Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawko kat. A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61 Kynga

Kynga

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 28 maj 2010 - 21:38

a dziękować dziękować B) B)
  • 0
:-]

#62 xxx133

xxx133

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 czerwiec 2010 - 19:16

Witam wszystkich :) Mam do was takie pytanko.. Pewnie już często było zadawane to pytanie, ale z różnych źródeł dowiaduję się coś innego. Dlatego szukam kogoś zorientowanego.. Nie wiecie może jak to jest dokładnie z tą ustawą od 24 lat? Ja zaczynam kursy za kilka dni i boję się, że w momencie kiedy będę w trakcie kursów i wejdzie ta ustawa to mogą mnie wysłać na kat. A1, albo w ogóle nie będę miała możliwości dokończenia kursu. Czy jest taka możliwość?
  • 0

#63 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 10 czerwiec 2010 - 9:50

Teoretycznie taka możliwość istnieje, że przepisy by się zmieniły i nie mogłabyś zdawać wg starych zasad. Jednakże, aby to się stało, musiałabyś zacząć kurs i robić go chyba przez rok :) Przepisy nie zmieniają się z dnia na dzień, wcześniej wszystko jest ogłaszane, kiedy, co i jak. Szczególnie w przypadku przepisów dotyczących zmian w egzaminowaniu i przyznawaniu uprawnień kierowania pojazdami, najpierw z wyprzedzeniem powiadomią ludzi o wprowadzanych zmianach, właśnie po to, żeby nie było tak, że kogoś złapie to w środku kursu. Tak więc bez obaw możesz zapisywać się na kurs.
Poza tym te wspomniane zmiany to cały czas jeszcze nic pewnego, same plany jak na razie.
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#64 etyl

etyl

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 czerwiec 2010 - 21:22

Witam. Wszystko o nowym prawie jazdy można przeczytać w projekcie ustawy na stronie ministerstwa infrastruktury: http://bip.mi.gov.pl...jekt_260110.pdf
  • 0

#65 Kynga

Kynga

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 czerwiec 2010 - 10:52

i wszystko jasne :D projekt z 26.01.10 ale kiedy wejdzie w życie to się okaże i to zapewne znienacka :P
  • 0

#66 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 czerwiec 2010 - 11:13

w szkole na woś powinni uczyć, jaka jest ścieżka legislacyjna...
jsz
  • 0

#67 Kynga

Kynga

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 czerwiec 2010 - 0:17

teraz mają ważniejsze sprawy na głowie, trzeba prezydenta wybrać :P heh. ale zanim rozpatrzą, zanim uchwalą, zanim Sejm, zanim prezydent bla bla bla ... :P
  • 0

#68 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 21:01

Witam was znów.. właśnie zacząłem kursik na prawko ;DD egzamin kolo 10 sierpnia trzymać kciuki ;D
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#69 MGajdzior

MGajdzior

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 10:18

I co jest A w kieszeni?
Pozdrawiam,
  • 0

#70 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 23:07

Jest jest jakoś zeszło sie i nie pochwaliłem się :) podczas egzaminu tylko przygoda z słuchawką która tragicznie zaczęła piszczeć ;D i o mało z moto nie zleciałem...
najbardziej rozbiło mnie hamowanie awaryjne na piasku... gdy hamowałem zczeło mocno mnie znosić w bok bo hamowałem głownie tyłem bo bałem się ze przód poleci i zrobiłem korektę ze puściłem moto się wyprostowało i znów docisnąłem... oczywiście co ja to robię .. delikatne tłumaczenie ze zaczęło mi na tym piasku tylne koło uciekać.. egzaminator powiedział ze rozumie i ze jedziemy na miasto ;D
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#71 k.maciejka

k.maciejka

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 21 grudzień 2010 - 21:10

a tak mimo środka zimy ;) napiszę o moim egzaminie, gdyby komuś miało się coś z tego przydać. Zdawałem w Krakowie. Testy jak to testy, trzeba się ich nauczyć i tyle. Sugeruję raczej uczyć się przepisów, a nie wkuwać testy na pamięć, bo jest sporo pytań tak samo brzmiących z podobnymi odpowiedziami, a w stresie łatwo się pogubić. Swoją drogą jako długoletni posiadacz B naprawdę sporo sobie odświeżyłem i czytałem przepisy niemal z przyjemnością ;)

Plac jest standartowy. Pytania z budowy moto, przeprowadzenie przynajmniej 5 m, ósemka, hamowanie awaryjne, startowanie pod górę, slalom. Bałem się ósemki, bo od tego jeżdżenia w kółko kręci się w głowie. Od egzaminatora zależy czy trzeba się odwracać, czy włączać/wyłączać kierunkowskaz, czy też wszystko razem (podobno są tacy). Instruktor dał mi radę żeby zaczynać ósemkę od lewej strony bo ósemka w Krakowie po jednej stronie ma kilka warstw asfaltu na sobie i zdarza się, że ludzie tam gaszą silniki (zwłaszcza kiedy jadą na dwójce).
W grupie po teorii zostało nas sześciu. Plac oblał jeden koleś, który za ostro chciał pojechać ósemkę i wjechał na linię - koniec egzaminu. W miasto pojechałem jako czwarty. Przede mną oblał jeden koleś, który na zielonej strzałce nie zatrzymał się, ale tylko zwolnił i myślał, że to wystarczy (ciekawe gdzie on się uczył, przecież to podstawa na egzaminie). Jedyne czego się naprawdę bałem, to żeby nie zapomnieć wyłączać kierunków (w samochodzie przecież same się wyłączają!!). Na szczęście kiedy ruszyłem w miasto zaczęło się ściemniać (było to 1 września ok. 19.00) i widziałem miganie :) Jeśli ktoś ma problemy z wyłączaniem kierunków, sugeruję wybór terminu późnym popołudniem.
  • 0

#72 Szkoła Motocyklowa Turbo

Szkoła Motocyklowa Turbo

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 październik 2016 - 20:50

Link do filmów instruktarzowych dotyczących prawka dla motocyklistów :

http://turbo.auto.pl/portal/?cat=9

Pozdrawiam

Robert :D