompom:
  • 0

#2 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 14:49

Naftą (nigdy benzyną bo rozpuści o-ringi) oczyszcza i odtłuszcza :)
  • 0

#3 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 17:55

Dzięki za poradę też o nafcie myślałem :bibibi:

• 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:26

BTW zdaniem sporej części użytkowników (w tym np. w instrukcjach obsługi wielu motocykli) znajduje się informacja, aby do smarowania łańcucha używać właśnie oleju... ludzie używają np. przepracowanego silnikowego, albo przekładniowego o dużej gęstości
zalety? do oleju nie przykleja się brud, pył drogowy - który w połączeniu ze smarem w sprayu działa jak pasta ścierna. na oleju podawanym ze scottoilera ludzie robią 2x większe przebiegi na łańcuchu, niż przy smarowaniu sprayem ;)
jsz

ps. nie sprawdzałem. kardan rlz :bibibi:
  • 0

#5 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 9:01

Wiesz tylko problem polega na tym że nie mam scottoilera i polewam łańcuch olejem prosto z butelki i na dodatek cała felga jest zaolejona i najważniejsze zalany olejem mam ten czujnik co jest przy bocznej stopce bo olej wyrzucany jest z łańcucha i spływa koło małej zębatki prosto na ten czujnik. Ile kosztuje taki scottoiler,(widziałem taki za ok 350zł) jak to się montuje jakie są wady????
  • 0

#6 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 10:03

W jednym ze starych numerów świata motocykli był artykuł jak samemu wykonac takiego scotoilera. Jak smarujesz to nie polewaj tylko weź sobie jakiś mały pędzel :)
  • 0

#7 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 10:20

jw: łańcuch smaruje się pędzelkiem, a nie polewa z butelki olejem. felga to pikuś, ale zaolejona opona może Cię doprowadzić do bliskiego spotkania z asfaltem!

jakie są wady????

cena...
jsz
  • 0

#8 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 15:41

Znalazłem ten scotoiler na allegro i już o takim bajerze zapomniałem bo cena mnie odstrasza :o i wolę dalej smarować łańcuch spreyem :D to tańsze a grzebać w moim bike-u się nie boję wręcz sprawia mi to przyjemność :pompom:
  • 0

#9 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 18:41

Poszukaj na www.swiatmotocykli.pl tego artykułu. Jak będę miał chwilkę to go zeskanuje i wrzucę gdzieś na np bikepics. Ta oliwiarka w kosztach wychodzi coś ok 30-40 złociszy.
  • 0

#10 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 21:19

zależy z czego się ją zrobi ;) Moczul, którego projekt AFAIR opisany był w gazecisku konkurencji (jest na necie), miał kłopot z dawkowaniem i odcięciem wraz z wyłączeniem stacyjki
aktualnie podobny projekt zaproponował Zbyhu na forum.motocyklistow, z tym, że odpowiedni elektrozawór kosztuje ca 50zeta. reszta to faktycznie groszowe sprawy
jsz
  • 0

#11 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 8:55

Fakt. Przy użyciu elektrozaworu koszt wzrasta ale dalej jest to tańsze niż oryginał ;)
  • 0

#12 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 20:23

zależy z czego się ją zrobi ;) Moczul, którego projekt AFAIR opisany był w gazecisku konkurencji (jest na necie), miał kłopot z dawkowaniem i odcięciem wraz z wyłączeniem stacyjki
aktualnie podobny projekt zaproponował Zbyhu na forum.motocyklistow, z tym, że odpowiedni elektrozawór kosztuje ca 50zeta. reszta to faktycznie groszowe sprawy
jsz

Dzięki jeszua za instrukcję stworzenia scottoilera :D Muszę jeszcze pomyśleć nad kilkoma usprawnieniami tego patentu i trzeba się zabrać do tworzenia :pompom:
  • 0

#13 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 11:16

Dzięki jeszua za instrukcję stworzenia scottoilera :D

moja preclowatość cieszy się, że mogła być pomocna B)
jsz
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych