Skocz do zawartości

Zdjęcie

opony do cbf 600

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 17:17

witam ;D
stałem się szczęśliwym posiadaczem hondy cbf 600 s

i tu mam sprawunek ;P
przednia opona do wymiany to na 100% 6 letnia bez bierznika:/
tył... opona wygląda w dobrym stanie bieżnik głęboki tyle ze jest 5 letnia;/
A niestety obecnie nie stać mnie na wymianę obu gum, gdyż muszę kupić strój. Więc tu pytanie czy pojeżdżę na tej gumie tylnej do końca roku, jak będą jeszcze lepsze dni?? Czy lepiej kupić komplet gum a np. nie kupować sobie Spodni??

a i jeszcze są założone micheliny pilot road.. Zakupić to samo ogumienie? czy może jest jakieś inne . pirelli .... a tańsze a nie gorsze? Bardzo proszę o pomoc :D

na tych zdjęciach witać troszkę opony ..
http://img690.images...0100905030.jpg/
http://img153.images...0100905033.jpg/

• 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 21:24

producenci zalecają zakładanie kompletów, praktycy dopuszczają mieszanie. dla swojego bezpieczeństwa nie zakładaj na przód opony słabiej trzymającej się asfaltu niż jest na tyle: masz z tyłu AFAIK turystyczną i dobrą, z przodu załóż nie gorszą lub sportową. tylko w tym ostatnim przypadku nie wiem, czy się opłaci - raczej nie wykorzystasz możliwości, a trwałość jest niższa. o typach opon poczytaj sobie w testach motocykla :D
tył IMHO jeszcze spokojnie dojeździsz w przyszłym roku

co do zakupów: nie patrzyłem, jakie są ceny nówek pilot road dla Twojego rozmiaru, ale ostatnio kupowałem np. diablo stradę na przód kanapy w dobrej cenie (ca. 250zeta)
jsz
  • 0

#3 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 07 wrzesień 2010 - 14:44

orientowałem się w cenach pilota roada 1 i 2
1 w cenach 350-500 zł a 2 około 650 zł

co do jakości no wolał bym sobie kupić dobrą oponkę gdyż tylko one łącza z asfaltem.
A nie chce na sam początek zaliczyć gleby .. :)

mówisz ze jedni mieszają inni nie.. hm nie znam sie na tym szczerze ale jestem bardzo otwarty na propozycje modeli w których,
przód będzie się dobrze trzymać asfaltu a są jednak tańsze gdyż chciałbym sobie jeszcze spodnie dokupić by w jeansach lub narciarskich nie pomykać :) a co do sporta to w moim przypadku masz 100% racji ;) to bezsensu,

więc jaką oponkę najlepiej założyć by jak piszesz miała nie gorszą przyczepność od tej z tyłu ??
a także jak sprawa ma się z ta diablo?? bo 250 a 450 to naprawdę spora różnica ;)
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 07 wrzesień 2010 - 17:07

piszemy na forum miesięcznika motocykl, który co najmniej raz w roku publikuje testy porównawcze opon sportowo-turystycznych...
nie podejmuję się porównywać w szczegółach pilot road z diablo strada - ale to ten sam typ opon. więcej znajdziesz jw.
jsz
  • 0

#5 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 09 wrzesień 2010 - 5:38

Cóż diabło strada to dość udana opona.
W tym sezonie zrobiłem na niej ok 1500km i całkiem duży pozytyw.
Dość szybko się nagrzewa.
Dobrze się prowadzi na suchym jak i mokrym (mokry odcinek Łódź -> Piotrków -> Radom -> Puławy)
Lekkie uślizgi ale kontrolowane tylko po ruszeniu jak więcej gazu na mokrym odkręciłem ale to każda opona tak się zachowa a CBFka jest dużo delikatniejsza od Fazera.
Zakup twoja wola :) pozdró!
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#6 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 18:15

jest teraz mała promocja diablo strada za 700 zł komplet..... chyba się skusze lecz mam znów pytanie czy przekładać od razu obie opony?? czy pojeździć na tyle jeszcze sezon i przełożyć dop. za rok ?? czy połączenie nowej diablo strady z stara pilot roadką 1 to zła mieszanka ?
  • 0

#7 tonic

tonic

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 6:24

To oczywiste , że lepiej kupić komplet nowych opon , spodnie nie zapewnią Ci bezpieczeństwa , a na łysych / starych oponach daleko nie pojedziesz , na co Ci spodnie , jak motor nie będzie do użytku ?
  • 0

#8 Tuono1000rr

Tuono1000rr

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 22:27

michelin pilot road 2 ct dobrze się klei i po mokrym też zasuwa oponki dla Ciebie najlepsze do turystyki i dość trwałe
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych