Skocz do zawartości

Zdjęcie

Interkomy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mati698

mati698

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 21:16

witam serdecznie. chcialbym z moim wspolpodroznikiem kupic interkom na 2 motocykle.(nie chodzi o rozmowe z "plecakiem") :)

po1. troszke mnie kusi i odstrasza robienie interkomu własnorecznie, pewnie to niebyłby duzy problem ale odbiorniki beda miec maly zasieg, adaptery nie beda przystosowane a przy predkosci 90km/h pewnie dzialac nie beda..

po2. KUPIĆ INTERKOM - powiem szczerze ze nie szukam jakiegos wygórowanego ale np do kwoty 400zl gdzie zasieg bedzie min 100m, gdzie sa wygłuszacze, oraz urządzenie bede mogl trzymać na kierownicy a odbiornik w kurtce.

Czy za tę kwote dostane owy interkom z tymi wymaganiami??..

obecnie znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/in...3291443226.html

• 0

#2 nicolaus

nicolaus

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 10:31

Tłoczno z odpowiedziami tutaj to dodam coś od siebie :)
Korzystam z tego chińskiego cuda drugi rok.
Od razu dodam że jeżeli chcesz go kupić to poszukaj nowszego modelu. Mają jedno gniazdo mini-usb zamiast osobnych do ładowania (mini usb) i słuchawek (mini jack).
Do tego zmodyfikowaną elektronikę i na oko lepsze słuchawki (cieńsze).

Przejechałem z tym interkomem SOLO w trasie po europie ok. 5 tys. km.
Używałem głównie do słuchania muzyki z HTC Desire. Generalnie - daje radę. Podstawą jest dokładne zamontowanie słuchawek w styropianie kasku.
Jeżeli słuchawki będą miały za mało miejsca i zaczną się "przekaszać" to zaczną też trzeszczeć podczas odtwarzania dźwięku.
Przy komunikacji z drugim moto zasięg realny to max. ok. 300-400m i do 110 km/h.
Kilka razy rozmawiałem też przez telefon podczas jazdy i dawał radę.
PS. Mam Schubertha S1. Nie wyobrażam sobie montażu interkomu w głośniejszym kasku :)

Plusy:
+ cena
+ bateria trzyma 7-8 godzin słuchania muzyki
+ można przerzucać dalej kawałki MP3 poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku

Minusy:
- Kabelki z jack-iem który się wpina do interkomu są cienkie i bardzo trzeba na nie uważać.
- Samo mocowanie interkomu w uchwycie na kasku jest mało przemyślane i sprawia wrażenie że interkom odleci, ale u mnie nic takiego się nie stało
Generalnie trzeba pamiętać że się ma interkom na kasku.
- antenka (obudowa) potrafi się wyrwać. Rozwiązanie to wystający drucik-antenkę przykleić czarną taśmą do obudowy
- nie można jednocześnie ładować interkomu i z niego korzystać
- brak serwisu - wszyscy którzy sprzedają to na alledrogo ciągną to bezpośrednio od chińczyka. Nie ma oficjalnego dystrybutora na Polskę.
I jako uzupełnienie: trzeba uważać bo sprzedający na aukcjach często tego nie mają w PL tylko zlecają wysyłkę chińczykowi. Przez to trwa to bardzo długi i naraża nas na doliczenie cła i podatku!!

A teraz zbieram na Scale G9 :))))

Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych