Lorenzo zwycięża w Katarze

Poleć ten artykuł:

Jorge Lorenzo zwyciężył w klasie MotoGP w pierwszej rundzie Grand Prix rozegranej na torze Losail w Katarze.
Zobacz całą galerię

Zawodnik Yamahy pierwszy ruszył ze startu i od początku był liderem wyścigu. Jednak później wyprzedził go Casey Stoner, a z tyłu zaczął naciskać Dani Pedrosa. Stoner jednak z powodu kłopotów z przednim hamulcem, który powodował wibracje koła nie zdołał utrzymać swojego tempa. Lorenzo wyprzedził go w 18 okrążeniu i zwycięsko przekroczył linię mety. Trzy kółka przed końcem wyścigu również Pedrosa pozostawił z tyłu Stonera i ukończył zmagania na drugiej pozycji. Ubiegłoroczny mistrz świata musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Świetny start zaliczył debiutant w MotoGP Stefan Bradl – ubiegłoroczny zwycięzca klasy Moto2. Bradl większość wyścigu jechał na 6 pozycji i dopiero pod jego koniec spadł na 8 miejsce. W klasie Moto2 zwyciężył Marc Marquez, a w debiutującej w sezonie 2012 kategorii Moto3 najlepszy był Maverick Vinales.

1. Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – 42’44.214