Motocykl poleca:

FIM SMoN

Poleć ten artykuł:

Tydzień po mistrzostwach Red Bull Motocross Of Nations przyszedł czas na Supermoto Of Nations. 11 października w bułgarskim Pleven odbyły się międzynarodowe mistrzostwa supermoto.
Zobacz całą galerię

Faworytów było kilku, np. Drużyna włoska broniąca tytułu, lub gospodarze czyli team z Bułgarii. Po dwóch biegach wszystko wskazywało na to, że tytuł obronią włosi, gdyż to własnie oni zajmowali pierwsze miejsce, przed Bułgarią i Niemcami. Jednak w trzecim wyścigu zawodnicy z Włoch mieli pecha. Mariani zaliczył glebę i uszkodził motocykl i siebie, a Bartolini został wykluczony z walki o najwyszą lokatę przez awarię motocykla. Dzięki równym występom całej drużyny (w pierwszym wyścigu miejsca 3 i 8, w drugim 9 i 21, a w trzecim 3 i 7) to Niemcy w składzie Becher, Deitenbach i Joannidis cieszyli się ze zwycięstwa w zawodach. Zaledwie dwoma punktami pokonali Bułgarię w składzie Georgiev, Karanyotov, Tonchev, która w zeszłym roku zajęła 3 miejsce. Podium uzupełnili Finowie (Toronen, Kingelin, Jauhianinen). Włosi zajęli ostatecznie czwarte miejsce przed Czechami, Słowenią, Szwecją, drugą drużyną Hiszpanii, Austrią i Chorwacją. Jest to pierwszy tytuł Niemców w historii Supermoto of Nations.