Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.0

Będą mandaty, nie będzie punktów karnych, prawo

Jak podaje "Metro" posłowie z Platformy Obywatelskiej proponują zmienić sposób, w jaki rozliczne były by mandaty z fotoradarów.

Mandat karny - wzór.

Do tej pory właściciel miał wskazać osobę kierującą pojazdem, w chwili gdy wykonane zostało zdjęcie. Jak wiadomo procedura nie zawsze była skuteczna, ale na pewno była długa, zawiła, a efekt poszukiwań wątpliwy. Nowy pomysł ma skrócić tę ścieżkę, a mandat ma być przyznawany właścicielowi pojazdu, którego numery rejestracyjne pojawiły się na zdjęciu. Mówiąc prościej, urzędnicy szybko ściągają pieniądze, a właściciel samochodu, czy motocykla we własnym zakresie zajmie się dalszym rozliczeniem z osobą, której pożyczył pojazd.

Jest też dobra strona tej informacji. W myśl nowych przepisów mandat miałby wyłącznie charakter kary finansowej, a punkty karne przeszły by do historii.

Na razie pomysł posłów Platformy Obywatelskiej jest projektem i nie mamy żadnej informacji, kiedy słowo miało by stać się ciałem.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Nowe pomysły posłów z Platformy Obywatelskiej.</p><br /><br /><a href="/newsy/Beda-mandaty-nie-bedzie-punktow-karnych-prawo,8881,1">Zobacz artykuł</a>
    ~Motocykl Online, 2015-08-03 14:56:23