Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z chłodnicą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 29 maj 2009 - 19:22

Czym bądz jak wyczyścić zaklejoną błotem chłodnicę w motocyklu? Jechałem wczoraj odcinkiem drogi remontowanej zastał mnie deszcz i dosyć dużo błota poszło z przedniego koła pomiędzy żebra chłodnicy. :disgust: Boję się żeby nie zniszczyć chłodnicy podczas jej czyszczenia bo te żebra się szybko zaginają co zmniejsza przepływ powietrza przez chłodnicę. Z góry dzięki za info, pozdr.
  • 0

#2 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 30 maj 2009 - 7:52

Jeżeli to tylko błoto to powinna wystarczyć Odpowiednio duża ilość wody :)
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#3 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 30 maj 2009 - 12:28

dzięki za info :D wymyłem to wodą tak jak piszesz i zadziałało a myślałem że trzeba będzie jak w quadzie szczoteczka do zębów i czyścić :bibibi:
  • 0

#4 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 30 maj 2009 - 17:20

Nie ma za co i polecam się na przyszłość :) Pozdrawiam!!!
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#5 vilu

vilu

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 30 maj 2009 - 20:52

wodą ale nie myjką ciśnieniową bo ona może pozaginać żeberka w chłodnicy
  • 0

#6 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 31 maj 2009 - 10:22

Jak i tak preferuję standardowe mycie bike-a ,bo myjką można uszkodzić nie tylko chłodnicę ale wiele innych rzeczy.
  • 0

#7 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 16:22

Podczepię się pod ten temat bo mam pytanie?????? Jeśli ciecz w chłodnicy się zagrzeje to zwiększa swą objętość i musi gdzieś wypłynąć czyli do zbiorniczka "wyrównawczego" i to się chyba zgadza? Ale jeśli temp. cieczy w chłodnicy spadnie to ta ciecz powinna powrócić ze zbiorniczka do chłodnicy. A w moim motocyklu tak się nie dzieje jak doleje do chłodnicy płynu to po rozgrzaniu silnika ten płyn wywali na podłogę przez przelew w zbiorniku wyrównawczym! (silnik pracuje normalnie tylko że do chłodnicy trzeba dolać 0.5 litra płynu). Sprawdziłem to w serwisówce i okazało się że te wężyki są odwrotnie podłączone i płyn tylko się wlewa ale nie ma możliwości powrotu do chłodnicy a ten drugi wężyk w zbiorniczku sięga do dna zbiorniczka i robi się podciśnienie podczas gdy płyn wlewa się do zbiorniczka co powoduje jego "wypompowanie" na zewnątrz. Chyba to nie jest normalne a wszyscy mi mówią że panikuje i że tak YAMAHA R6 już ma a ja się z tym nie zgadzam. Tylko sam nie wiem czy te wężyki podłączyć tak jak w serwisówce skoro moto było ostatnio w serwisie i nic nie mówili o tych wężykach. doradcie mi co mam z tym zrobić bo sam już nie wiem ale to mi spokoju nie daje <;( Help!!!!!!!!!!!!!!! :pompom:
  • 0

#8 yamaha

yamaha

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 19:56

dzień dobry
mam pytanie techniczne czy pojawienie się płynu chłodzącego w komorze filtra powietrza może mieć związek z chłodnicą

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych