Motocykl poleca:

I runda Skuterowych Mistrzostw Niemiec 2009

Poleć ten artykuł:

W dniach 4 – 5 kwietnia na torze kartingowym w Templinie (Niemcy) odbyła się długo oczekiwana pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM. Ku zadowoleniu zawodników z Niemiec, Czech i Polski, dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda.
Zobacz całą galerię

W sobotę miały miejsce treningi dowolne i kwalifikacyjne wszystkich klas oraz wyścig 3-godzinny, który rozpoczął się o godzinie 14:06. W wyścigu wzięło udział 15 drużyn. Zwyciężył Mieloch Racing Team z przewagą 7 okrążeń nad Preussen Racing Team, który przejechał 164 okrażenia. Trzecie miejsce zajęła drużyna RSP, która przejechała 163 okrążenia

W klasie 1, w obu biegach, zaraz po starcie prowadzenie objął Jerzy Mieloch Sr i dojechał do mety na pozycji lidera z miażdżącą przewagą nad konkurencją.
W klasie 2 wystartowało 20 zawodników. W obu biegach niepokonany był Daniel Bergau ze Scootershop 53 Racing Team.Królewska klasa 3 w tym roku połączona została z klasą 4, co sprawiło, że na linii startu stanęło łącznie 17 zawodników! w obu wyścigach zwyciężył Ronnie Mengel, Szymon Rajczak był 4 w pierwszym i 3 w drugim wyscigu a Jerzy Mieloch Junior dwukrotnie wyścig ukończył na 5 miejscu.Przed zawodnikami kolejna runda IDSM, która odbędzie się 25-26 kwietnia w Starym Kisielinie k/ Zielonej Góry