Skocz do zawartości

Zdjęcie

WYPRAWA125 - czyli Zippem nad Morze Czerwone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wyprawa125

wyprawa125

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 sierpień 2009 - 11:38

Coś już skrobnąłem na temat naszego pomysłu w powitalni a teraz jeszcze myśl rozwinę:-) Od dłuższego czasu zbieraliśmy do wyruszenia w dłuższą trasę jednośladem. Pomysłów było wiele, ale po podpatrzeniu jak dzielnie pomykali na Dominikanie miłośnicy 125-ek i poznaniu kilku osób dla których te motorki były głównym pojazdem rodzinnym, czyli odpowiednikiem takiego Punto czy Seicento. Uznaliśmy, że małolitrażowe jest piękne, praktyczne i zasługuje na naszą sympatię. Co do tych moich samochodowych porównań to są one celowe, bo dominikańskie 125-ki nie ograniczały się do transportu dwóch osób i odrobiny bagaży. To są prawdziwe rodzinne krążowniki! :-) W niedzielne popołudnia całe familie ruszały na piknik nad oceanem i tak jechało sobie 3 czasem 4 a wcale nierzadko i 5 osób na jednym bajku:-) Nam też 125-ki pomogły zwiedzać wyspę i wtedy ostatecznie postanowiliśmy, że właśnie taki sprzęcik będzie nam za karocę przy następnej podróży zagranicznej:-)
Zmierzymy się z trasą ponad 10 tys. kilometrów, ale dla nas to nie cyfry mają znaczenie a po prostu możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc w niespiesznym tempie.
Sczegóły naszej wyprawy znajdziecie na:

http://wyprawa125.blogspot.com/

Tam też już wkrótce zaczniemy relacjonować samą podróż.
Trzymajcie za nas kciuki,
Magda&Darek

• 0

#2 Brilhantina

Brilhantina

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 sierpień 2009 - 12:03

No powodzenia ;) Widzę, że relacje będzie można śledzić na bieżąco w MOTOCYKLu, ale skrobnijcie też czasem coś od siebie na forum jak znajdziecie dostęp do internetu :D
  • 0

#3 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 02 sierpień 2009 - 21:08

jedziecie 2 motorami czy we 2 osoby na 1motorze? jeśli obładowani całym "majdanem" we dwójke to wydaje mi się że ten zippek nie da rady ;p
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#4 wyprawa125

wyprawa125

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 8:25

Jedziemy na dwa motocykle. Na jednym trochę bym się bał:-)
  • 0

#5 wyprawa125

wyprawa125

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 10:58

Wrzuciłem na bloga trochę ciekawostek na temat papierów potrzebnych do przekraczania granicy pożyczonym moto - może się przydac jeśli wybieracie się w trasę nieswoim sprzętem. Poza tym fajna przeróbka 125-ki rodem z Dominikany:-)

Darek
http://wyprawa125.blogspot.com/
  • 0

#6 wyprawa125

wyprawa125

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 10:23

Na stronie bloga już dostępne są pierwsze zdjęcia naszych Zippów:-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych