PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

John McGuinness złamał nogę. Nie wystartuje w TT?

Król góry, czyli John McGuinness, wielokrotny zwycięzca TT na wyspiem Man złamał nogę podczas kwalifikacji do wyścigów North West 200.

Guy Martin i John McGuiness w sezonie 2017 będą się ścigać na Hondach CBR 1000 RR FireBlade SP2.

North West 200 to wyścigi w Irlandii, które zwykle są traktowane jako przetarcie dla nadchodzących wielkimi krokami zawodów Tourist Trophy. Często startuje w nich czołówka TT aby przygotować siędo najważniejszych zawodów w sezonie. W North West 200 startowali też zawodnicy zespołu Honda Racing Team John McGuinness i Guy Martin.

Ten pierwszy - legenda TT i 23-krotny zwycięzca tych zawodów niestety uległ wypadkowi podczas kwalifikacji do wyścigu. Jak podaje Honda John w wypadku złamał nogę i najprawdopodobniej nie zobaczymy go podczas TT do którego zostało raptem 3 tygodnie. Wypadek miał miejsce na Primorse Hill. McGuinness został przetransportowany do szpitala w Belfaście.

Zespół Hondy nie jest pewien czy problem nie leżał w motocyklu, więc na wszelki wypadek wycofał też start Guya Martina z wyścigu klasy SuperStock. Do wyścigu klasy Superbike sprawa powinna być już wyjaśniona więc jest szansa że szalony mechanik ciężarówek wystartuje w NW200.