Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samodzielne zakuwanie łańcucha, przy pomocy zakuwarki - dam rade?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 morus

morus

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 13:38

Witam. Mój hornecik przeszedł liczne wymiany eksploatacyjne na ten sezon, został tylko łańcuch. Mam już piękny nowy łańcuch DiD'a, z odpowiednią ilością ogniw, ale teraz, ten model łańcucha jest zakuwany, a nie na spinke, z resztą na spince bym nie jeździł. Pytanie moje jest takie, czy dam radę, kupując w sklepie pod WSK'ą we Wrocławiu, zakuwarke (jak dzwoniłem koszt ok. 40zł więc grosze jak za coś takiego), samemu zakuć łańcuch? Bez konieczności transportu moto do serwisu i zbędnych kosztów? Dodam, że będę to robił pierwszy raz, przy pomocy znajomego.
Proszę o konkretnie odpowiedzi, od ludzi, którzy robili coś takiego i podzielą się doświadczeniem, na ten temat. Z góry dzięki i pozdro.
PS.
Wyprzedzając pytania. Wymieniam cały napęd. Nowe zębatki są już założone na moto, a stary łańcuch do wywalenia. Nie mam kasy na serwis w salonie motocyklowym, ani busa, żeby przetransportować moto. Poza tym, hodna stoi bez łańcucha.
  • 0

#2 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 6:58

Ja zakuwałem w komarku i wsk ale młotkiem i kowadełkiem :) ...
Słuchaj dziwna sprawa bo zakuwarki do łańcuchów to nie są rzeczy po 40zł.
Kolega mechanik ma zakuwarkę ale za 300zł.
Oby to nie był patent do łańcuchów komarkowych.
Pamiętaj łańcuch jest bardzo istotnym elementem twojego bezpieczeństwa.
Wyobraź sobie wypięcie łańcucha przy 60 i blokadę koła albo przy 160?
Przy prędkości 40 wystarczy by powalił ci przy silniku gdyby tam się zablokował.
Naprawdę radze zebrać trochę grosza i zakuć z gwarancją profesjonalnie.
Zimno jeszcze trochę pobędzie a nawet jak tydzień stracisz z jazdy to nic w porównaniu ze stratą sezonu albo gorzej...
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#3 MOTO-MEDYK

MOTO-MEDYK

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 luty 2014 - 22:33

Ja zakuwałem zakuwarką znalezioną w garażu i powiem Wam że troche pojęcia i można sobie poradzić:)

• 0

#4 Miro123

Miro123

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 16:53

Jak bedziesz miał jakiegoś kumatego do pomocy to spróbuj.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych