Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawko kat. A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 sarenka199

sarenka199

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 19:02

A dziekuje bardzo

Panowie byli dzisiaj w Radzyminie?
  • 0

#22 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 19:24

nie, za to latali m.in. na przełęczy kocierskiej ;>
jsz
  • 0

#23 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 16 sierpień 2009 - 20:43

kopiowane z http://www.motocykl-online.pl/newsy/Zmian_w_ustawie_cd

Resort planuje ustanowić nowe zasady dla przyszłych motocyklistów. Plan zakłada podniesienie wieku uprawniającego do posiadania prawka na "duże motocykle" do 24 lat. Młodsi adepci będą mogli zrobić prawo jazdy kategorii A2 od 18 lat na maszyny o mocy poniżej 46 KM (Valentino Rossi chyba ich zainspirował), a po dwóch latach posiadania takiego "małego A" będą mogli zdawać na duże motocykle. Oprócz tego resort planuje stworzenie nowej kategorii AM, obejmującej motorowery i skutery. Chętni bedą musieli mieć ukończone 14 lat. Osoby pełnoletnie nie będą musieli posiadać prawka kategorii AM.

co do tej ustawy to chyba osoby mające gs 500 i nie mogące go sprzedać wpadły na pomysł taki :/
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#24 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:29

co do tej ustawy to chyba osoby mające gs 500 i nie mogące go sprzedać wpadły na pomysł taki :/

łojesu, nie wiedziałem, że takie miriady gs-ów zalegają w niemcowie... albo że żabojady tak je lubią :blush:
jsz
  • 0

#25 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 16:57

Jeszua z tymi gs-ami to tylko żart : ale chyba sam przyznasz ze niema zbyt dużego wyboru do tej mocy motocykla
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#26 sarenka199

sarenka199

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 sierpień 2009 - 18:26

sarenka199 powiedział:

nie, za to latali m.in. na przełęczy kocierskiej ;>
jsz

zazdroszcze :) jak bylo? Bajkowo czy nieziemsko?
  • 0

#27 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 7:09

filozoficznie. na zaporze w tresnej _stało_ kilka motocykli, następnych kilkanaście przejechało w międzyczasie. na przełęczy motocyklistów mogłem policzyć na palcach ręki pijanego drwala
BTW zapraszam, fajne okolice
jsz
  • 0

#28 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 8:17

Pochwale się że wczoraj zdałem prawko na moto za pierwszym podejściem :D Wymarzony blankiecik jest :evil:
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

#29 sarenka199

sarenka199

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 październik 2009 - 19:28

Gratulacje :D ja w poniedzialek zdaje na autko :blush: trzymac kciuki i nie przebiegac mi po pasach
  • 0

#30 arrek

arrek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 październik 2009 - 23:37

nie rozumiem dlaczego narzekacie na zimne maszyny na egzaminie. Przciez taka YBR'ka jak zimna to osemke 100x latwiej zrobic, moto jedzie szybciej bez gazu, bez sprzegla, dla mnie ideal. ;) to juz nie jest to samo co zimny gaznikowiec! A tak poza tym to chetnie podziele sie wiedza dot egzamiu w poznanskim WORDzie ktory nie tak znow dawno zdawalem gdyby ktos byl zainteresowany.Generalnie strasznie lajtowo i trasa przejazdu w miescie latwiutka.
  • 0

#31 Czuza

Czuza

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 październik 2009 - 17:19

Nie wiem czy wszędzie jest tak, że trasa egzaminu jest zawsze taka sama. I szkoda tylko, ze na jazdach (bo te mam dopiero ^^) nie uczą jak jeździć tylko jak zdać egzamin ; /
  • 0
Mam na imię Ada ^w^ . W tym roku dopiero co zaczęłam robić parawojazdy kategorii "A". Mam nadzieje, że użytkownicy tego forum przyjmą takiego noob'a jak ja pod swoje skrzydła :). Moim marzeniem jest dorobić się kiedyś własnego motocykla. Z góry przepraszam za wszelkie "oczywiste" pytania na forum xD.

#32 sarenka199

sarenka199

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 październik 2009 - 20:03

Ooodawno mnie nie było juz :) wiec pochwale sie co do tego prawka na autko co wspominalam to zdalam :blush: 13 listopada(piatek) egzamin na moto :D jakies rady/porady?

Ja trafilam lepiej :) bo mnie uczyli bardziej jezdzic niz zdawac (oczywiscie to nie znaczy ze jakos strasznie lamalismy przepisy bo tego nie robilismy)
  • 0

#33 OstraSiostra

OstraSiostra

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2009 - 15:18

Witam :) Ja zdałam egzamin dokładnie wczoraj, zdawałam w WORDzie w Skierniewicach.
Trafiłam na świetnych egzaminujących , babka i facet - wyrozumiali ludzie :bow: Ogólnie, jeśli
mogę coś poradzić - t o upewniaj się jak najczęściej co do możliwości jazdy, rozglądaj się - tak żeby
egzaminator widział. I najważniejsze..nie stresuj się a przynajmniej postaraj sie nie stresowac. No i ubierz się
ciepło, ja wczoraj zdawalam w ostry deszcz :rolleyes:
Kiedy egzamin?? Trzymam kciuki!!
  • 0

#34 Katerina

Katerina

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 15:25

Prawko zdałam pod koniec sierpnia. Zdałam za drugim razem, na Odlewniczej. Strrraszny stres, bo bardzo mi zależało żeby tym razem zdać. Jak się okazało plac bez większych problemów (...raz mi zgasł, ale egzaminator przymknął na to oko ;) ) i wyjechałam na miasto, jako pierwsza z mojej grupy (może to i lepiej, bo nie wiem czy wytrzymałabym kolejne minuty tego napięcia). Poszło dobrze, bez błędów. Przy skrzyżowaniach, gdzie występowały tramwaje upewniałam się sto razy zanim ruszyłam. ;P Później miałam problem ze słyszalnością egzaminatora. Kask był jaki był, półotwarty, wiatr buczał mi w uszach i parę razy nie usłyszałam co pan egzaminator do mnie powiedział. Na szczęście jechałam tą trasą ze dwa razy, więc pojechałam z pamięci. Raz serce zaczęło mi szybciej bić, bo myślałam, że pojechałam w złą stronę. ;P Po paraliżującej jeździe, zsiadłam z moto podeszłam do samochodu egzaminującego i odebrałam gratululacje. Ze szczęścia się poplakałam i tak oto stałam się posiadaczką mojego wymarzonego prawka na kat. A. Także radzę się nie stresować aż tak bardzo. Bo stres ogłupia. Bądźcie pewni swoich umiejętności. 3mam kciuki za wszystkich zdających! :D Pzdr.
  • 0

#35 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 16:26

teraz zaczną sprzedawać się motocykle o pojemności 250, bo nie ma wiele motocykli poniżej 46KM...i czemu akurat 46KM, a nie już 50KM (zawsze to większy wybór np. Honda XL 600 Transalp), ale trzymam kciuki za przyszłych motocyklistów i wieże, że te plany ustawy zostaną złagodzone... Uważam, że wystarczy gdy w wieku 18 lat zda się prawo jazdy na A2 do mocy 50KM to po dwóch latach automatycznie bez żadnych egzaminów mogą eksploatować motocykle o każdej pojemności i o każdej mocy. Ta ustawa może mocno zahamować i ograniczyć wzrost sprzedaży nowych i używanych motocykli...
  • 0

#36 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 18:14

Uważam, że wystarczy gdy w wieku 18 lat zda się prawo jazdy na A2 do mocy 50KM to po dwóch latach automatycznie bez żadnych egzaminów mogą eksploatować motocykle o każdej pojemności i o każdej mocy.

a wziąłeś pod uwagę możliwość, że w czasie tych 2 lat gość nie wsiadł na moto? powiedzmy, ze zrobiłby prawko tylko po to, żeby szybciej "dorosnąć" do tej kategorii open. znam takich, co już zapowiedzieli, że doczekają do 24 lat żeby od razu pominąć wszelkie ograniczenia. dlatego egzamin mimo wszystko jest przydatny
zmiana pord przede wszystkim zatrzyma sprzedaż skuterów, zwłaszcza tego najtańszego chińskiego szajsu - po prostu trzeba będzie oprócz skutera za 2tys zainwestować niewiele mniej w papier. na to pójdą ci mocno chcący i których stać
jsz
  • 0

#37 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 18:37

tak masz racje, wziąłem to pod uwagę...to jest możliwe i często może do tego dochodzić.
Ale czy osoba, która w ogóle nie jeździła motocyklem i w wieku 24 lat kupi sobie R1...czy ona będzie umieć jeździć na takim motocyklu i opanować tą moc?? Czy będzie miała więcej rozumu i będzie rozważniej jeździć?? Osobiście uważam, że nie. Tak jak ma coś podobnego miejsce w ubezpieczeniach. poniżej 24 lub 25 roku życia jest podwyższona grupa ryzyka dla których ubezpieczenie jest dużo droższe, ale czy przekroczenie tego wieku znaczy, że jest bardziej doświadczony i będzie spokojnie jeździł?? Wydaje mi się, że NIE. Może w wieku 24-25 lat może zacząć jeździć samochodem lub motocykle....
  • 0

#38 sarenka199

sarenka199

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 14:58

Udalo sie przed styczniowymi zmianami i zdalam :D
Odlewnicza/Wawka za pierwszym razem
na moje szczescie byl to 13 listopada i bylam ostatnia w kolejce na miasto. Kolo 18-19 po 3 godzinach marzniecia i nerwow wyjechalam na miasto.
  • 0

#39 Katerina

Katerina

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 23:06

gratulacje sarenka199 :D
  • 0

#40 dpast

dpast

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 21:13

To porostu trzeba przeżyć i tyle na egzaminie może zdarzyć się wszystko i tyle trzeba być ostrożnym i myśleć.

Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych