Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dookoła komina - czyli gdzie można wyskoczyć na jednodniową wycieczkę.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fazer666

Fazer666

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 9:27

Czasem jest tak, że do dyspozycji ma się jedynie wekend. Człowiek siada na motor odpala i nie wie gdzie pojechać. Tu podawajcie miejsca które warto odwiedzić bo jest tam coś ciekawego albo po prostu można zrobić ciekawe fotki.
  • 0

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 12:33

a można podawać linki do konkurencyjnych portali..? ;> bo mam tam już kilka tekstów z wycieczek (głównie jednodniowych) w okolicach krakówka
jsz
  • 0

#3 Mikele_J

Mikele_J

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:15

Osobiście proponuję Ci założenie bloga na naszej stronie i zamieszczanie tam swoich tekstów z wojażów bliskich i dalekich. Na pewno masz coś ciekawego do zaproponowania. pozdro
  • 0

#4 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 22:23

Ziemia Lubuska (zwłaszcza Łagów k.Swiebodzina)- co z tego, że tu mieszkam :) Jest naprawdę pięknie, tylko z asfaltem bywa różnie(no ale nikt nie oczekuje w Polsce alpejskich serpentyn) :D Jeżeli ktoś był, to mam nadzieję, że potwierdzi ;)
  • 0

#5 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 12:43

(no ale nikt nie oczekuje w Polsce alpejskich serpentyn)

dobra odpowiedź..? :D
jsz
  • 0

#6 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 20 maj 2009 - 17:56

Genialne tereny do jazdy na motocyklu są na Jurze krakowsko-częstochowskiej, szczególnie polecam trasę zaczynającą się tuż za Olkuszem do Ojcowa i dalej. Fajne serpentynki, dobre asfalty, no i można zobaczyć Maczugę Herkulesa ^_^
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#7 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 20 maj 2009 - 18:53

jechałem tam, niestety autokarem ale żałowałem że czegoś takiego nie ma w okolicach zielonej góry. A własnie, koło ZG da się gdzieś polatać? ktoś wie?
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#8 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 20 maj 2009 - 19:19

z krakuffa: wieliczka, na dobczyce, przeskok do gdowa i potem na wschód, żeby w muchówce odbić prosto na południe do limanowej. sprawdzona, fajna :D
jsz

ps. link podawałem, ale się krzaczy :/
  • 0

#9 melpomeneB

melpomeneB

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 maj 2009 - 16:49

Proszę, tylko bez Krakuffa, czy Krakówka :( Przecież to miasto ma taką ładną nazwę (jego okolice polecam - zgadzam się z PinKee) :)
  • 0

#10 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 17:07

Ładne okolice do zwiedzania to polecam
-Zawoja -Babia Góra. nowo zrobiona nawierzchnia rodem z alpejskich serpentyn :) -Trasa na Zakopane przez Wadowice, Sucha beskidzką- Zawsze znajdzie się po drodze ładne miejsce a trasa jest nowa wiec można pomykać (polecam objazd przez Wieprzec Żarnówka bo jeszcze most budują i są korki a droga z początku rozhuśtana ale potem jest nowa ) można także jechać w jedną stronę przez Jordanów a w drugą wracać np przez Zawoje
-Góra Żar oraz zapora w Tresnej (oczywiście i samo jezioro)
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#11 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 24 sierpień 2009 - 5:55

-Trasa na Zakopane przez Wadowice, Sucha beskidzką-

trasę na suchą od strony krakowa robiłbym przez sułkowice i zembrzyce, główna na wadowice jest wiecznie zapchana i nie warto jej ruszać, a tamta boczna droga jest dość szybka, mało uczęszczana i przyjemnie kręta
zawoja - babia góra, czyli masz na myśli przełęcz krowiarki? fajnie wiedzieć, dawno mnie tam nie było ;)
thx
jsz
  • 0

#12 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 24 sierpień 2009 - 17:18

tak jak jedziesz to przez Białkę masz nową drogę potem w Skawicy miejscami jest nowa i miejscami stara jak zaczyna się Zawoja to dopiero za centrum masz nowa drogę przez centrum polecam powolutku bo jest tragedia ale mają zrobić nową

a jeszcze jak ktoś się wybiera na zawoje jadąc na sucha od żywca to proponuje jazdę przez Przysłop (za cpn BP w prawo) i z powrotem tak że.

a co do jazdy z karkowa na sucha można tak że skręcić w Pcimiu tak jak do hotelu złoty lew czy jakoś tak tylko nie kierować się do lwa tylko w kierunku tokarni Skomielnej. a w Skomielnej koło kościoła w prawo potem na skrzyżowaniu w lewo na Zakopane w prawo na maków

• 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#13 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 21:28

Ładne okolice do zwiedzania to polecam
-Zawoja -Babia Góra. nowo zrobiona nawierzchnia rodem z alpejskich serpentyn :)

kurnaaaAA!! o mały włos, a wisiałbyś mi implancika, albo co najmniej ładną porcelanową koronę, za wybity ząbek! zabrałem dziś ex-plecaczka z monsterem na ww. przełęcz - w ślad za Twoją poradą - i zawieszenia nam dzwoniły jak sygnaturka w kruchcie, a ząbka o mało nie straciłem na pierwszym postoju w makowie :boxing:
kufra, licząc od zjazdu z drogi na chyżne, do wyjazdu w makowie, może 1/4 trasy ma nową nawierzchnię - kawałki od głównych tras :/ reszta jest w stanie co najwyżej przeciętnym, a z górą 1/4 (w tym cały podjazd na przełęcz od strony zubrzycy) w stanie FATALNYM. odniosłem wrażenie, że na zasadniczym odcinku przełęczy droga jest w jeszcze gorszym stanie, niż to pamiętam sprzed 3 lat: nic nie wyremontowane, nowe dziury, a do tego pozbierali grabiami asfalt na całych odcinkach, porobili dziury pod jakąś kanalizację, itp. kategorycznie odradzam! może za 2 lata tam skończą, to będzie ok

na dzień dzisiejszy lepiej 2x przejechać przełęcz kocierską (mimo krótkiego podniszczonego odcinka od strony żywca), niż pchać się na krowiarki :/
jsz
  • 0

#14 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 22:08

jak to przecież przez całe krowiarki aż za hotel bła nowa droga dop. przed centrum wiem ze jest marnie (nawet bardzo) co napisałem lecz ostatni raz jechałem tam 4 kołami więc aż tak nie odczułem tej drogi i od strony makowa

PS.Ale wycieczka nie zapomniana (głównie przez te dziury). moim zdaniem przez najładniejszy odcinek jest nowa czyli przez las.

Bardzo ci przepraszam gdy będziesz w tych okolicach znów daj znać to postawie ci kawe za wprowadzenie w błąd (aż mi głupo :( :mellow:

Ale z tego co mówisz to oni położyli nowy asfalt i go z powrotem rozkopali

• 0

#15 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 05 luty 2010 - 22:57

co do drogi przez krowiarki to nowa droga jest na 10000% od białki do samego mosornego gronia
  • 0

#16 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 06 luty 2010 - 11:42

fajnie, tylko przełęcz jest pomiędzy zawoją a zubrzycą... zobaczymy, może w tym roku skończą ;)
jsz
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych