Motocykl poleca:

Błażusiak i Przygoński wspólnie na rajdowej trasie

Poleć ten artykuł:

Kuba Przygoński i Tadek Błażusiak będą reprezentowali ORLEN Team podczas Abu Dhabi Desert Challenge - pierwszej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata rajdów terenowych Cross-Country FIM.

Na trasie pojawią się również Jacek Czachor i Marek Dąbrowski - nie będą się jednak ścigać, pojadą jako recovery team. Rajdowy maraton zostanie rozegrany pomiędzy 7 a 11 kwietnia 2013. 

Rywalizacja liczy pięć w pełni pustynnych etapów, na które składa się prawie 2000 kilometrów. Będzie to niewątpliwie dużym wyzwaniem dla najmłodszego stażem w rajdach cross-country motocyklisty ORLEN Team - Tadka Błażusiaka. Tegoroczny Mistrz Świata SuperEnduro, co prawda miał już okazję zmierzyć się z wyzwaniem jakim są rajdy długodystansowe, niemniej jednak jeszcze nigdy nie przejechał w pełni pustynnych zawodów. Przy okazji dłuższej przewy w startach Kuba Przygoński startujący również w zawodach drifterskich pobawił się w Harlem Shake aby uczcić zakończenie pracy nad 1000-konnym potworem do driftu Toyotą GT86. Film znajdziecie poniżej.

Tadek Błażusiak:
Będzie to mój drugi rajd cross-country w karierze, a pierwszy w zespole ORLEN Team. Przystępuję do ścigania wiedząc czego mogę się spodziewać. Myślę, że jestem lepiej przygotowany niż do ostatniego startu i jazda sprawi mi jeszcze więcej satysfakcji. Dla mnie najważniejsze jest by przejechać kolejne OSowe kilometry, zyskać nowe doświadczenie, przyzwyczaić się do GPS’u i roadbooka oraz nawigowania na otwartych pustynnych przestrzeniach. Po pustyni jeździłem wielokrotnie motocyklem crossowym, więc nie obawiam się wydm, liczę, że wytyczanie na nich trasy również nie sprawi mi problemu.

Tagi: Jakub Przygoński | Taddy | Tadeusz Błażusiak

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów