Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Gas Gas bankrutuje!

Hiszpański producent crossówek, enduro i trialówek właśnie zgłosił bankructwo w Hiszpańskim urzędzie skarbowym. To koniec Gas Gasa?

Hiszpański Gas Gas znany z produkcji crossówek, enduro i motocykli trialowych już od zeszłego roku zgłaszał poważne problemy finansowe. W nadziei, że inwestorzy ostatecznie się dogadają i wyrównają 30-milionowy dług firmy firma długo nie zawieszała działalności i w przeciągu ostatniego roku powstało niemal 9000 pojazdów. Inwestorzy i udziałowcy jednak nie podali sobie ręki i Gas Gas, który w ubiegłym roku przejął również hiszpańską Ossę z tych samych powodów musiał ogłosić upadłość. Nie wiadomo jeszcze, czy to koniec tej znanej marki, czy być może znajdzie się ktoś kto odkupi markę i tchnie w nią nowe życie. Bardziej prawdopodobny scenariusz to przejęcie fabryki w Hiszpanii przez inną markę i rozpoczęcie produkcji własnych motocykli. Pierwsze plotki mówią o tym, że być może w Hiszpanii ruszy linia produkcyjna Husqvarny lub KTM-a, ale jest zdecydowanie za wcześnie by w to wierzyć.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Szkoda tej marki. Całkiem dobrze można było ją tuningować i prosta była zabawa z nią pod względem technicznym.
  No i kolejny cios dla hiszpańskiej gospodarki. 

  Emil Wojcik, 2015-05-29 20:08:17
 • avatar
  zgłoś
  <p>Hiszpański producent crossówek, enduro i trialówek właśnie zgłosił bankructwo w Hiszpańskim urzędzie skarbowym. To koniec Gas Gasa?</p><br /><br /><a href="/newsy/Gas-Gas-bankrutuje,9202,1">Zobacz artykuł</a>
  ~Motocykl Online, 2015-05-22 17:03:10