Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skuter z supermarketu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:36

zgadzam się z tobą, ale jeśli ktoś się decycuje wydać 2000zł na chinolka, to za te same pieniądze można dorwać markową używkę w całkiem dobrym stanie i będziemy z niej bardziej zadowoleni. A jeśli ktoś kupuje sprzęt za 7tys to dobrze, bo długo mu posłuży i będzie zadowolony z zakupu. Ale 7tysięcy za skuter to już spora cena, ale to co otrzymujemy w zamian jest jej wart ;)
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#22 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 22:08

Po prostu o gustach sie nie dyskutuje. Dla jednego ważniejsze jest, żeby sprzęt był "nowy", a dla drugiego liczy się przyjemnośc z jazdy czy renoma marki... Albo rybka, albo akwarium :D
  • 0

#23 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 04 maj 2009 - 18:44

powiem krotko ja teścia nie lubisz kup mu skuter w Tesco a jak lubisz kup mu coś porządnego choćby używkę ..... :ph34r:
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#24 nocnymarek

nocnymarek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 maj 2009 - 14:48

Mój kumpel ma chinola, po niecałym 1000km odleciał mu tłumik w czasie jazdy!
Chińskie skutery to zły pomysł...
  • 0

#25 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 06 maj 2009 - 20:33

A z "Chińczykami" to jest też zawiła kwestia. Bo czy pod tą nazwą kryje się skuter chińskiej marki, czy mówimy o sprzęcie wyprodukowanym w Chińskiej Republice Ludowej :) W tym drugim przypadku zakres maszyn branych pod uwagę bardzo znacznie się poszerza (oj, niestety) :D
  • 0

#26 Raptor

Raptor

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 01 październik 2009 - 21:54

Masz na myśli "made in Taiwan"??
Owszem, nie są to sprzęty europejskiej klasy (+Japonia :blush: ) ale jakościowo są lepsze od chińskich.
Mój brat ma tajwańskiego SMC rex'a z '98 roku, i sprawuje się bardzo dobrze. Mimo, że nie ma on pojęcia o używaniu jakiegokolwiek pojazdu.
Kymco też jest tajwańską marką, mimo to wypracowało się dobrą renomę, i ich skutery (np. super 9) są porównywane ze sprzętami takimi jak Aerox.
  • 0

#27 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 02 październik 2009 - 20:41

Był test w ostatnim numerze "motocykla" skutery 24 h. tam masz odpowiedź jakie to są te skutery Made in Tajwan , China. szkoda że przy tych skuterach nie dali do porównania jakiegoś japońca Włocha czy francuza. bo w tedy było by widać Jaka jest różnica między nimi, i bardziej pokazało by Możliwą przepaść między nimi, ale dopóki nikt tego nie zrobi to się nie dowiemy jak by to wyglądało.

Pozdrawiam i mam nadzieje że redakcja kiedyś rozważy taką propozycje np. przetestowania np kilku popularnych skuterów tych chińskich jak i tych po za kraju ryżem pachnącym np używanego Peugeota i nowego kingweya czy jakiejś innej marki może to nie bardzo motocyklowy temat ale przynajmniej wiele ludzi mogło by bezsensu nie wydawać pieniędzy :)
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#28 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 16:47

szczerze każdemu komu strzeli do głowy kupno skutera w hipermarkecie tylko dlatego, że jest nowy i tani to osobiści polecam i sam bym tak zrobił na jego miejscu to kupno używanego skutera za tą samą cenę tyle, że firmowego...przykładowo Yamaha
  • 0

#29 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 27 marzec 2010 - 13:02

tak kupując skuter z HM na pewno masz nowy ale ta nówka która cenowo porównujesz do używki na pewno nie będzie tak awaryjna jak ten używany (honda yamaha,.... ) znam to z własnego doświadczenia. ;) ale za to ma się ta zaletę ze jest nowy

• 0

#30 adam66221

adam66221

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 15:18

Witam.

Mam pewien problem.A w zasadzie nie Ja tylko Mój starszy.Mianowicie:
Rodzice jako prezent na 18-stke postanowili mi kupić skuter.Wszystko Fajnie tylko że ojciec napalił się na Skuter z Hiper marketu Tesco,a dokładniej;Router Grande Lux 50-http://www.tesco.pl/...utery-quady.php
,a podobno jest to straszne gówno na jeden sezon.Co Wy o nim sądzicie?

Starałem się odwieść Ojczulka od tego pomysłu ale on uważa ze wszystkie skutery to jedno i to samo, a o kupnie innego nawet nie chce myśleć.Zagrzał się na niego ostro.Pokazywałem mu np:
http://otomoto.pl/ba...a-M1945431.html i
http://moto.allegro....1208152700.html
ale on nadal uważa że za tą cenę to kupi w tesco to samo i ładniejszy.Nie wiem co mam z tym zrobić :(
  • 0

#31 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 17:37

daj mu do przeczytania ten wątek
jsz
  • 0

#32 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 22:52

postaraj się tacie uzmysłowić ze kupno skutera z TESCO xD to wyrzucenie pieniędzy w błoto... namów do przeczytania wątku...pokaz skuter kumpla... .... w ostateczności błagaj o rower tylko nie o chiński chłam ;D..ja bym tak zrobił ;D
bo jeżdżąc na chinolu tu nie chodzi tylko o to ze się je***... ale jak się zj*** hamulec i gaz zatnie??

moja stara honda przetrwała 6 skuterów kumpli ;) i dalej jeździ;P z nowym serduchem ;D bo stare już pisałem jak się załatwiło przez dozownik ;D
  • 0

#33 Janusz

Janusz

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 czerwiec 2013 - 16:42

Zastanawiałem się kilkakrotnie na zakupieniem skutera chińczyka ale w końcu kupiłem starą hondę vision 2t za tysiaka. Przejeździłem poprzedni sezon i tak około 2000tym i jeżdżę nadal w tym roku i zadowolony jestem :)
  • 0

#34 Miro123

Miro123

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 14:22

Jak jest z gwarancjami przy kupnie chińczyka, 1 rok, gdzie serwisujesz?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych