Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

EBR 1190RS

Odkąd Erik Buell rozstał się z Harleyem-Davidsonem, pracował nad maszynami wyścigowymi przeznaczonymi do ścigania się w amerykańskich Superbike'ach. Nadszedł czas aby pokazał swoje najnowsze dzieło z przeznaczeniem na drogę.

EBR (Erik Buell Racing) 1190RS to motocykl cywilny, bazujący na wyścgowej wersji 1190RR. Buell wreszcie mógł zaprezentować motocykl, który prawdopodobnie istnieje już od jakiegoś czasu a to za sprawą klauzuli wpisanej w umowie z HD zakazującej mu produkcji drogowych motocykli przez okres 12 miesięcy od rozwiązania umowy - ot taka mała złośliwość.

1190RR to motocykl stworzony przy wsparciu byłych zawodników MotoGP i osób związanych  z wyścigami AMA. Sprzęt waży zaledwie 164 kg (na sucho) i dysponował mocą 185 KM. Cywilna wersja ze standardowymi kierunkowskazami i drogowym wydechem będzie pewnie ważył więcej, ale na pewno nie wiele więcej sądząc po ilości użytego carbonu. Motocykl zostanie prawdopodobnie oficjalnie zaprezentowany na Indy Dealer Expo w Indianapolis.

Źródło: MCN

zobacz galerię

Zobacz również:
Jeżeli na jazdę możesz poświęcić czas tylko po pracy, twoja maszyna musi być wyjątkowa. Mieliśmy to szczęście, że trafiły do nas aż cztery takie sprzęty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij