Motocykl poleca:

Honda wyprodukowała już ponad 300 milionów motocykli

Poleć ten artykuł:

Honda ogłosiła dziś, że łączna produkcja motocykli tej marki osiągnęła we wrześniu 2014 roku poziom trzystu milionów egzemplarzy. Tę wyjątkową okazję uczczono podczas specjalnej ceremonii w Kumamoto, gdzie znajduje się największa w Japonii fabryka Hondy

Zobacz całą galerię

Trzystu milionowym motocyklem został Gold Wing 40th Anniversary Edition, który zjechał z linii montażowej właśnie w Kumamoto. Uzyskanie takiego wyniku zajęło Hondzie 66 lat. Jej pierwszym jednośladem był produkowany od 1949 roku w Japonii model Dream Type-D, zaś pierwszy zagraniczny motocykl Hondy powstał w 1963 roku w Belgii. Dziś Honda rozwija produkcję na całym świecie, a jej motocykle powstają w 33 fabrykach, w 22 różnych państwach.

Co warto wiedzieć o Hondzie:

Założona w 1948 roku przez Soichiro Hondę firma jest największym na świecie producentem silników. Od 1986 roku Honda jest aktywnie zaangażowana w rozwój robotyki i w 2000 roku zaprezentowała pierwszego robota humanoidalnego ASIMO. W 2006 roku Honda ogłosiła plany wejścia na rynek lotniczy i stworzenia kompaktowego samolotu odrzutowego przeznaczonego dla biznesu. Honda Jet wkracza obecnie w ostatnią fazę procesu certyfikacji.

W 2013 roku Honda sprzedała na całym świecie 16,8 miliona motocykli, o 8,7% więcej niż w 2012 roku. Od 1959 roku Honda uchodzi za największego na świecie producenta motocykli.

Modelem który powstał w największej ilości egzemplarzy jest Honda Super Cub. Jest Sprzedawana w 160 państwach, a w marcu tego roku produkcja tego modelu osiągnęła poziom 87 milionów sztuk. Z kolei w przyszłym roku 40 urodziny obchodzić będzie Honda Gold Wing. Z tej okazji powstał GL1800 Gold Wing w specjalnej, jubileuszowej wersji.

Honda jest też najbardziej utytułowanym producentem w historii wyścigów motocyklowych, z 63 tytułami mistrzów świata konstruktorów, w tym 21 w królewskiej klasie (obecnie zwanej MotoGP). Zawodnicy na Hondach wygrali łącznie aż 697 wyścigów. 21-letni mistrz świata MotoGP, Marc Marquez, wygrał w sezonie 2014 rekordową ilość trzynastu rund Grand Prix.

Od premiery w 2010 roku, Honda sprzedała w Europie ponad 30 tysięcy motocykli wyposażonych w unikalną, automatyczną, dwusprzęgłową przekładnię DCT – Dual Clutch Transmission.

Tagi: Honda | Honda Gold Wing | Honda Dream Type-D | jubileusz

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów