Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze sprzęgłem FZR

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 15:12

Sprawa dotyczy YAMAHY FZR 600 3he z 93roku.

Od pewnego czasu borykam się z tym problemem. Pewnego dnia rozbierając dekiel zębatki zdawczej zauważyłem, że "jakiś drut" jest przechylony a powinien być wypoziomowany. Okazało się, że jest to popychacz do sprzęgła ( nie wiem jak się nazywa to fachowo ) mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Był ukręcony zaraz za karterem. Wyciągnąłem cały ten popychacz był w dwóch częściach. Czemu się ukręcił ? nie mam zielonego pojęcia. Macie moze jakieś pomysły ? A cała sprawa zaniepokoiła mnie gdy z dnia na dzień sprzęgła było coraz mniej.... czy to wina tarcz czy popychacza który będąc w 2 kawałkach ścierał się co powodowało luzy między ślimakiem sprzęgła co wciska ten popychacz a koszem sprzęgłowym gdzie kończy się ten popychacz. Wymieniłem na inny, w sumie własnej roboty z twardego materiału by nie ulegał ścieraniu. Jednakże jakieś 100 - 200 km i znów go brakuje ( tak jak by go ścierało ) i go ucina przy samym karterze, równo niczym piłą. O co w tym wszystkim chodzi ? Jak naprawić usterke ? czy to może być wina kończących się tarcz sprzęgłowych ? Czy całkiem czegoś innego ?
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych