Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o artykułach w różnych mediach tej całej "nagonce" na motocyklistów w ciągu tego sezonu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 norvag

norvag

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 11 grudzień 2009 - 18:08

Chyba wszyscy czytali jakieś artykuły i komentarze, widzieli lub słyszeli wypowiedzi i reportaże na temat motocyklistów...
Mnie osobiście one bardzo irytowały, gdyż z powodu jednostek cierpi wizerunek wszystkich.
Szczególnie irytujące mnie artykuły był do przeczytania na portalu interia.pl oraz poboczem.pl uważam je za bardzo prowokujące.
  • 0

#2 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 12 grudzień 2009 - 5:42

Jedno jest pewne artykuły zawierały ziarno prawdy.
Dlaczego jest tak że robak psuje całe jabłko?
A no właśnie są jednostki których nie nazwał bym motocyklistami a raczej zapierd*****.
Nie powiem że jestem święty ale jeździć szybko trzeba wiedzieć gdzie.
Mi osobiście nie podobają się nocne rajdy przez miasto.
Gdzie zbiera się grupa 3-9 na ścigach ze sportowym wydechem i dawaj 200 po centrum...
Ogólnie opinia o nas bierze się ze statystyk policyjnych gdzie liczba wypadków z nami niestety rośnie.
Rosnąć będzie dalej bo nasz rynek jest w etapie intensywnego wzrostu.
Wystarczy popatrzeć na fora ile przybywa ludzi szukających motorku lub już posiadających.
Szkoda że miały miejsca takie akcje jak " Warzywo" itp.
Jakiś pracownik policji popatrzył w statystyki i zobaczył nas i akcja poszła.
Szkoda że większość wypadków jest spowodowana przez złe zrozumienie przepisów drogowych i zwykłej grzeczności przez kataramaniarzy, ale często i nas.
Osobiście mnie dotknęło wrzucanie całej winy na nas i to lekceważące podejście władz "jesteś mniejszy to masz na wszystko uważać a inni nie..."
to co że my nie mamy swojej głowy?
Że co że jak wyjeżdżamy na drogę to tylko po to by wyszedzać łamać przepisy?
No i to jest problem z początku portu.
Najgłośniejszych widzi się od razu a później cała łatka została nam przypięta...
Czy uda nam się to zmienić?
Myślę że akcja mikołaje na motocyklach się do tego bardzo przyczynia.

• 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#3 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 12 grudzień 2009 - 11:33

co roku powtarza się mniej więcej to samo, przestałem się przejmować
z drugiej strony podczas np. jazdy przez miejskie korki stwierdzam, że sytuacja się poprawia: więcej osób patrzy, pomaga, albo przynajmniej celowo nie przeszkadza
inna jeszcze sprawa, że debili i chamów nie brakuje, a jak napisał wyżej Stoodent to właśnie ich głównie widać na drogach
jsz
  • 0

#4 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 12 grudzień 2009 - 17:44

Zauważcie, że to czym jeździmy ma również wpływ na opinie o nas. Jeżeli pan Kowalski widzi kogoś na choperze to myśli " o ten jest spokojny i jeździ rozważnie" ( racja :) ) ale jeśli zauważy ścigacza to od razu " takich to powinni posłać tu i tam itd". W społeczeństwie panują mity i reakcja ludzi na chodniku zależy od tego co jedzie po drodze a nie od tego jak to jedzie po drodze. Załamuje mnie taki stan rzeczy ponieważ sam jeżdżę na ścigu co nie znaczy że jeżdżę jak na torze a znam opinie sąsiadów na mój temat i niestety sprawdza się to w tych opiniach co napisałem powyżej. A żeby dokończyć moja złotą myśl :rolleyes: sąsiad ma HONDĘ XVT1300 i jakoś nikt na niego nie narzeka chociaż nie wiedzą jak on śmiga na drodze.
PS. czytałem jakiś czas temu opinie do jakiegoś felietonu o motocyklistach i po dwóch postach wyłączyłem tą stronę bo szkoda czasu na czytanie takich bzdur jakie wypisują na nas puszkarze i piesi :puke:
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych