Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy typ ZAWODÓW

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:28

Muszę się pochwalić jaki nowy typ zawodów wymyśliło kilku młodych(14-16 lat) na chińskich kieliszkach (skuterkach) w mojej wiosce. Wymyślili sobie zawody pt." Kto w ostatniej chwili przejedzie przed puszką" na drugą stronę ruchliwej drogi z Żor do Pszczyny i skończyło się to tragicznie dla jednego "zawodnika" który miał spotkanie trzeciego stopnia z fiatem 126p który poszedł do kasacji (zawodnik miał złamany obojczyk, brak karty motorowerowej i pasażerka ale jej nic sie nie stało wielkiego) I tu nasuwa się pytanie czemu takie można powiedzieć dzieci mają kupione skuterki na komunię, urodziny itd??? A nam chcą prawo jazdy udostępniać w wieku 24lat :arrow: nie czaję tego
  • 0

#2 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 21:09

..... co za pomysł :wacko: :o

choć u mnie w miejscowości kolesie poubierali pampersy i przebiegali przed puszkami :retard:
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#3 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 13:40

Powiem ci tak :blush: dzieci jak dzieci to mało winy leży po ich stronie. Głównie chodzi o tych nie odpowiedzialnych rodziców. Nasuwa się pytanie co ich kierowało przy wyborze prezentu komunijnego. Czy to że taka jest moda czy może np ojciec chce powoli wkręcać swojego syna / córkę w to co kocha. To drugie to jeszcze zrozumiem. Ale i tak moim zdaniem w tym wieku coś co rozpędza się chociażby do tych 40km/h powinno być podawane dziecku z dużym dystansem i rozwagą z strony rodziców.
Nie wiem i tak każdy rodzic zrobi jak chce ale wg mnie to jest przykład nierozsądności danego rodzica.....
To tyle na ten temat.
Tutaj kolega nawiązał do tematu prawo jazdy kategorii a od 24 lat. Nie wiem czy to już weszło czy nie ale wg mnie to jest jedna z mądrzejszych rzeczy które dzieją sie w tym kraju. Niektórzy zaraz na pewno zjadą mnie równo na tym temacie ale moim zdaniem motor powinna posiadać osoba która zna wartości i cenę życia swojego jak i życia drugiej osoby. Bo ile jest takich młodych ludzi którzy prawo jazdy mają od miesiąca i powoli przeobrażają sie w tak zwanego " króla prostej ".
To jest dobre rozwiązanie - przynajmniej ja tak sądzę ALE no właśnie jest ale...
Ale zostaje jeszcze kwestia "przygotowania" do tego prawa jazdy kategorii a.
Tak jak mówiłem nie orientuje się do końca w przepisach które wyszły ale słyszałem że od 18 lat wolno będzie starać sie o prawo jazdy kategorii a2 które pozwoli nam poruszać się motocyklami do poj 250ccm. I BARDZO DOBRZE ale po jaką cholerę za a2 zapłacimy 800 zł za a1 ( jeżeli będziemy chcieli robić kolejne 800zł) no i w końcu za a kolejne 800 zł co nam daje 2400zł które śmiało moglibyśmy przeznaczyć na ubranie które pewnie nie raz uratuje nasze szanowne 4 litery przed " ślizgiem ". Moim zdaniem za prawo jazdy powinno się płacić raz bo co nam to da że z a2 pójdziemy na kurs a na którym , bądź co bądź , nauczą nas tego samego.. nie wiem ja tak uważam i wg mnie nasze prawo jest do gruntownego " lakierowania " :)
Pozdrawiam
K.
  • 0
Panowie i Panie :) Szerokości i Przyczepności w tym sezonie ^^

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 16:31

kategorii a2 które pozwoli nam poruszać się motocyklami do poj 250ccm.

określona jest nie pojemność, a moc (ca. 50KM) i stosunek mocy do masy. łapią się na to np. gs500, er5 - typowe motocykle polecane początkującym
rozporządzenia (czy projektu) z warunkami m.in. egzaminowania nie czytałem, ale ktoś mnie niedawno uświadamiał, że do zmiany kategorii ma być tylko egzamin praktyczny. jak się gdzieś nawinie, to się zapoznam

w opisanym wypadku odpowiedzialność ponoszą rodzice: raz, że dali sprzęt a nie zadbali o uprawnienia, dwa że sami zapewne posiadając jakieś prawo jazdy (i robiąc wcześniej kurs nauki jazdy!) wypuszczają dzieciaki na drogi publiczne nie myśląc kompletnie o ich umiejętnościach korzystania z tychże! jesteśmy chyba jedynym społeczeństwem w cywilizowanych krajach, które będąc tak zacofane motoryzacyjnie wychowuje obywateli przekonanych, że co drogi to "kubica szos". jak dla mnie to za taką skrajną głupotę ojciec jednego z drugim gówniarza powinien stanąć przed sądem
jsz
  • 0

#5 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 16:48

tak głupie, że aż śmieszne, a jednak przykre..
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#6 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:12

Tu nie ma śmiania tu trzeba zapłakać :(
  • 0

#7 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 22:47

Pozwólcie że przytoczę pewien dialog mój z moim wykładowcą na prawo jazdy....
Proszę pana a jak to jest z kategorią a2? wprowadzona ona została czy jeszcze nie ?
- Słuchaj jeszcze jej nie ma i z tego co wiem , co się orientuje to nie prędko to wejdzie

I TO CIESZY
pozdrawiam
K.
  • 0
Panowie i Panie :) Szerokości i Przyczepności w tym sezonie ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych