Motocykl poleca:

Bol d'Or zakończony

Poleć ten artykuł:

W miniony weekend odbyła się 74 edycja 24 godzinnego wyścigu endurance Bol d'Or na torze Magny-Cours we Francji. W tym roku zwyciężył Suzuki Endurance Racing Team.

SERT w ciągu 24 godzin przejechał 781 okrążeń toru Magny Cours we Francji. Za kierownicą Suzuki GSX-R 1000 SERT siedzieli Vincent Phillippe, Freddy Foray i znany nam dobrze z WMMP Guillame Dietrich. Drugie miejsce ze stratą 14 okrążeń zajął szwajcarski team Bolliger na Kawasaki ZX-10R, a trzecie Folch Endurance na Yamasze R1.

W wyścigu startował również polski zawodnik Paweł Skopek. Jego team BK Maco Racing zajął 9 miejsce na Yamasze R1. W zespole z Jasonem Pridmore i Danim Ribaltą przejechali 752 okrążenia. Szkoda tylko, że w wynikach na witrynie FIM Paweł jest narodowości słowackiej. A może oczymś nie wiemy? Piąte miejsce zajął team Yamaha France w którego składzie jechał inny znany z polskich wyścigw zawodnik Kenny Forray, również na R1-ce. Zespół Gwena Giabbaniego niestety nie ukończył zawodów przez zatarty silnik w motocyklu.