Motocykl poleca:

Deszczowe Le Mans

Poleć ten artykuł:

W większości w deszczu przebiegł 24-godzinny wyścig w Le Mans, który odbył się 18 i 19 kwietnia. Wyścig ten rozpoczyna tegoroczny sezon rozgrywek MŚ Endurance.

Prowadząc prawie od startu do mety zwyciężył zespół Yamaha Austria. W jego barwach jechał Gwen Giabbani, którego już niedługo zobaczymy w mistrzostwach Polski w klasie Superstock 1000 reprezentującego team Suzuki GRANDys duo. Drugie miejsce w Le Mans zajął team Honda France, a trzecie SERT (Suzuki Endurance Racing Team, na zdjęciu) – jego członkiem był Guillaume Dietrich. Dietrich będzie również startował w MP w kategorii Superbike. Bardzo dobrze jechał również zespół GSR Kawasaki z trzecim „polskim” Francuzem Kennym Foray’em (w MP klasa Superstock 600), ale po perypetiach spadli oni na 8 pozycję. W klasie Superstock w Le Mans zwyciężył Junior Team Suzuki GSR. W prototypach wygrała reprezentacja dziennikarzy z francuskiego pisma motocyklowego Moto Journal. Jechali oni na zabytkowej Hondzie VFR 750 RC 30 z 1988 roku, która w swoim czasie zwyciężała regularnie w Le Mans.