Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dynamiczne wyważanie kół ! - idealne wyważenie kola do końca żywotności opony ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dziki69

Dziki69

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 12:00

Słyszeliście o nowej metodzie wyważania kół motocyklowych ? metoda nie wymaga nawet demontażu koła !!! Zpodaje się ceramiczne kuleczki do wnętrza koła i po problemie.. koło zawsze będzie wyważone. Do poczytania na www.dynabeads.pl
przetestowałem to i powiem wam, że działa...
  • 0

#2 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 16:34

A co to za cudowne kuleczki??? :retard: napisałeś "do wnetrza koła" czyli ma się rozumieć że do opony??? Tylko jak to wsypałeś bez zdejmowania koła :o może żwir czy jakieś kulki styropianu :D też by załatwiły sprawę. To sie po prostu ciągle przesypuje w oponie czy jak??? Chyba słychać jak jedziesz że masz coś wsypane do opony :paranoid:
  • 0

#3 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 17:45

jak wsypać pokazane jest na stronie. inna sprawa, że ja w tą cudowną metodę nie wierzę: wystarczy się zastanowić, co się dzieje z kołem podczas ruszania, zanim kulki się rozmieszczą, oraz zawsze przy prędkości zbyt małej dla uzyskania właściwej siły odśrodkowej...

BTW kultura wymaga, by takie "dobre rady" nazywać wprost reklamą: facet zamieścił to również na innych forach :blush:
jsz
  • 0

#4 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 18:37

Skoro pokazane jest na stronie jak to się wsypuje to sory nie czytałem tego do końca bo na początku już mi się to nie spodobało :D Mam dużo wątpliwości co do tej metody wole odważnik na felgę i już B)
  • 0

#5 dawca.nerek

dawca.nerek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 17:09

Ja tak przez wentylek bez zaworka wsypuję do środka talk.
Wiadomo konserwacja gumy.
Ale ceramiczne kuleczki w środku to mi się zdaje, że podczas wirowania będą się toczyły i wycierały gumę od środka.
Może nie znam zagadnienia może nie wytrą gumy?
Natomiast jak by ktoś chciał to perfekcyjnie centruję koła szprychowe.

• 0

#6 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 5:48

Kolega próbował tej "rewelacji" w bladym i po tym jak prawie wypadł z drogi przez shimmy dał sobie spokój.
I dla tych co pewnie zapytają odpowiedź tak to było spowodowane tymi kulkami...
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych