Motocykl poleca:

Haga jedzie po mistrzostwo

Poleć ten artykuł:

Noriyuki Haga dwa razy zwyciężył w Walencji. Japończyk ma 40 punktów przewagi nad nastepnym w tabeli Benem Spies’em

Haga (Ducati) triumfował w Walencji pokonując rywali w obu wyścigach 3 rundy mistrzostw świata Superbike. Pierwszego biegu nie ukończył na skutek wywrotki amerykański „rookie” Ben Spies (Yamaha), który zbyt szybko chciał wyprzedzić jadącego na 2 pozycji Maxa Neukirchnera (Suzuki). Neukirchnera pod koniec wyścigu wyprzedził jednak Michel Fabrizio (Ducati). W drugim biegu 2 miejsce zajął Spies przed Fabrizio.

Ben Spies i Noriyuki Haga na podium

W MŚ Supersport 600 w Walencji wygrał Cal Crutchlow (Yamaha) przed Anthonym Westem i Kenanem Sofuoglu (obaj Honda).