Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.0

Lubisz szybką jazdę? Łatwo stracisz prawko!

Senat podpisał projekt dotyczący zatrzymania prawo jazdy za szybką jazdę.

Drożeją mandaty!

Jeżeli w terenie zabudowanym przekroczysz prędkość o 50 km/h możesz stracić prawko na 3 miesiące. Jeśli będziesz miał to w nosie i zostaniesz złapany na jeździe bez prawka, pozbędziesz się go na kolejne 6 miesięcy. Dalej nie będziesz chciał się podporządkować? Zabiorą ci uprawnienia bezpowrotnie. Co najważniejsze, policjant ma prawo zatrzymać twoje prawo jazdy już w czasie kontroli.

Utrudniony może także zostać dojazd na imprezę. Jeżeli będziesz przewoził o 2 (lub więcej) osób niż jest to zapisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, policja także zatrzyma ci prawko na 3 miesiące.

Niedawno senat podpisał także projekt dotyczący kar dla kierowców jeżdżących na podwójnym gazie. Więcej o konsekwencjach przeczytasz tutaj.

Na drodze do wprowadzenia nowych przepisów w życie stoi jedynie prezydent. Podpisze?

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jest to chyba jedyna rzecz z jaką się zgodzę z tym rządem. Połowicznie bo połowicznie, ale jednak się zgodzę.
   
  Samymi karami nie osiągnie się celu,ponieważ policji nie spotkamy na każdym kroku (jeszcze),aby każdego przekraczającego prędkość złapała.
  Kulturę jazdy trzeba wyhodować już w szkole,a na pewno podczas kursów prawa jazdy.

  Emil Wojcik, 2015-04-29 18:38:57
 • avatar
  zgłoś
  <p>Senat podpisał projekt dotyczący zatrzymania prawo jazdy za szybką jazdę.</p><br /><br /><a href="/newsy/Lubisz-szybka-jazde-Latwo-stracisz-prawko,8857,1">Zobacz artykuł</a>
  ~Motocykl Online, 2015-03-20 14:21:02