Motocykl poleca:

CKM zaprasza na Mistrzostwa Europy

Poleć ten artykuł:

W obecnym sezonie aż trzy pozycje międzynarodowego kalendarza sportów motocyklowych odbędą się w Polsce. Jednym z nich są Mistrzostwa Europy strefy północno-wschodniej EMX 65 / EMX 85, połączone z IV rundą Mistrzostw Polski MX Open, które odbędą się 22-23 czerwca w Cieszynie.
Zobacz całą galerię

Ten weekend będzie prawdziwym świętem miłośników motocrossu; nie może nikogo z nich zabraknąć na świeżo zmodernizowanym torze w Cieszynie - Boguszowicach. Istniejący od wielu dekad, choć nieużytkowany od 2001 r. obiekt, w ostatnich latach przeszedł gruntowną przemianę, stając się najnowocześniejszym torem motocrossowym w Polsce. Rozległe, znakomicie położone trybuny pomieszczą 1000 widzów, dając im rewelacyjny widok na całość nitki toru. Sam tor natomiast, położony na 11 hektarach urozmaiconego terenu, to 1650 metrów wymagającej trasy, pełnej znacznych uskoków i zakrętów.  Zmodernizowany tor wywołał entuzjazm zarówno wśród kibiców, jak i zawodników, już w momencie jego otwarcia. „To naprawdę wspaniały moment, […] bowiem im więcej takich obiektów, tym lepsza kondycja polskich sportów motorowych” – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego. 

22 czerwca do walki stanie ok. 40 zawodników w każdej z klas, będzie to zatem niezapomniana, emocjonująca walka. Nie zabraknie czołowych postaci polskiego motocrossu: będzie można zobaczyć Łukasza Lonkę, który w kolejnych zawodach widowiskowo gromadzi punkty do klasyfikacji generalnej; na starcie staną też Tomasz Wysocki i Karol Kędzierski, rywalizacja zapowiada się zatem spektakularnie.

Harmonogram Mistrzostw

PIĄTEK

1-szy Odbiór techniczny 15:00
Spotkanie z Organizatorem 17:00
2-gi Odbiór techniczny (w razie potrzeby) 18:00

SOBOTA

Odbiór techniczny 7:00 – 8:00
1-sze posiedzenie Jury 8:45
Trening dowolny EMX 85 10:15 – 10:35
Trening dowolny EMX 65 10:55 – 11:10

Odprawa zawodników 11:45

Tagi: motocross | Mistrzostwa Europy | CKM | Cieszyn

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij