Motocykl poleca:

HJC RPHA 10 PLUS, czyli topowy kask integralny

Poleć ten artykuł:

Kaski motocyklowe to chyba najważniejszy element wyposażenia, o jaki powinni zadbać kierowcy dwóch kółek. Zapewniają bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Sprawdźmy, jak prezentuje się kask integralny HJC RPHA 10 PLUS.

Integralne kaski motocyklowe

Kask motocyklowy powinien być przede wszystkim bezpieczny. Konstrukcja skorupy kasku produkowana jest z trzech rodzajów materiałów: włókno węglowe, aramid i włókno szklane. Inaczej jest to opatentowana technologia P.I.M. Same włókna (węglowe i szklane) są materiałami lekkimi i powszechnie stosowanymi w przemyśle sportowym. Natomiast aramid, ze względu na niebywałe własności wytrzymałościowe, stosowany jest do produkcji między innymi kamizelek kuloodpornych. Jednym słowem mamy do czynienia z konstrukcją niesamowicie sztywną i wytrzymałą.

Dużą zaletą HJC RPHA 10 PLUS jest waga. Kask HJC RPHA 10 PLUS waży 1250 gram, co jest bardzo małą wagą, szczególnie że jest to sportowy kask integralny.

W HJC RPHA 10 PLUS zastosowano dopasowujące się do kształtu twarzy wnętrze, wykonane z materiału SilverCoolPlus- chłonnego z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Dodatkowo wzbogacono je ekstraktem z azjatyckiego drzewa Ginkgo, którego między innymi używa się w kosmetykach. Układ wentylacji jest niesamowicie rozbudowany i dopracowany. W tym kasku masz wielokanałową wentylację z wlotem szczękowym oraz górnymi wlotami przystosowanymi do obsługi w rękawicach, a tylny dyfuzor odprowadza nadmiar gorącego i wilgotnego powietrza i stabilizuje kask przy wyższych prędkościach.

Skorupa kasku HJC RPHA 10 PLUS występuje w trzech rozmiarach, a sam kask aż w siedmiu rozmiarach, dlatego idealnie dopasujesz go do swojej głowy.

Akustyka i widoczność na najwyższym poziomie
Wnętrze kasku RPHA 10 PLUS jest idealnie wyciszone. Szyba HJ-20 z filtrem UV przygotowana jest pod Pinlock’a, którego dostajemy w zestawie. Ponadto jest bardzo łatwa w montażu i demontażu bez użycia narzędzi, dzięki zastosowanemu mechanizmowi RapidFire.

Sprawdzony, doceniony i wyróżniony
Jakiś czas temu w niemieckim magazynie Motorrad ukazał się obszerny test integralnych. Konkurencja była naprawdę mocna, bo opisywany tu model porównano z podobnymi produktami takich marek jak Shoei, Schuberth czy BMW. Kask HJC RPHA 10 plus jednak pobił konkurentów prawie we wszystkich rozpatrywanych kategoriach i z wynikiem 87/100 i oceną „sehrgut” zajął pierwsze miejsce.

Do wyboru, do koloru
Kask motocyklowy HJC RPHA 10+ dostępny jest w rozmiarach XS do XXL, w kilkunastu wersjach kolorystycznych, w tym sygnowanych przez Jorge Lorenzo, więc naprawdę jest z czego wybierać i nie sądzę by ktokolwiek miał problemy ze znalezieniem grafiki, która będzie pasowała do jego stylu.

_____________________________________________________________

A jeśli planujesz zakup kasku, teraz lub w przyszłości, koniecznie wejdź na www.dobresklepymotocyklowe.pl i odbierz prezent – bezpłatnego ebooka „Jak dobrać kask motocyklowy. 7 ważnych zasad”.

Tagi: kask integralny | Kaski | kask HJC | bezpieczeństwo

Oceń artykuł:

3.0

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów