Motocykl poleca:

GP Portugalii MX3 i EMX2

Poleć ten artykuł:

Kolejna runda Motocrossowych Mistrzostw Świata MX3 i Mistrzostw Europy EMX2 okazały się bardzo szczęśliwe dla stajni Suzuki. W MX3 zwyciężył Pierre Alexander Renet, a w EMX2 Ken Roczen, obaj na motocyklach Suzuki.
Zobacz całą galerię

Francuz Pierre Alexander Renet ścigający się na Suzuki mógł się cieszyć z pierwszego w karierze zwycięstwa w MX3 podczas GP Portugalii, czyli III rundy Motocrossowych Mistrzostw Świata MX3. Po zwycięstwie w pierwszym wyścigu był trzeci w drugim co dało mu ogólne zwycięstwo w zawodach. Drugie miejsce zajął Alex Salvini (Husqvarna), a trzeci Matevz Irt (Honda).

W Mistrzostwach Europy EMX2 zwyciężył Niemiec Ken Roczen także na Suzuki i także było to jego pierwsze zwycięstwo w GP. W pierwszym wyścigu okazał się najlepszy, a drugim był drugi i dzięki temu stanął na najwyższym stopniu podium w podczas dekoracji. Drugi był Jeff Herlings na KTM-ie a trzeci Alexander Tonkov (Rosja) i znów Suzuki.

Lider Mistrzostw Europy Christophe Charlier zaliczył w Portugalii bardzo pechowy występ. W pierwszym wyścigu po wywrotce i uszkodzeniu motocykla ukończył 14, i mimo zwycięstwa w drugim wyścigu w całych zawodach został sklasyfikowany na 5 miejscu. Jego przewaga nad drugim Herlingsem stopniała do 6 punktów.