Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Geoff Duke nie żyje

1 maja w wieku 92 lat zmarł legendarny zawodnik wyścigowy Geoff Duke- wielokrotny zwycięzca TT Man i Grand Prix.

Geoff Duke był objawieniem wyścigów w latach 50 XX-wieku i pierwszą prawdziwą motocyklową legendą po wojnie. Brytyjczyk startował w mistrzostwach świata Grand Prix w klasach 500 i 350 zdobywając w latach 1950-1959 aż 6 tytułów mistrzowskich w obu kategoriach. Trzy z nich zdobył na Nortonie, a trzy na Gilerze. Jeździł też dla Benelli, BMW i NSU, a także ścigał się samochodami Aston Martin. Pięciokrotnie zwyciężał również w Tourist Trophy na Wyspie Man.

Był pionierem w wyścigach i pierwszym zawodnikiem, który używał w wyścigach specjalnie szytego, jednoczęściowego skórzanego, kombinezonu wyścigowego.

Jego karierę przerwała kontuzja w 1959 roku. Później został biznesmenem. Przez całe swoje życie był związany zawodowo i życiowo z wyspą Man. Mieszkał na wyspie i tam też zmarł w wieku 92 lat po długiej chorobie chorobie.

Geoff jest jedną z legend Grand Prix. Oficjalnie do grona legend dołączył w 2007 roku.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>1 maja w wieku 92 lat zmarł legendarny zawodnik wyścigowy Geoff Duke- wielokrotny zwycięzca TT Man i Grand Prix.</p><br /><br /><a href="/newsy/Geoff-Duke-nie-zyje,9124,1">Zobacz artykuł</a>
    ~Motocykl Online, 2015-05-06 16:47:22