Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skuter z supermarketu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Garfield

Garfield

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 14:48

Kiedyś mój teściu zastanawiał sie nad kupnem skutera w jakimś Tesco żeby jeździc na ryby. Na szczęście zapytał co o tym sądzę - to mu odradziłem. Zrezygnował ale chyba nadal coś kombinuje - poradziłem mu żeby raczej jakiegos simsona sobie wynalazł :D . A co wy myślicie o kupowaniu skutera w taki sposób i generalnie o tych skuterach z Tesco?
  • 0

#2 Kamil

Kamil

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 21:24

Hehehe i bardzo dobrze, że mu odradziłeś :thumbsup: Takie skutery to są jednosezonówki made in china, nigdy bym czegoś takiego nie kupił, nawet nie wziołbym jakby dawali za darmo :disgust: Skutery tego typu są tylko po to żeby pojeździć jeden sezon i na szrot z takim, bo już nie będzie z niego więcej pożytku. Według mnie zwykły Simsonek jest o niebo lepszy od jakiegoś skutera z marketu, choćby nawet jakaś Jawka czy Romet.. ;)

Moje zdanie co do kupowanie skuterów z marketów brzmi NIE

Pozdro :)
  • 0

#3 Leszczu

Leszczu

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 22:02

hmmm jeśli ma to być pojazd dla teściowej, to zakup w Tesco to doskonała koncepcja. O ile testament korzystny sporządziła...
  • 0

#4 DJNiski

DJNiski

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 12:10

Jak skuter to już jakiś lepszy :)
Z supermarketu odradzam...
  • 0
Młody, chłopak z marzeniami. ; - )

#5 pekac

pekac

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 9:39

Witam wszystkich.
Za kilka dni zamierzam zakupic maxi skuta.... i tu rodzi się pytanie
Wybieram coś z trzech modeli: Piaggio X9 250 cm 3, Malaguti Madison 250 cm 3 lub Suzuki Burgman 250 cm 3.
Napiszcie proszę który w/g was jest najlepszy.
Chodzi mi o wygodę jazdy ale również dostępność części oraz koszty eksploatacji.
Wielkie dzięki i pozdrawiam :ph34r:
  • 0

#6 morus

morus

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 kwiecień 2009 - 6:56

do piaggio i burgusia nie będzie problemu z częściami.
jak wiadomo te sprzęty są wygodne i ekonomiczne.
moim zdaniem bierz co się trafi w lepszym stanie, z oby 2 będziesz zadowolony :)
  • 0

#7 arturor

arturor

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 kwiecień 2009 - 11:59

A ja mam chińczyka i jest bardzo fajny!uważam że dla takiego wujka chińczyk zupełnie wystarczy,skoro tylko na ryby i zakupy jeździ to nic lepszego nie potrzebuje!
  • 0

#8 Ernest05

Ernest05

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:36

Ja bym nie kupował chińczyka gdyż możn kupoić o wiele lepszą używkę :blush:

Pekac: Załóż swój oddzielny temat, a nie tutaj robisz OT :(
  • 0

#9 BOHUN

BOHUN

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 8:29

A ja sądzę, że lepiej będzie jak kupisz sobie jakiegoś manuala.
Jednak to lepsze przyspieszenie i ciekawość jazdy i nie obraź się ale takie duże "skutery" wyglądają jak pudełka.
  • 0
Pytajcie na gg ;]

#10 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 11:30

więc
1. skuter z tesco i innych sklepów to lipa. Jednorazówka, słaba jakośc plastików, generalnie wszystkiego. Bierz jakąś używkę. Skoro dla teścia to proponuję KYMCO VITALITY lub PEUGEOT VIVACITY.

2. Co do maxi skuterów to burgman będzie wporządku, zresztą każdy maxi skuter będzie wporządku, kwestia gustu i oczekiwań ;)
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#11 BOHUN

BOHUN

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 9:01

Żadnego Kymca niech nikt nie bierze to jest ten sam syf.
Lepiej jest kupić sobie jakiś używany skuterek, np. Yamahe Aerox
  • 0
Pytajcie na gg ;]

#12 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 9:35

aerox jest zbyt mały a Kymco to bdb firma. Mają bardzo dobre, bez awaryjne skuterki, każdy skuterzysta poleci ci tą firmę. To dobre i tanie skutery.Dobre plastiki, prowadzenie, generalnie wszystko. Vmax jest ciut mniejszy od sprzętów typu Speedfight2 (Też polecam), aerox(za mały ale równie porządny), sr(też porządny) Dla osoby starszej kymco to bdb wybór ;)
  • 0

#13 Zibi19

Zibi19

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 18:24

Wiem że każdy nadaje na skutery z hipermarketów ,ale podejrzewam że większość wypowiada się nie ze swojego doświadczenia tylko bo tak wszyscy mówią :)
U mnie w garażu jest taki skuterek(z hipermarketu) ,ma ponad rok i przeszło 6000 kilometrów !!
Poza wymianą opony (rozcięta na boku) ,oraz oleju nic przy niej nie robiłem przez cały rok,wydaje mi się że to nie zły wynik :)
Kolejny duży plus to to że pali coś koło 2 litrów na 100 km (+,-,0,2 litra) i mimo że nic nie przerabiałem to jeździ ponad 60 km/h ,na prostej,bo z górki więcej :)
  • 0

#14 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 19:17

więc, twój skuterek ma 6tys przebiegu, i wnioskując z twojego opisu jest to chiński 4T. O nr silnika 139qmb. Tym skutom gwarancja kończy się po 5tys km. Z reguły jest tak że po tym czasie zaczynają się różne problemy z maszynką. A ten plus że pali 2litry na 100km to żaden plus bo każdy chinol 4t tyle wciąga. Czy to romet, zipp, kingway czy NONAME z tesco. A to że jezdzi te 60km/h to żaden wyczyn, oczywiście mowa tu o zablokowanym modelu. Markowe sprzęty takie jak Aprilia, Gilera, Peugeot czy nawet Kymco odblokowane wyciągają 80km/h. A jeśli twój skuter Zibi19 jest odblokowany całkowicie (gaźnik, filtry itp) i ciągnie 60km/h to mało. Powinien ciągnąć ciut więcej. Ile to ci nie powiem bo nie wiem nawet co to za skuter ;P
  • 0

#15 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 15:25

powiem tak chińczykom stop.
lepiej kupić używkę ja osobiście polecam bali, jest stary ale to moto nie do zdarcia jest duży ma spore schowki wiec ryby będzie gdzie schować moto ma dobre osiągi 70km/h pomyka. moto wygodne nawet 100 km można nim zrobić i jest bardzo wygodnie.
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#16 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 22:19

Z kupnem używanego np.japońca czy włocha jest o tyle lepiej, niz w przypadku "chyńczyka z markeu", że mozemy polegać na renomie danego producenta (np. Yamahy) ;)
  • 0

#17 radar

radar

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 7:29

Na fotkach wyglądają nieźle:
http://www.tesco.pl/...utery-quady.php
ale na żywo widać niedoróbki, słabą jakość wykonania i montażu. W życiu takim nie jeździłem, ale kupić bym nie kupił- bał bym się że nie ujadę zbyt daleko. Chyba jednak postawiłbym na renomowaną używkę. Tyle że używka nie ma serwisu gwarancyjnego "door to door" jak Tesco, ale coś za coś :)
  • 0

#18 skafander

skafander

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 9:34

Ostatnio odwiedziłem sklep w celu nabycia browarka na grilla. Sklep jak sklep nazwa z "robakiem w kropki"......patrzę i oczom nie wierzę...gdzieś między ogórkami a sałatą stał skuter za całe 2200 PLN normalnie w kasie płacisz Pani pyta czy zapakować i jazda :-)
  • 0

#19 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 16:18

widziałem ten sam skuter i to mnie nie zdziwiło. Zdziwiło mnie to ze pewnego pięknego dnia gdy uciąłem sobie przejażdżkę do kolegi spotkałem taki właśnie skuter, stojący pod blokiem. Spojrzałem z niedowierzaniem, nie miałem ochoty się śmiać bo po prostu zrobiło mi się "przykro" że ktoś to kupuje. Uważam że lepiej już dołożyć te 200zł i kupić chińczyka od normalnego importera (romet, kingway, motowel itp) niż z biedronki. W ogóle to jak to powiedzieć? -"kupiłem ten skuter w biedronce"
  • 0

#20 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:02

Macius ale wiesz są tacy ludzie co mają bardzo kiepską sytuacje finansową i dla nich takie właśnie "perełki" są jedynym ratunkiem. Ja to tak postrzegam. Ale oczywiście uwarzam też za głupotę wydawac grubo ponad 7 koła na jakieś super nówki sprzęty bo to już jest lekka przesada :)
  • 0
Panowie i Panie :) Szerokości i Przyczepności w tym sezonie ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych