Motocykl poleca:

Cairoli i Roczen mistrzami Świata

Poleć ten artykuł:

Obaj zawodnicy zapewnili sobie mistrzostwo podczas rundy w Gaildorf w miniony weekend. Dla Cairoliego jest to już piąte mistrzostwo świata, a Roczen zdobył je po raz pierwszy.
Zobacz całą galerię

Cairoli jadący na KTM-ie zapewnił sobie tytuł już w pierwszym biegu, w którym zajął trzecie miejsce. W drugim był drugi i z łącznym wynikiem 596 punktów bezapelacyjnie zdobył mistrzostwo. W klasyfikacji generalnej drugi jest Steve Frossard (472 punkty), a trzeci Clement Desalle (461 punktów).

MX1:
1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 596 p
2. Steven Frossard (FRA, Yamaha), 472 p.
3. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 461 p.

Roczen potrzebował do mistrzostwa aż dwóch biegów, a w zasadzie zwycięstwa w pierwszym i trzeciego miejsca w drugim starcie. Dzięki temu pokonał Jeffreya Herlingsa, który traci do Roczena już 50 punktów i nie ma szans na zdobycie mistrzostwa. To pierwsze mistrzostwo świata dla młodego Niemca i to w swoim debiutanckim sezonie w barwach zespołu fabrycznego KTM.

MX2:
1. Ken Roczen (GER, KTM), 635 p
2. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 585 p.
3. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 526 p

Tagi: Tony Cairoli | Ken Roczen | MX1 | MX2 | motocross | mistrzostwa | mistrzostwa świata