Motocykl poleca:

Dakar 2012 na finiszu

Poleć ten artykuł:

Dakar 2012 dojechał do mety. Zwycięzcy fetują, przegrani już szykują się na przyszły rok. Polscy fani niestety również tym razem musieli obejść się smakiem. Na zwycięstwo lub kolejne podium poczekamy co najmniej do przyszłego roku.

Zwycięzcą w kategorii motocykli został Cyril Despres, który w kategorii motocykli stoczył ostrą walkę z Markiem Comą. Choć wielu uważa, że zwycięstwo nie należało mu się za brzydkie zachowanie w 8 etapie, to on okazał się najszybszy. Jasne jest to że na Fair Play nie zasłużył podobnie jak kilku innych motocyklistów, między innymi Ullevaster. Trzeci był Helder Rodrigues. My oczywiście żałujemy, że do mety nie dojechał Kuba Przygoński, który był naszym kandydatem na podium i świetnie radził sobie do czasu awarii silnika. Jacek Czachor zajął 13 miejsce w generalce i jest to dla niego 12 ukończony rajd Dakar. Marek Dąbrowski był 29.

Wśród quadów po raz kolejny zwycięstwo zgarnęli bracia Patronelli. Pierwszy był Alejandro, a drugi Marcos. Podium uzupełnił Tomas Maffei. Rafał sonik choć nieklasyfikowany w generalce dojechał 4.

W klasyfikacji samochodów bardzo liczyliśmy na Krzysztofa Hołowczyca, jednak kilka awarii, które mu się przytrafiły wykluczyły go z walki o zwycięstwo i choć metę osiągnął musiał zadowolić się 10 pozycją. Rajd wygrał Stephane Peterhansel, przed Nani Romąi Ginielem de Villiersem i Leonidem Novitskym. Adam Małysz ukończył rajd na 38 pozycji a 53 zajął duet Piotr Beaupre/Jacek Lisicki.

W klasie ciężarówek wygrał Gerard de Rooy przed Hansem Stacey'em i Arturem Ardaviciusem.

Cóż. W rajdzie Dakar 2012 nie zabrakło kontrowersji i emocji, niestety zabrakło polskiego podium. Pozostaje nam czekać do 2013 roku.