Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Marc Marquez mistrzem świata MotoGP

Podczas piętnastej rundy MŚ na torze Twin Ring Motegi, stając na podium, Marc Marquez z ekipy Repsol Honda sięgnął po swój drugi z rzędu tytuł motocyklowego mistrza świata królewskiej kategorii MotoGP.

Choć nie był to ostatni wyścig podczas tegorocznych mistrzostw, Marquez już może być spokojny swojego tytułu. Na początku sezonu Hiszpan wygrał 10 pierwszych wyścigów i to dało mu zwycięstwo. Marc Marquez utrzymał za sobą drugiego w tabeli zespołowego kolegę, Daniego Pedrosę oraz Valentino Rossiego.

Startując do niedzielnego wyścigu z drugiej linii, Marquez szybko zyskiwał kolejne pozycje, aż przebił się na drugie miejsce, za prowadzącego stawkę, Jorge Lorenzo. Marc kontrolował następnie sytuację, dojeżdżając do mety przed Rossim i Pedrosą.

21-latek wygrał w tym roku jedenaście z piętnastu dotychczasowych wyścigów i tyle samo razy sięgał po pole position. Jednocześnie Marquez już kilka miesięcy temu przedłużył swój fabryczny kontrakt z ekipą Repsol Honda na dwa kolejne sezony. Wkrótce to samo zrobił również Dani Pedrosa. Od przyszłego sezonu będą jeździć już w teamie Red Bulla.

To jeszcze nie koniec zmagań w tegorocznym MotoGP. Motocyklistów czekają jeszcze trzy wyścigi, podczas których drugi w tabeli Dani Pedrosa będzie walczył o tytuł wicemistrza świata, Repsol Honda o kolejne mistrzostwo w klasyfikacji zespołowej, a Honda o kolejny tytuł w klasyfikacji producentów. 

Najbliższa runda MŚ, Grand Prix Australii na torze Phillip Island, już w ten weekend.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Mimo, że do końca mistrzostw jeszcze trzy wyścigi, już wiadomo kto zostanie mistrzem świata. Zwycięstwo na torze Twin Ring Motegi i jednocześnie tytuł mistrza świata MotoGP trafia do Marca Marqueza.
    Zobacz artykuł
    ~Motocykl Online, 2014-10-13 15:07:26