Motocykl poleca:

Cairoli Mistrzem Świata MX1

Poleć ten artykuł:

Antonio Cairoli w tym roku zadebiutował w klasie MX1. 23-letni włoski jeździec Yamahy, który wcześniej dwukrotnie zdobył motocrossowe mistrzostwo świata klasy MX2 zaliczył udany sezon i zdobył Mistrzostwo Świata klasy MX1.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Włoch przypieczętował podczas zawodów w holenderskim Lierop 29 i 30 sierpnia, zdobywając 5 i 4 miejsce ( 16 i 18 punktów). Wcześniej wygrał w pięciu GP: Turcji, Holandii, Portugalii, Niemiec i Łotwy. Poza zwycięstwami wiele razy stał na podium co dało mu łącznie 537 punktów w klasyfikacji generalnej. Przed ostatnimi zawodami w Brazylii ma już 50 punktów przewagi nad drugim Maxem Naglem z Niemiec.